רוצה פרטים על תואר ראשון ושני במשפטים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון ושני במשפטים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר ראשון ושני במשפטים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון ושני במשפטים - התוכנית המשולבת

 

לימודי משפטים מתמקדים בחקר החוק, המוגדר כאוסף של קודים התנהגותיים אשר נועדו להסדיר באופן רישמי את האינטראקציה החברתית, על פי עקרונות שונים. לימודי משפטים מקנים לסטודנטים השכלה משפטית נרחבת הכוללת לימודים תיאורטיים לצד התנסות מעשית.

 

במהלך הלימודים הם מתוודעים למאפיינים השונים של החוק והמשפט ולעולם המושגים המשפטי, לומדים את עקרונות היסוד של השיטה המשפטית ואת השיקולים הערכיים המעצבים את פני המשפט, וכן דנים במטרות החוק והמשפט ובפן המעשי והאכיפתי של המשפט.

 

 

נושאי לימוד

 

לימודי משפטים כוללים מגוון נושאים ומתמקדים בענפי המשפט השונים, כמו למשל: משפט פלילי, דיני חוזים, הדין האזרחי, דיני נזיקין, דיני עבודה, דיני קניין, קניין רוחני, עוולות מסחריות, משפט צבאי, משפט פרוצדורלי ודיני ראיות, דיני מחשבים, דיני ביטוח, דיני משפחה,משפט חוקתי, משפט מנהלי, משפט בינלאומי, הגבלים עסקיים, דיני לשון הרע, דיני הירושה, דיני הגנת הפרטיות, שיטות משפט, תורת המשפט, משפט ישראלי ועוד.

 

במקביל למסלולים ללימודי תואר ראשון ותואר שני במשפטים, מתקיימים גם מסלולי לימוד ייחודיים ומשולבים. ניתן לבחור לדוגמא ללמוד במסלול לימודי מרוכז ומזורז לתואר ראשון ושני במשפטים, המאפשר את השלמת לימודי התואר הראשון והשני בארבע שנים בלבד, זאת במסגרת מסלול ללא תיזה, שאינו מחקרי.

 

תנאי הקבלה

 

סטודנטים שסיימו שנת לימודים אחת, בממוצע ציונים של 85 לפחות, בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר אילן יוכלו להגיש מועמדות לתכנית. מי מהסטודנטים שהחל את לימודיו בפקולטה לאחר שעבר ממוסד אקדמי אחר לא יוכל להיות מועמד לתוכנית. למסלול הלימודים המשולב לתואר ראשון ושני במשפטים יתקבלו המועמדים המצטיינים ביותר מבין מגישי הבקשות.

 

 

מבנה הלימודים בתוכנית המשולבת

 

הלימודים לתואר ראשון

 

בנוסף לתוכנית הרגילה לתואר ראשון במשפטים ילמדו הסטודנטים מקצועות בחירה בהיקף של 4 נקודות זכות, שילמדו בשנה ב' של התוכנית, מקצועות הבחירה בנושא משפט עברי בהיקף של 4 נ"ז וסמינריון נוסף בשנה ג', ובשנה ד' . במהלך סמסמטר א' יסיימו הסטודנטים בתוכנית את מכסת הקורסים לתואר הראשון.

 

הלימודים לתואר שני

 

הקורסים המיועדים לתואר השני יילמדו במהלך שני הסמסטרים בשנה הרביעית של התוכנית המשולבת. מכסת הקורסים בלימודי תואר שני הם בהיקף 32 נ"ז וכוללים סמינר חובה "סדנא רב-תחומית למצטיינים", 2 סמינריונים מחקריים בהיקף 8 נ"ז ו- 22 נ"ז קורסי מקצועות בחירה, המתפרסים על פני כל שנת הלימודים. הסטודנטים לא יורשו ללמוד יותר מ-26 נ"ז בסמסטר א' בשנה הרביעית.

 

הסטודנטים בתוכנית המשולבת יהיו פטורים מלימודי אנגלית ומלימודי יסוד לתואר השני. במהלך שלוש השנים הראשונות לא יתאפשר לסטודנטים ללמוד קורסים על חשבון מכסת הקורסים לתואר שני ויוכלו, אם ירצו בכך, להקדים קורסים לתואר ראשון. הלימודים לתואר השני יתקיימו כאמור במשך כל השנה הרביעית ללימודים ולכן אין אפשרות לסיים את התכנית לתואר השני במהלך הסמסטר הראשון בשנה הרביעית.

 

סטודנטים יהיו רשאים להמשיך בתוכנית זו רק אם השיגו ממוצע ציונים 85 לפחות במהלך כל אחת משלוש השנים הראשונות לתואר הראשון. בתום כל שנת לימודים ייבדק ממוצע הציונים הכולל של הסטודנטים, ובהתאם לזאת הפקולטה תהיה רשאית להוציא מן התכנית סטודנטים שלא עמדו בתנאי זה. תנאי לסיום התוכנית המשולבת הוא ממוצע ציונים של 75 לפחות בכל הקורסים של התואר השני.

 

 

מוסדות הלימוד

 

מבין מוסדות הלימוד שמציעים מסלול משולב ללימודי משפטים ניתן למנות:

 

  • אוניברסיטת חיפה
  • אוניברסיטת בר-אילן

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון ושני במשפטים?

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון ושני במשפטים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר ראשון ושני במשפטים

התאמה לתפקיד עורכ/ת הדין

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: תואר ראשון ושני במשפטים

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא משפטים - עריכת דין

דליה דורנר
השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למשפטים הם כישורים אנליטיים לוגיים ברמה גבוהה (הבנה טובה של חומרים ומשמעותם) לצד יכולת מילולית גבוהה הן בקריאת טקסטים מרובים, והן בהתנסחות בכתב ובע"פ הן בעברית והן באנגלית. לצורך עיסוק בתחומים כמו שוק ההון, הייטק וקניין רוחני נדרשת גם יכולת כמותית טובה ורצויה גם מידה של הבנה טכנית סבירה.
בתחומי העניין, עניין במדע (חקר, ירידה לפרטים) לצד עניין בתחומי תרבות (ערכים, תקדימים) וחברה. נטייה עסקית וארגונית מהוות יתרון.
תכונות האישיות הנדרשות הן בראש וראשונה שיקול דעת, רצינות, בגרות, בשלות, יסודיות, ירידה לפרטים, ולאחר מכן - מיומנויות בינאישיות טובות – יכולת יצירת קשר, עבודת צוות, פתיחות.
כל אלו לצד עצמאות, מיומנויות ניהול, דומיננטיות ויכולת ייצוג תקינה ועמידה מול קהל (לא תמיד נדרשת).
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp