לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר ראשון > תואר כפול

תואר ראשון כפול - טובים השניים מן האחד?


מחפש/ת מידע על לימודים? תואר כפול? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
משפטים
כלכלה
מנהל עסקים
תואר בחשבונאות
מקצועות ההנדסה
לימודי ערב
מקצועות הרפואה
תנאי קבלה לתואר ראשון
מדעים
מקצועות האמנות
 
 
חינוך והוראה
תואר ראשון בעיצוב ואדריכלות
תואר במדעי המחשב
פסיכולוגיה
מדעי החברה
לימודי סיעוד
קורס שיווק
תואר בתקשורת
לוח מלגות
תואר ראשון בביטוח

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

מסלול כפול לתואר ראשון
 
דאבל
 
תואר כפול הוא למעשה שני תארים ראשונים. יש להבדיל בין זה ובין תואר ראשון דו חוגי. בתואר דו חוגי לומדים בשני חוגים שונים באוניברסיטה – חוג ראשי וחוג משני, ומקבלים תעודה אחת לתואר ראשון בחוג הראשי. לעומת זאת, תואר כפול מאפשר לכם ללמוד לשתי תעודות לתואר ראשון בשני מקצועות שונים בו זמנית, כמו למשל – עריכת דין וראיית חשבון.
 
טעות נפוצה היא לחשוב שתואר כפול משמעו מסלול ישיר לתואר ראשון ושני ביחד. הבלבול הוא בין מסלול ישיר לתואר שני ובין מסלול כפול לתואר ראשון. בניגוד למסלול הישיר, בדרך כלל, בסיום המסלול הכפול לא מקבלים תואר שני. ויחד עם זאת, יש יוצאים מן הכלל. אכן קיימות כמה תכניות המכונות "תואר כפול", שבוגריהן יוצאים עם תואר ראשון במקצוע אחד, ותואר שני במקצוע אחר.
 
תכניות הלימודים
 
מדובר במסלולים מובנים המיועדים למועמדים מצטיינים, המתקבלים לשתי מחלקות באוניברסיטה ומשתייכים לשתיהן. סטודנטים מוכשרים במיוחד לתואר ראשון יחיד, יכולים לעבור למסלול כפול לאחר השנה הראשונה ללימודים, ולהירשם במחלקה נוספת. התכניות אורכות בין ארבע לחמש שנים, וכוללות בין 180 ל – 270 נקודות זכות (שעות אקדמיות). יוצאות מן הכלל הן התכניות המשלבות תואר ברפואה עם תואר נוסף במקצוע אחר, שבהן משך הלימודים נע בין שמונה לתשע שנים.
 
 
יתרונות
 
באמצעות מסלול כפול לתואר, הסטודנטים יכולים לצאת עם שני תארים ראשונים בזמן קצר יותר (שנה או שנתיים פחות), אם נשווה זאת למצב שבו הם לומדים לתואר ראשון אחד, ובסיומו מתחילים לימודים לתואר ראשון נוסף. כמו כן, כמות שעות הלימוד הנדרשת לקבלת שני התארים פחותה יותר.
 
בוגרים מדווחים, כי מעסיקים מייחסים חשיבות וערך לעובדה, שמועמד למשרה סיים מסלול לתואר כפול. הסיבה לכך היא, כנראה, שהדבר מעיד על יכולות גבוהות של המועמד, הנוגעות לעמידה בלחצים, להשקעה, ללמידה, למחויבות, לעמידה בציפיות ועוד.
 
במידה רבה יותר מאשר בשוק העבודה, תואר ראשון כפול פותח דלתות להמשך לימודים ומחקר באקדמיה, לא במחלקה אחת, אלא בשתי מחלקות, וזאת ללא צורך בלימודי השלמה.
 
בהתחשב בעובדה שתארים מתקדמים רבים היום הם בעלי אוריינטציה בינתחומית, ובשעה שמוסדות לימוד רבים מאמצים את מודל הרב תחומיות לטובת חדשנות ופיתוח טכנולוגי, לתואר כפול עשוי להיות ערך רב, בשל הידע המגוון שהוא מעניק ללומדיו.
 
 
חסרונות
 
הלימודים אינטנסיביים יותר. העומס על הסטודנט רב יותר ועלול להוביל להצלחה פחותה בבחינות, ולסיום שני התארים בממוצע נמוך יותר מן הפוטנציאל הלימודי האמיתי שלו.
 
יש אחוז מסוים של נשירת תלמידים מתכניות משולבות לתואר כפול.
 
הרב תחומיות באה על חשבון ההתעמקות בתחום התמחות מסוים.
 
תכניות הלימודים מצטמצמות בעיקר לקורסי חובה, כאשר כמעט ואין אפשרות להשתתף בקורסי בחירה לפי העניין האישי של הסטודנטים במסגרת מכסת הנקודות לתואר. הסתייגות: לא בכל התכניות זה כך בהכרח.
 
את הקורסים החופפים בין המקצועות לומדים ברמת הקושי הגבוהה יותר.
 
תנאי קבלה
 
מועמדים למסלול כפול לתואר ראשון נדרשים לרוב לעמוד בחתכי הקבלה של כל אחת שתי המחלקות השותפות למסלול. בתכניות מסוימות מוצבים קריטריונים גבוהים יותר מן הרגיל.
 
מסלולי לימוד אפשריים
 
  • אוניברסיטת חיפה – מפעילה תכנית לתואר ראשון כפול במשפטים ובחוג נוסף כלשהו, כגון לימודי משפטים ולימודי עבודה סוציאלית ולימודי משפטים וסיעוד.

 

  • אוניברסיטת אריאל - אוניברסיטת אריאל בשומרון מפעילה מסלולים לכפל תואר, בהם ניתן להשלים שני תארים ראשונים במקביל. בין המסלולים הללו - תואר כפול בהנדסת חשמל ופיזיקה, כפל תואר בביולוגיה ומולקולרית ומדעי התזונה ומסלול לכפל תואר במתמטיקה ומדעי המחשב עם אחת ממחלקות ההנדסה.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב (באר שבע) – מקיימת תכניות לתואר ראשון כפול בשילובים הבאים: מתמטיקה והנדסת חשמל ומחשבים, פיזיקה והנדסת חומרים, מדעי המחשב ומתמטיקה.

 

  • הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל (חיפה) – מציע מסלול לתואר B.Sc כפול בהנדסה ביו רפואית ובפיזיקה, וכן מסלול משולב לתואר ראשון בהנדסה ביו רפואית ולתואר MD ברפואה.

 

  • המסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשון לציון) - במסלול האקדמי המכללה למינהל מתקיימת תכנית לתואר כפול במשפטים וכלכלה. מסלול זה משלב ידע פיננסי עם הבנה במשפט מסחרי ודיני תאגידים, היקפו הוא שבעה סמסטרים.

 

  • המרכז הבינתחומי הרצליה - במרכז הבינתחומי הרצליה מתקיימות מספר תכניות לתואר כפול, בהן תואר כפול במשפטים ומנהל עסקים, תואר כפול במנהל עסקים ופסיכולוגיה, תואר כפול במשפטים וממשל, ותואר כפול במשפטים ופסיכולוגיה.

 

  • המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה (כרמיאל) – מקיימת מסלול כפול לתואר ראשון שבו ניתן לשלב בין לימודי מתמטיקה שימושית לבין לימודים במחלקות שונות בתחום ההנדסה כגון הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה, הנדסת מערכות מידע או הנדסת תעשייה וניהול.
 
  • אוניברסיטת תל-אביב – מאפשרת שילוב של תואר בוגר בהנדסת חשמל ותואר ראשון בפיזיקה ומסלולים נוספים לתואר כפול כגון כימיה והנדסת כימיה, הנדסה ביו רפואית וכימיה בדגש מדעי המוח ומסלול הנדסה מכנית ומדעי כדור הארץ.
 
רוצה לדעת יותר על תואר כפול? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על תואר כפול
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד תואר כפול

אוניברסיטת חיפה - תואר כפול אוניברסיטת בן גוריון - תואר כפול
האוניברסיטה העברית ובצלאל - תואר כפול במדעי המחשב ובעיצוב אוניברסיטת תל אביב - תואר כפול
המרכז הבינתחומי הרצליה - תואר כפול אוניברסיטת בן גוריון - לימודי גיאולוגיה ומדעי החיים לתואר כפול למצטיינים
אוניברסיטת תל אביב - לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה לתואר כפול אוניברסיטת בן גוריון - לימודי פיזיקה והנדסת חומרים לתואר כפול, לימודי הנדסת חומרים ופיזיקה
אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסה ביו רפואית ורפואה לתואר כפול אוניברסיטת בן גוריון - לימודי הנדסת חשמל והנדסת מכונות לתואר כפול
המרכז האקדמי רופין ואוני' תל אביב - ביוטכנולוגיה ימית והנדסה מכנית לתואר כפול אוניברסיטת חיפה - לימודי משפטים ופסיכולוגיה לתואר כפול
אוניברסיטת חיפה - לימודי משפטים וסיעוד לתואר כפול אוניברסיטת חיפה - לימודי משפטים ורפואה לתואר כפול
אוניברסיטת חיפה - לימודי משפטים וכלכלה לתואר כפול
       


חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון (726 חוות דעת)
התקבלו 726 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
ערין,הקריה האקדמית אונו, הקריה האקדמית אונו - תואר ראשון, 15/02/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת את מסלול הלימודים, שזה מסלול בוקר, שני ימים בשבוע , והמרצים מאוד דואגים לא כולם אבל חלק גדול מהם.., והקורסים מובנים והכל בסדר אבל תמיד יש קושי בכמה נוקדות אבל זה עובר ,

על הקמפוס
הקמפוס מסודר, אבל עדיין לא שלמו את העבודה בו כי קמפוס חדש ואבירה נעימה , הכיתות מסודרות והנהנלה של הסטודנט מאוד דואגת ומתענינית לגבי בעיות או רצון הפרט .
סיוון,המרכז האקדמי למשפט ולעסקים, המרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן - תואר ראשון, 13/02/2019
דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני מאוד אוהבת את המרצים. בעיקר את המרצה לקורס דיני עונשין פרופ' בועז סנגרו.

על הקמפוס
מקום מאוד נחמד. המרצים מאוד לבבים, עוזרים ותומכים, תמיד קשובים לצרכים של הסטודנטים וגם הנשיא שהעביר לי את הקורס של משפט חוקתי דיבר ממש בגובה העיניים ותמיד היה עם נכונות לעזור ולענות לכולם.. ההנהלה מאוד טובה וכל מרצה הוא בפני עצמו
 
פורומים בתחום
פורום לימודי מדעים
פורום לימודי מנהל עסקים
פורום לימודי משפטים
פורום לימודי תקשורת
פורום לימודים לחרדים דתיים
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
תואר ראשון בסוציולוגיה
תואר ראשון במוסיקה
תואר ראשון B.A כללי
לימודי עיצוב פנים לתואר ראשון
לוח ימים פתוחים במוסדות לימוד בישראל
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר ראשון
הקריה האקדמית אונו - תואר ראשון
המסלול האקדמי המכללה למנהל - תואר ראשון
האוניברסיטה הפתוחה
רופין - תואר ראשון
מכללת אשקלון - תואר ראשון
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על תואר כפול?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד תואר ראשון
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קורס בישול ואפיה בירושלים (לפני 5 שעות, 16 דקות)
ההבדל בין שיווק וייעוץ פנסיוני (לפני 1 ימים, 20 שעות, 59 דקות)
השלמה לעבודה סוציאלית קלינית לנשים חרדיות (לפני 1 ימים, 21 שעות, 10 דקות)
תואר שני באזור אשקלון (לפני 1 ימים, 21 שעות, 13 דקות)
קורסים לדתיים וחרדים (לפני 1 ימים, 21 שעות, 18 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD