רוצה פרטים על כלכלה וסטטיסטיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כלכלה וסטטיסטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה

 

סיכוי טוב להצלחה

 

הכלכלה היא ענף המשתייך לתחום מדעי החברה, והיא עוסקת בתיאוריות פיננסיות חברתיות, בשינויים המתרחשים במשקים שונים בעולם, בשיטות חיזוי והבנה של המהלכים הכלכליים, וכדומה. הסטטיסטיקה – ענף טהור של המדעים המדויקים, נדמית לכאורה כרחוקה מאוד מן הכלכלה. עם זאת, השילוב בין שני ענפים אלה הוא אחד המשלימים ביותר, שכן מרכיב עיקרי בתחום הכלכלה הוא ניתוח הדרכים לקבלת החלטות בתנאים של אי ודאות; כאן נכנסת הסטטיסטיקה לפעולה במלוא עוצמתה, וכך מעניקה ללומדים שליטה מרבית בכלים למחקר ולהבנת השוק והמשתנים השונים הפועלים בתוכו.

 

על הלימודים

 

לימודי תואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה נלמדים בכמה וכמה מוסדות לימוד להשכלה גבוהה בארץ, והם מעניקים ללומדים בהם את הכלים התיאורטיים והמעשיים הנוגעים לכל אחד מתחומים אלה, ולשילוב ביניהם. כך, בין השאר, התלמידים לומדים את כל בסיסי הכלכלה, התיאוריות והיישומים, מאקרו כלכלה ומיקרו כלכלה, כלכלת ישראל, קבלת החלטות, ועוד. במקביל, בלימודי סטטיסטיקה יקבלו כלים כחקר ביצועים, ומודלים מתמטיים שונים. השילוב בין שני מקצועות אלה מאפשר לאוחז בו להבין טוב יותר בעיות כלכליות מעשיות שבהן הוא נתקל בשטח, ולהציע להן פתרונות מלומדים ומעמיקים יותר, בשימוש בכלים סטטיסטיים מתקדמים.

 

במרבית המקומות התכנית מתקיימת במסגרת לימודי כלכלה, בצירוף סטטיסטיקה כחוג משני, כאשר קיימים מוסדות לימוד שבהם אפשר גם ללמוד במסגרת הפוכה – סטטיסטיקה כחוג ראשי וכלכלה כחוג משני. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד תכנית לימודים זו היא תכנית שנבנתה במיוחד בשילוב המסוים הזה, ובאחרים – קיימת אפשרות ללמוד בפשטות בשני החוגים, ללא דגש תכניתי על ההתאמה וההשלמה ביניהם. משך הלימודים במסלולים אלה הוא שלוש שנים.

 

 

מוסדות לימוד אפשריים

 

מבין מוסדות הלימוד המקיימים מסלול לתואר ראשון דו חוגי בכלכלה וסטטיסטיקה, נמצאים מוסדות הלימוד הבאים:

 

  • אוניברסיטת בן גוריון (באר שבע) - באוניברסיטת בן גוריון ניתן ללמוד במסלול דו חוגי ללימודי כלכלה וסטטיסטיקה, עם התמחות במדעי הנתונים (Data Science). במסלול זה רוכשים ידע כלכלי, סטטיסטי וטכנולוגי כאחד ומתכוננים להשתלבות בתפקידי מדעני נתונים במגזר העסקי והפיננסי.

 

  • אוניברסיטת תל אביב – מציעה תכנית לימודים הבנויה בצורה ייחודית המשלבת בין כלכלה ובין סטטיסטיקה. בעלי ציון התאמה של מעל 710 יכולים לזכות במלגה ללימודים במסלולים לתואר ראשון בחוג זה.

 

  • האוניברסיטה העברית בירושלים – תנאי הקבלה למסלול לימודים זה באוניברסיטה העברית מורכבים משקלול ייחודי בין הבגרות ובין הפסיכומטרי, כאשר הציון במבחן הפסיכומטרי מהווה 70% מהציון המשולב.

 

  • אוניברסיטת חיפה – מקיימת מסלול לימודי כלכלה וסטטיסטיקה דו חוגי לתואר ראשון. אחד מתנאי הקבלה הוא לימוד של 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה ומעבר של בחינת הבגרות בציון גבוה, כמפורט במידע שמפרסמת האוניברסיטה למועמדים.

 

תנאי הקבלה

 

ברוב המוסדות האקדמיים נדרשים ציון פסיכומטרי, בשילוב ממוצע ציוני הבגרות – בחתך קבלה המשתנה מעט בין השנים, ובדגש על 4 או 5 יחידות לימוד במתמטיקה ובחלק מן המקומות נדרשות גם 5 יחידות לימוד בפיזיקה. מועמדים שאינם בעלי ידע מספיק במתמטיקה, יידרשו ללימודי מכינה לבגרות במקצוע, בטרם תחילת הלימודים.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בתום הלימודים במסלול לתואר ראשון בכלכלה וסטטיסטיקה, יוכלו הבוגרים להשתלב בתפקידים שונים בעולם הפיננסים, לשמש כאנשי כספים וככלכלנים בחברות ובארגונים שונים, ולעשות שימוש נרחב בכלים שלמדו במסגרת החוג לסטטיסטיקה. בנוסף, בוגרי מסלול זה יוכלו כמובן להמשיך ללימודי תואר שני בכלכלה, ולהרחיב את ידיעותיהם ואת יכולת המחקר שלהם בתחום, ויחד עם אלה – גם את אפשרויות התעסוקה שלהם.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כלכלה וסטטיסטיקה?

רוצה לדעת יותר על כלכלה וסטטיסטיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד כלכלה וסטטיסטיקה

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה וסטטיסטיקה

התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp