לימודי תואר ראשון בהנדסת מבנים בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר ראשון בהנדסת מבנים - הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת מבנים לתואר ראשון בטכניון

 

לתמוך את השמים

 

הנדסת מבנים עוסקת בתכנון של מבנים מסוגים שונים, כגורדי שחקים, נמלי תעופה, מגדלי מים, ממגורות, גשרים, ועוד. מהנדסי מבנים משמשים במסגרת תפקידם גם בהובלה של צוותים במבנים הקשורים למשל, לתעופה ולספנות. תפקידי המהנדס טומנים בחובם את האחריות להבטחת ולאבטחת יציבותו של כל מבנה ויכולת נשיאתו בעומסים הרצויים. לימודי הנדסת מבנים מהווים התמחות אחת מקרב נושאים נוספים הנכללים בלימודים לתואר ראשון בהנדסה אזרחית.

 

על המסלול בטכניון

 

לימודי הנדסת מבנים לתואר ראשון בטכניון פועלים במסגרת הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית. תכנית הלימודים מורכבת מן הידע התיאורטי הנדרש בתחומי ההנדסה ומתשתיות הידע של ההנדסה האזרחית בכללותה. בשלבי התואר המתקדמים נלמדים נושאים כתכן מבנים, מדעי הבנייה, מדעי הסביבה וניהול. בתחום הייעודי, לומדים התלמידים נושאים כחוזק מבנה, יציבות מבנים, עמידה בעומסים וברעידות אדמה, ונושאים נוספים.

 

התכנית מכשירה את בוגריה להיות שותפים מובילים בתהליכי תכנון וביצוע של בניינים – בהתמקדות בשלד הבניין אך לא רק בו. במסגרת הלימודים נערכת לסטודנטים היכרות גם עם אופן העבודה עם אנשי מקצוע מן הענפים המשיקים לתחום התמחותם, כמו למשל עם אדריכלים, מהנדסי תחבורה, מהנדסי הידרו טכניקה, ואחרים. מטרה נוספת של התכנית היא לפתח את היצירתיות ואת היכולת של הסטודנטים לתת פתרונות יעילים להנהגת צוותים. תוך כדי כך, הסטודנטים לומדים ומפנימים את התקנים וההיתרים הנהוגים במשק בתחום המבנים.

 

מתכונת הלימודים

 

המסלול ללימודי הנדסת מבנים לתואר ראשון בטכניון ערוך במתכונת של ארבע שנים. חלקה הראשון של תכנית הלימודים מכיל את לימודי היסוד והתשתית לכל התחומים הכלולים בהנדסה אזרחית. בחלק השני ממשיכים התלמידים ללימודי התמחות בהנדסת מבנים. התמחות זו מתקיימת בעיקר בחמשת הסמסטרים המסיימים את מסלול הלימודים. בסיום הלימודים, מגישים הסטודנטים פרויקט גמר מסכם.

 

 

תעודה והסמכה

 

הבוגרים, המסיימים את תכנית הלימודים בהצלחה, זוכים בתעודת "מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית – מבנים" – "Bachelor of Science in Civil Engineering – Structures". בנוסף, חשוב לדעת כי תואר זה הוא תואר המוכר על ידי רשם המהנדסים, כך שבוגרי מסלול זה יוכלו להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

 

אפשרויות התעסוקה וההמשך

 

בתום המסלול ללימודי הנדסת מבנים לתואר ראשון בטכניון, יוכלו בוגרי הנדסת מבנים להשתלב בתפקידים שונים הקשורים בתכנון מבנים משלל סוגים, וכן בתפקידים בתחומי פיקוח, ניהול פרויקטים, הנדסה גאו טכנית, ועוד. תפקידים אלה מצויים בכל ענפי התעשייה – האזרחית, הצבאית, האווירית והביטחונית – כך שאפשרויות התעסוקה הנתונות בפני בוגרי התכנית הן רבות ומגוונות. בנוסף, בוגרי מסלול זה יוכלו להמשיך ללימודים מתקדמים ולפגוש אתגרים גדולים יותר, לתכנן מבנים חדישים ולהתעלות מעל חוקי הטבע – בבנייה תת ימית ובפיתוח של מבנים בחלל החיצון. 

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
פורום לימודי הנדסה
איזה סוג מחשב נייד צריך ללימודי הנדסה מכנית?
הדר
1 תגובות
תנאי קבלה לאורט בראודה
שמוליק בן חמו
1 תגובות
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
1 תגובות
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
1 תגובות
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp