לימודי תואר ראשון בהנדסת משאבי מים וסביבה - הטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר ראשון בהנדסת משאבי מים וסביבה - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת משאבי מים וסביבה לתואר ראשון בטכניון

 

המשאב המוביל

 

כחלק מהמהפכה האקולוגית המתרחשת בעשורים האחרונים, ותופסת תאוצה גדולה ככל שעוברות השנים, ההתייחסות למים כמשאב יקר ערך הפכה לאחד המוקדים המרכזיים בתחומי המחקר והפיתוח. בהתאם, העולם – וישראל כחלק ממנו וכבעלת משק מים מתקדם – עוסקים כיום בפיתוח מסיבי של תשתיות מים, של תיעול משאבי מים והשימושים בהם, של הטכנולוגיות המותאמות למים ולסביבה, וכדומה. לימודי הנדסת משאבי מים עוסקים בשיטות ובדרכים לניצול בר קיימא של מקורות המים, באמצעות מיחזור, התפלה, בניית מאגרים ותשתיות, תכנון מערכות מים חסכניות, וכדומה.

 

על המסלול להנדסת משאבי מים וסביבה בטכניון

 

המסלול ללימודי הנדסת משאבי מים וסביבה לתואר ראשון בטכניון פועל במסגרת הפקולטה להנדסה אזרחית. תכנית הלימודים מכשירה בוגרים שיהיו מסוגלים להוביל תחומים כמיחזור מי קולחין, פיתוח מערכות ותשתיות של מים וביוב, פיתוח המחקר והטכנולוגיות החדישות בתחום המים, וכן שדרוגן של שיטות שכבר נמצאות בשימוש.

 

הלימודים כוללים את הידע התיאורטי היסודי מתחומי ההנדסה – כמתמטיקה, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, מכניקה, מדעי המחשב ועוד. בנוסף, בתחום הייעודי של המסלול, כוללת מתכונת הלימודים גם התנסות מעשית באמצעות שימוש במעבדות בתחומי ההידראוליקה, הכימיה, הביוטכנולוגיה והמיקרוביולוגיה.

 

התרגול במעבדות מעניק לסטודנטים את האפשרות ללמוד את נושא אפיון המים באמצעות הדמיות ושיטות אנליטיות שונות. כמו כן, הסטודנטים מתנסים במהלך לימודיהם בעבודה באמצעות מחשבים וטכנולוגיות מתקדמות, באיסוף ועיבוד אותות, בשימוש במערכות חישה, ועוד. אלה עומדים לרשות הסטודנטים בתהליך ההכנה של פרויקטים מעשיים להגשה במהלך התואר.

 

מתכונת הלימודים

 

התואר כולו נפרש על פני ארבע שנים. שלביו הראשונים של המסלול ללימודי הנדסת משאבי מים וסביבה כוללים את בסיסי הידע של ההנדסה האזרחית. בהמשך נלמדים הקורסים הייעודיים בנושא משאבי המים והסביבה. לימודי ההתמחות נלמדים בהיקף נרחב של כ – 55 נקודות מתוך התואר כולו.

 

נושאי הלימוד במסלול

 

מבין נושאי ההתמחות ניתן למנות את אלה הבאים:

 

 • טיפול בשפכים
 • טיפול במים
 • מערכות אגירה
 • הנדסה ימית
 • שרידות מזהמים
 • תשתיות מים
 • עקרונות זרימת מים
 • איסוף שפכים
 • מערכות אספקת מים
 • ניצול יעיל של משאבי מים
 • ועוד

 

תעודה, ואפשרויות תעסוקה
 
בתום לימודי הנדסת משאבי מים וסביבה בטכניון, יזכו הבוגרים העומדים בכל דרישותיו בתעודת B.Sc ב"הנדסה אזרחית – משאבי מים וסביבה". תעודה זו מאפשרת לבוגרי התכנית להשתלב במגוון רחב של תפקידים ובמגוון מקומות עבודה, וביניהם גם מוסדות כמשרד הבריאות, משרד החקלאות, המשרד לתשתיות לאומיות, מפעלי מים עירוניים או אזוריים ועוד. בנוסף, בוגרי התכנית יוכלו כמובן לעסוק בייעוץ בתחום המים ותשתיות המים, כשכירים או כעצמאיים.
 
לסיכום
 
מלבד הצורך בפיתוח הטכנולוגיות והתשתיות המותאמות לחשיבה של המאה ה – 21, ומלבד היות מדינת ישראל בעלת מעורבות עולמית ובעלת שם עולמי בתחום, ממצאי סקר שנערך בעבור נציבות המים הלאומית עוד בשנת 2003 – מראים כי בישראל דרושים כיום מהנדסי מים מקצועיים רבים, וזאת על רקע דלדול בכוח האדם בענף מקצועי זה. לימודי הנדסת משאבי מים וסביבה מנתבים את המוחות הצעירים בעלי הכישרון והיכולת לעבר תעסוקה בתחום שנעשה נחוץ וחיוני מאי פעם.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp