תואר ראשון בחינוך וחברה בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בחינוך וחברה בקריה האקדמית אונו

לימודי חינוך וחברה לתואר ראשון בקריה האקדמית אונו

 

קליטת עלייה וקידום נוער - עליית מדרגה בחינוך

  

אחד היסודות החשובים ביותר בחיי האדם, והבסיס לביטחון ולהצלחה בחיים - הוא חינוך טוב. במסלול לימודים מיוחד של הקריה האקדמית אונו מתמקדים בראייה הרחבה של מערכת החינוך, ובקשר המורכב שבינה ובין שינוי חברתי. כך, מעבר לפן הפורמאלי של החינוך, אליו מוכשרים הסטודנטים, תכנית הלימודים עוסקת גם בנושא של הובלת פעילויות חינוכיות בלתי פורמאליות במסגרות שונות, כגון: פנימיות, מועדונים לעולים חדשים, בתי קפה טיפוליים ועוד. הלימודים מתקיימים בקמפוס הראשי בקריית אונו, ובקמפוס ירושלים. בקמפוס ירושלים ניתן להתחיל ללמוד בסמסטר אביב, במסלול בוקר.

 

 

תכניות לטיפוח מנהיגות בקרב בני נוער, דרכים למניעת אלימות, העצמת בני נוער מנותקים – כל אלו ועוד כלולים במסלול ללימודי חינוך. הלימודים בקריה האקדמית אונו חושפים את הסטודנטים לאתגרי מערכת החינוך בארץ, ומאפשרים להם לבדוק הנחות יסוד ולנתח תהליכי מדיניות חינוכית וחברתית והיבטים תיאורטיים, כמו - קבלת החלטות, בחירת כיווני עשייה, מיומנויות שונות בתחומי התכנון החינוכי, הנחייה ועוד.

 

באוקטובר 2021 נפתח מסלול בוקר חדש בקמפוס ירושלים של הקריה האקדמית אונו

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר הראשון מקנה לסטודנטים ידע עשיר בתחומי הוראה מגוונים. הם זוכים ללמוד על ההיסטוריה הישראלית, לגעת בתלמוד, לבחון את נושא הוראת המדעים. הם מתוודעים לפרקים חשובים בסוציולוגיה, לנושאים מתקדמים בפסיכולוגיה חינוכית, ומקבלים כלים מתודולוגיים להתפתחות כמנהיגים בכיתה, בבית הספר ובמערכת כולה.

 

בשנה הראשונה והשנייה הסטודנטים לומדים קורסי מבואות בתחומים רבים, ובשנה השלישית הם בוחרים להתמקד באחת מן ההתמחויות הבאות: הנחייה והדרכה; סיוע וחינוך לאנשים בעלי צרכים מיוחדים; תכנון לימודים והערכה; מנהיגות בחברה ובמערכת החינוך.

 

לימודי חינוך וחברה עם התמחות בספורט


מוסד הלימוד מאפשר לסטודנטים ללמוד גם עם התמחות בהדרכה ובניהול ספורט. מסלול זה משלב לימודי תעודה במהלך התואר הראשון, ומקנה תעודת מקצוע כבר בתום השנה הראשונה מה שמאפשר להשתלב בתעסוקה כבר בזמן הלימודים. דיפלומה זו מוכרת לפי חוק הספורט.


ניתן לבחור בין מסלולי התעודה בספורט: קורס הדרכת תנועה לגיל הרך, קורס מדריכי אירובי, קורס מדריכי חדרי כושר או קורס ניהול בספורט שפתוח משנה ב' בלבד. התכנית משלבת לימוד מעשי. המפגשים במסלול מתקיימים בשני ימים במהלך השבוע בשעות הבוקר ובימי שישי. במסלול הספורט ניתן להתחיל ללמוד גם בסמסטר אביב, במתכונת בוקר וימי שישי.

 

 

לימודי חינוך וחברה עם התמחות נוער בסיכון


בהתמחות נרכשים ידע וכלים טיפוליים וחינוכיים לעבודה עם נוער במצבי סיכון. הסטודנטים מקבלים תעודת "עובד עם נוער בסיכון בקהילה ופנימיות" שמקנה פטור מהצורך בלימוד קורס אוריינטציה לעובדי קידום נוער חדשים, וכן תעודת "מדריכי מוגנות ברשת". סטודנטים בהתמחות יכולים להתחיל לעבוד במשרה חלקית כבר במהלך התואר, בשנים המתקדמות. נכללת התנסות מעשית מודרכת בה מתרגלים את עקרונות העבודה עם נוער בסיכון.

 

לימודי חינוך וחברה עם התמחות מוגבלות, נגישות והכלה


בהתמחות זו הסטודנטים לומדים על כלל מעגל החיים של אנשים עם מוגבלות, החל מגיל לידה ועד זקנה. הם רוכשים ידע וכלים להשתלבות במסגרות חינוך, תעסוקה, פנאי ודיור לאנשים עם מוגבלויות שונות. ניתנות תעודת "רכזי נגישות" בשנה ב' ותעודת "מדריך בריאות הנפש" בשנה ג'. הסטודנטים יכולים להשתלב בתעסוקה בתחום במשרה חלקית כבר לאחר שנתיים של לימודים.

 

לימודי חינוך וחברה עם התמחות פיתוח למידה והדרכה דיגיטליים


סטודנטים בהתמחות זו מכירים תהליכי תכנון, פיתוח והטמעה של סביבות למידה מתקדמות וחדשניות ולומדים על טכנולוגיות וכלים דיגיטליים מתקדמים לשילוב בהוראה ובהדרכה, במערכת החינוך וכן במגזר העסקי. ניתנות תעודת "מומחה למידה מרחוק" ותעודת "מעצב סביבות למידה דיגיטליות".

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית ללימודי חינוך וחברה בקריה האקדמית אונו אורכת שלוש שנים אקדמיות. מתכונת הלימודים היא חד חוגית, ולצד הרצאות פרונטאליות וסדנאות לימודיות מתקיימים גם קורסים של למידה מרחוק.

 

 

נושאי לימוד

 

 • היבטים משפטיים באתיקה של החינוך
 • יחסים בין קבוצות
 • פיתוח ובניית תכניות וחומרים לימודיים
 • תהליכי תכנון הלימודים
 • התפתחות מקצועית של עובדי הוראה
 • הקשרים פוליטיים בחינוך
 • מאפייני לקויות הלמידה ודרכי התמודדות
 • גישות חינוכיות בהגות יהודית
 • תהליכי קליטת עולים חדשים במערכות החינוך
 • זכויות הילד בפנימיות חינוכיות
 • הכרה בשונות של בני האדם מול הרצון לאחידות
 • טקסי מעבר אצל ילדים ובני נוער     
 • תפקידי המנהיג החינוכי ודרכים להטמעת שינויים     
 • ועוד

 

סגל 

 

בראש התכנית עומדת פרופסור לפסיכולוגיה התפתחותית ולחינוך בעלת הכשרה מאוניברסיטת הרווארד. בכתיבתה היא עוסקת בנושאים הקשורים במגדר, זהות, אוכלוסיות בסיכון, מורים והורים. פרסמה שלושה ספרים ומספר רב של מאמרים בכתבי עת מקצועיים. בעברה שימשה כתרפיסטית, כמטפלת במרכז ייעוץ לאישה, כמחנכת בתיכון וכמחברת תכניות לימודים.

 

קהל היעד

 

התכנית מיועדת לאנשים שממלאים תפקידים במערכת החינוך, במסגרות קהילתיות או ציבוריות, שעובדים בפנימיות או בעמותות ובארגונים וולונטריים. היא מתאימה בעיקר לאנשים שהחינוך ופני החברה חשובים להם, לאלה המעוניינים לרכוש ידע וכלים לפעילות חינוכית בקהילה.

 

 

תנאי קבלה

 

המועמדים נדרשים להציג תעודת בגרות או תעודת סיום מכינה בממוצע 85 ומעלה, וציון בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר.

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו
חוות דעת של סטודנטים על תואר בחינוך וחברה - הקריה האקדמית אונו
התקבלו 130 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

הקריה האקדמית אונו
31/07/2020

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את המרצים שדואגים לסטודנטים ולא אוהב את המכללה איך לא הורידה משכר הלימוד הגבוה

הקריה האקדמית אונו
11/11/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את האווירה והיחס הטוב והחם פחות אוהב שהלימודים יחסית יקרים

על הקמפוס

קמפוס עם אווירה טובה וסביבה תומכת ומחבקת

טיפים

ממליץ על המקום בכך שיש יחס טוב ואישי בקריה האקדמית אונו. אפשר לשלב משרה מלאה עם הלימודים אך לזכור ש קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp