רוצה פרטים על תואר בהנדסת איכות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בהנדסת איכות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר בהנדסת איכות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר ראשון בהנדסת איכות

 

להשגיח על הייצור

 

כל מוצר חדש שיוצא לשוק עובר תחת בדיקתם הקפדנית של מהנדסי האיכות והאמינות. המוצרים הנבדקים כוללים את המזון שנמכר במכולות, את מכשירי החשמל, את תכשירי הקוסמטיקה, את הטקסטיל, את התרופות, את המחשבים, כל מוצר חדש שיוצא לשוק עובר תחת בדיקתם הקפדנית. הנדסת איכות ואמינות עוסקת גם בתכנון מערכות ומתקנים, ביישומן של גישות ועקרונות הנדסיים וניהוליים, ובשיפור וליווי תהליכים של פעילויות רבות במסגרת של ייצור או שירותים.

 

המטרת המרכזית בהנדסת איכות ואמינות היא להקנות לציבור הלקוחות אמון במוצרים, בפעילויות ובשירותים המוצעים להם. מקצוע זה משלב פיתוח ותכנון מוצרים וידע מתחומי האלקטרוניקה, החומרים, הציוד המכאני, התוכנה וגורמי האנוש. המהנדסים עובדים בשיתוף עם צוותי הפיתוח והתכנון, הכלכלנים, ההנהלה וקהל הלקוחות.

 

למה כדאי ללמוד?

 

תחום הנדסה זה מתאים לאנשים שרוצים לעסוק בהובלה של צוותי בקרה, שיפור והתייעלות במפעלים מסוגים שונים. מהנדסי האיכות משתלבים בתפקידים הכוללים, בין היתר, משימות כגון: פיקוח על מחקר ופיתוח, ניהול צוותים והובלה, ייזום שינויים בתהליכי עבודה, עריכת מבדקים וסקרים וניתוח סטטיסטי של הממצאים, טיפול בתקלות, עבודה מול לקוחות וספקים, הגדרת דרישות, אימות דו"חות, הערכת סיכונים, אישור נהלים, ניהול בטיחות ועוד.

 

משך התואר וסוג תעודה

 

משך הלימודים לתואר הראשון הוא כארבע שנים אקדמיות בממוצע. אורכו משתנה מעט לפי מסלול הלימודים הנבחר. תכניות לימוד טיפוסיות מקנות ידע תיאורטי עשיר ומשלבות התנסות מעשית במעבדות מגוונות. בוגרי המסלול זכאים לתואר בוגר B.Sc בהנדסה.

 

תכנית הלימודים

 

תכניות הלימודים מושתתות על מקצועות הפיזיקה והמתמטיקה, וכוללות ידע מקיף ורחב בדיסציפלינות הנדסיות, והתמחות בהנדסת איכות ואמינות. הסטודנטים מעמיקים את ההבנה במערכות איכות ובמערכות משולבות, נחשפים לגישות מתקדמות בהערכת אמינות, בשלבי תכנון של מיזמים, בבניית מערך ניטור המשמש לביקורת יציבות של כל תהליכי הייצור, בפיתוח מערכי התחזוקה והשדרוג, ועוד. הסטודנטים מפתחים יכולת לניתוח מידע ולחיזוי חריגות, עורכים סימולציות לצורך ביצוע החלטות על שימוש ושינוי חלופות בשלבי התכנון, הביצוע והתחזוקה, תוך כדי שימת דגש על היבטים של בטיחות וביטחון סביבה וקהילה.

 

נושאי לימוד

 

 • מעבדות כיול מוסמכות
 • בדיקות סינון
 • ניתוח נתונים מתוך סקרים
 • סיווג ובקרת ספקים
 • חוק התקנים בארץ ובחו"ל
 • התאמת מודל ריבועי
 • רפרנס ואינדיקטורים לאיכות
 • אנטרופיה והתפלגויות
 • הזדקנות מואצת וחוק חלקי החיים 
 • סוגי גששים לכל שיטה     
 • בקרת תוכן מערכות בחוג פתוח ובחוג סגור     
 • ועוד

 

קהל יעד

 

מסלול הלימודים לתואר ראשון בהנדסת איכות ואמינות מתאים לאנשים חרוצים עם ראש ריאלי, בעלי ראייה רחבה, שאינם מפחדים מהתפתחותה המהירה של הטכנולוגיה, ומעוניינים להשקיע מאמצים בלימודים מאתגרים ולרכוש מקצוע מספק ויוקרתי.

 

 

מוסדות לימוד

 

 • המכללה האקדמית כנרת – התכנית מתמקדת באלקטרוניקה, ומתאפשרת בשתי מסגרות לימוד שונות; מסלול מלא בן ארבע שנים אקדמיות, ומסלול גמיש לסטודנטים עובדים במתכונת ערב, הנמשך ארבע וחצי שנים.

 

 • הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל – שם מציעים מסלול לימודים בהנדסת איכות בביו תהליכים, המתקיים במסגרת הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית. תנאי הקבלה לפקולטה: ציון 580 לפחות במבחן הפסיכומטרי, ציון ממוצע מינימלי בבגרות – 83. דוגמא לסף קבלה: ציון פסיכומטרי 660 ומעלה, ממוצע בגרות 101 לפחות.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי תואר ראשון בהנדסת איכות ואמינות משתלבים בצוותי הפיתוח, התכנון והליווי של מוצרים חדשים, ומובילים שינויים בתעשיות מתקדמות ובארגונים שונים. למהנדסי האיכות והאמינות נפתחות דלתות בתעשיות מתוחכמות, בחברות הייטק וסטארט אפ, בתחומי הפיתוח, הייצור והביוטכנולוגיה. בשבוע האחרון התפרסמו משרות מהנדסי איכות בחברות גדולות לייצור נשק, לפיתוח מכשור וציוד רפואי, לייצור תרופות, וכן בתעשיות המתכת והאלקטרוניקה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר בהנדסת איכות?

רוצה לדעת יותר על תואר בהנדסת איכות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר בהנדסת איכות

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: תואר בהנדסת איכות

התקבלו 6 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp