לימודי תואר ראשון בתקשורת במכללת רמת גן

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר ראשון בתקשורת במכללת רמת גן

תואר ראשון בתקשורת - מכללת רמת גן

תקשורת פתוחה בתנאי מכללה

 

עולם התקשורת הוא רב פנים והוא כולל שלל פלטפורמות מדיה, מעיתונות כתובה ועיתונות דיגיטלית, דרך טלוויזיה ומדיה חברתית, ועד לתחומי הפרסום, הדוברות ויחסי הציבור. כל אלה מהווים חלק בלתי נפרד מן הכפר הגלובלי בו אנו חיים ומתנהלים היום. טכנולוגיות התקשורת משתכללות ומתפתחות חדשות לבקרים מה שמשנה ללא הרף את סדר היום הציבורי, את האופן בו אנו מתקשרים זה עם זה ואת הדרך שלנו להעביר מסרים ולקלוט אותם. השינויים הרבים הללו בזירת המדיה מחייבים את אנשי התקשורת לשלוט בסל מיומנויות רחב ולדעת להגיב לשינויים באופן מהיר ויעיל, כדי להישאר חלק רלבנטי ומהותי ממנה.

 

תואר ראשון בתקשורת במכללת רמת גן מעניק לתלמידים הבוחרים בו מגוון רחב של יתרונות; המכללה ממוקמת במרכז הארץ, היא מלמדת על פי תכניות הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה, ומקיימת חיי קמפוס סטודנטיאליים פעילים. במכללה צוות מרצים מן השורה הראשונה בתחום התקשורת, והלימודים מוצעים במספר מסלולי התמחות משולבים.

על המסלולים לתואר ראשון בתקשורת

המסלולים לתואר ראשון בתקשורת במכללת רמת גן מתקיימים במתכונת חד חוגית או דו חוגית. הלימודים הדו חוגיים מאפשרים לסטודנטים לשלב את תחום התקשורת עם ענפים נוספים, כך ניתן ללמוד בין היתר לתואר ראשון תקשורת וסוציולוגיה, תואר ראשון בתקשורת ומדעי המחשב - מערכות ויישומים, תואר ראשון בתקשורת וחינוך או תואר ראשון במדעי החברה בהדגשת תקשורת.

 

 

מתכונת הלימוד

 

מתכונת הלימוד של התכנית היא גמישה במיוחד, בהתאם למתכונת הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה, אשר מאפשרת לתכנן את קצב הלימודים ומשכם ולהתאים אותם לצורכים האישיים. באופן זה אפשר לפרוש את הלימודים על פני שלוש שנים או על פני פרק זמן ממושך יותר, במטרה לשלב בנוחות עבודה עם הלימודים. ניתן ללמוד במסגרת לימודי בוקר, לימודי ערב או מסלול ימי שישי. הקורסים מתקיימים כמה פעמים במהלך השבוע, מה שמאפשר לחזור על שיעורים במידת הצורך.

 

במסגרת התואר הראשון בתקשורת, יש צורך לבצע כמה סדנאות מעשיות, אשר חושפות את הסטודנטים באופן פרקטי לסוגיות עכשוויות בכלי מדיה שונים. בין היתר עוסקות הסדנאות בתחומים כגון כתיבה ועריכה עיתונאית, יחסי ציבור, שדרנות רדיו, עריכת וידאו בעידן הדיגיטלי, והפקת סרטי תעודה לטלוויזיה.

 

המכללה מפעילה את תכנית המקפצה, תכנית סיוע ותמיכה שמטרתה לעזור לסטודנטים בזמן הלימודים ולאפשר להם לקדם את ההישגים הלימודיים שלהם. תכנית זו כללת תגבורים, מרתונים לפני בחינות ושיעורי מכינה. כמו כן, במכללה פועל צוות של יועצים אשר מלווים את הסטודנטים לאורך התואר, מייעצים לגבי הרכבת מערכת השעות ותומכים בעת בחירת המסלולים.

 

נושאי הלימוד


מסלולי הלימוד מורכבים מקורסי חובה וקורסי בחירה. בכל מסלול דו חוגי נלמדים נושאים הנוגעים לתקשורת ונושאים ייעודיים לחוג השני. להלן לקט מייצג של נושאים מן המסלולים השונים לתואר בתקשורת:

 

 • תקשורת המונים בישראל
 • טכנולוגיה, חברה ותרבות
 • קלאסיקה בחקר התקשורת
 • יחסי הדמוקרטיה והתקשורת
 • סוציולוגיה של תקשורת מקוונת
 • אתיקה עיתונאית ודיני תקשורת    
 • שיח התקשורת
 • תקשורת כתרבות
 • דעת קבל ותקשורת
 • תקשורת ופנאי בישראל
 • מסכים בחיי ילדים ונוער    
 • ועוד


תנאי הקבלה


מכללת רמת גן פועלת לפי הנהלים של האוניברסיטה הפתוחה, לכן יכולים מועמדים להתקבל ללימודים ללא צורך בתעודת בגרות או בבחינה פסיכומטרית, כך ש"חובת ההוכחה" היא על הסטודנטים – בביצועיהם ובהישגיהם בקורסים השונים, ובמעבר משנת לימודים אחת לזו שאחריה.

 


על מוסד הלימוד

 

מכללת רמת גן היא מרכז הלימוד הגדול בארץ של האוניברסיטה הפתוחה, המכללה עורכת מבחר תכניות לתואר ראשון ותכנית לתואר שני במנהל עסקים, שמתקיימים לפי תכניות של האוניברסיטה הפתוחה ובמתכונת גמישה במיוחד. בין המסלולים אותם ניתן ללמוד במכללה אפשר למנות לימודי ניהול לתואר ראשון, לימודי חשבונאות, לימודי כלכלה, לימודי סוציולוגיה, לימודי פסיכולוגיה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי הנדסת תוכנה, לימודי מדעי המחשב, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מדעי החיים ותכניות נוספות, כאשר באפשרות הסטודנטים גם לשלב בין תכניות וללמוד במסלולים דו חוגיים.

 

תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל חובות התכנית זכאים לקבל תואר ראשון BA בתקשורת.

 

 

למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן
חוות דעת של סטודנטים על תואר ראשון בתקשורת - מכללת רמת גן
התקבלו 7 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

מכללת רמת גן
11/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מה שאהבתי שתנאי הקבלה נוחים ומתאימים לכל אחד. אין קושי בלהתקבל

על הקמפוס

מכללת רמת גן דוגלת בשיטה של האוניברסיטה הפתוחה

טיפים

לעזור יותר בקבלת מלגה ובהקלה על שכר הלימודים. וגם בייעוץ עבור הלימודים

מכללת רמת גן
27/04/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יחס של מרצים. מאוד פתוחים לכל שעלות אפשר חופשי לגשת אליהם ולשעול כל שעלה שקשורה לנוסאה. וגם הם פתוחי קרא עוד...

על הקמפוס

הייתי רוצה יותר דברים שמחים. חסרים שם דוכנים מגניבים מדי פעם. היתי רוצה יותר מבחר של אוכל. וגם דשה י קרא עוד...

טיפים

אפשא חופשי לשלב עם עבודה. למרות שיש המון עבודות הגשה והם לא כלות בכלל אבל זה כן עוזר בהמשך


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp