לימודי תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר ראשון בהנדסת אווירונאוטיקה וחלל- הטכניון.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל לתואר ראשון בטכניון

 

צעד קטן

 

מה שהתחיל כפיתוחים בלעדיים של מדינות מסוימות, הפך בעשורים האחרונים לתחום שלם, שמדינות רבות עוסקות בו, מפתחות אותו, לוקחות בו חלק פעיל ומשתתפות בקדמה העולמית. טלוויזיית הלווין, מכשירי ה - GPS, ואפילו תמונת כדור הארץ שכל כך התרגלנו לצפות בה - כל האפשרויות האלו נולדו אי שם בתואר הראשון. לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל לתואר ראשון הם צעד קטן לקראת כל מה שתוכלו אתם לפתח בעתיד לטובת האנושות כולה.

 

על מסלול הלימודים בטכניון

 

לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל לתואר ראשון B.Sc בטכניון נלמדים במסלול שאורכו ארבע שנים, בהיקף של כ – 155 נקודות לימוד לתואר. הלימודים במסלול זה מתאימים בעיקר לבעלי חשיבה מתמטית ואנליטית חזקה, שכן נושאי הלימוד מתמקדים במקצועות ריאליים; בתכנית לומדים את בסיסי ההנדסה כשרטוט, פיזיקה, מתמטיקה ועוד, וכן את הידע הקשור בפיתוח של מערכות טכנולוגיות אוויריות או חלליות, בפיתוח של לוויינים, כלי טיס, רקטות וכדומה.

 

בנוסף לידע העיוני, התלמידים מגישים מטלות מעשיות ואף מתרגלים באמצעות שימוש במעבדות לאווירודינמיקה, למנועי סילון, לתכן וייצור, למבנים תעופתיים, לבקרה ולהנעה ושריפה. כל אלו הן מעבדות טכנולוגיות חדשניות בענף, והשימוש בהן הוא אחד המרכיבים המאפשרים לסטודנט במסלול זה לסיים את לימודיו, כאשר הוא מסוגל להשתלב בתעסוקה בתחום. בשלב הלימודים האחרון, על הסטודנטים להגיש פרויקט גמר יישומי, הנדסי מערכתי, הכולל פיתוח של מערכת אווירודינמית.

 

תכני הלימוד במסלול

 

נושאי הלימוד בתכנית זו מורכבים מלימודי יסוד בהנדסה לתואר ראשון, בצירוף נושאים ייעודיים להתמחות באווירונאוטיקה וחלל. מבין הנושאים הייעודיים הנלמדים בתכנית, נמצאים גם הנושאים הבאים:

 

  • דינמיקת קליעים
  • תכן
  • מבנה אווירונאוטי
  • בקרה
  • בליסטיקה חיצונית
  • אווירודינמיקה
  • הנעה סילונית והנעה רקטית
  • מערכות מדידים
  • רשתות נתונים במערכות מוטסות
  • ועוד

 

תנאי הקבלה
 
התנאים להגשת מועמדות ללימודי תואר ראשון באווירונאוטיקה וחלל בטכניון עשויים להשתנות משנת לימודים אחת לאחרת, אך עם זאת, הם מורכבים משילוב הציון הפסיכומטרי וציון ממוצע הבגרות. בשנת הלימודים האחרונה, למשל, ציון הסכם הנדרש לקבלה למסלול זה היה 82-84.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום לימודי הנדסת אווירונאוטיקה וחלל בטכניון, יוכלו בוגרי התכנית להשתלב במגוון רחב של משרות בתחומי הניהול, הפיתוח, המחקר, התכנון והביצוע בתעשיות הנדסיות שונות. מבין התעשיות שבהן יוכלו להשתלב נמצאים גם ענפים כהנדסת מחשבים, התעשייה הביטחונית והתעשייה האווירית, חיל האוויר, תחומי האלקטרו אופטיקה, תחום הרובוטיקה, ההנדסה הביו רפואית, ועוד. בנוסף, בוגרי המסלול יוכלו להמשיך ללימודי תארים מתקדמים בענף זה או בענפים משיקים ומשלימים, ולהשתלב בפיתוח המחקר, ובאקדמיה.
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל

עוד מסלולי לימוד - הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
פורום לימודי הנדסה
האם אפשר להשלים תואר מהנדס לבוגר הנדסאי?
יקותיאל ישעיהו
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד הנדסת תעשייה וניהול?
יעל כומארי
1 תגובות
התלבטות בין לימודי הנדסה רפואית, ביו רפואית טכנולוג רפואי
עדן סעיד
1 תגובות
בחירת מקצוע ללימודי הנדסה
גל גבאי
1 תגובות
קבלה להנדסה ביו רפואית רק על סמך בגרות מצויינת
יצחק
1 תגובות
קבלה להנדסת חשמל על תנאי
עבד אלרחמאן
1 תגובות
האם מסלול הנדסת בטיחות אש פתוח לאדריכלים?
שירה צוקר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp