רוצה פרטים על תואר ראשון בפסיכולוגיה, מה אח"כ??

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בפסיכולוגיה, מה אח"כ?

תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא אחד מהתארים המבוקשים ביותר בעולם האקדמי. ליהודים יש היסטוריה ארוכה בתחום הפסיכולוגיה (זיגמונד פרויד שנחשב לאבי התחום היה כמובן יהודי), וגם רבים מהישראלים בוחרים בקריירה זו...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

מה עושים עם תואר ראשון בפסיכולוגיה?

תואר ראשון בפסיכולוגיה הוא אחד מהתארים המבוקשים ביותר בעולם האקדמי. ליהודים יש היסטוריה ארוכה בתחום הפסיכולוגיה (זיגמונד פרויד שנחשב לאבי התחום היה כמובן יהודי), וגם רבים מהישראלים בוחרים בקריירה זו.

 

הדגש במקצוע הפסיכולוגיה הוא על הצד המחקרי, התיאורטי והפרקטי של התנהגות ומאפייני בני האדם. כל פסיכולוג מנסה לענות על השאלה העיקרית - מדוע האדם העומד ממולו מרגיש כפי שהוא מרגיש וכיצד ניתן לטפל או לעזור לו בצורה הטובה ביותר? לימודי פסיכולוגיה מתחלקים לתחומים רבים ולא כולם הופכים להיות פסיכולוגים קליניים המטפלים באנשים.

 

יש גם פסיכולוגים ארגוניים, פסיכולוגים תעסוקתיים פסיכולוגים שיקומיים ועוד. ניתן ללמוד כיום לקראת תואר ראשון בפסיכולוגיה ברוב האוניברסיטאות בישראל (תל אביב, ירושלים, חיפה ועוד) וגם במספר הול וגדל של מכללות כמו מכללת רמת גן, מכללת תל חי, מכללת רעננה, המכללה למדעים ראשון לציון ועוד.

אז מהן אפשרויות התעסוקה בתחום זה?

בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני או להשתלב מייד בתום הלימודים בשוק העבודה בתחומים רבים בעולם זה כמו יועצים ארגוניים, אנשי כוח אדם, מדריכים, עובדים במוסדות שיקומיים, פסיכולוגים תעסוקתיים ועוד. חשוב להדגיש כי על פי החוק בישראל, מי שרוצה לעבוד כפסיכולוג קליני, יכול לעשות זאת רק לאחר שהוסמך לכך כדין לאחר שסיים בהצלחה גם את התואר השני בתחום, את ההתמחות ואת כל המבחנים הרלוונטיים.

בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה מספרים

יניב, בן 28 במל אביב, סיים לפני כשנתיים תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב והחליט שלא להמשיך לתואר שני. כיום עובד יניב בחברת השמה גדולה כפסיכולוג תעסוקתי ומרוצה מאוד מעיסוקו. יניב מספר: "עם סיום הלימודים התלבטתי אם להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית ולהפוך למטפל אחד על אחד, אבל החלטתי שזה לא הכיוון שאני מחפש.

 

יותר עניין אותי לעבוד בחברה גדולה ולעזור לכמה שיותר אנשים למצוא את דרכם בחיים. כמובן שגם המסלול הארוך לקראת תעודת הפסיכולוג הקליני הרתיע אותי. התחלתי לחפש עבודה והופתעתי לגלות שיש לי אפשרויות רבות כפסיכולוג תעסוקתי בחברות כוח אדם, חברות השמה ואפילו בכמה חברות הייטק.

 

לאחר מספר ראיונות התקבלתי לחברת השמה גדולה, בה אני עובד כפסיכולוג תעסוקתי המייעץ ומסייע לאנשים רבים מדי יום. רבים כיום רוצים להחליף קריירה או שפוטרו מעבודתם והם מחפשים כיוון חדש. אני מדבר עם האנשים הללו ועוזר להם למצוא את דרכם בחיים. הסיפוק בעבודה הוא גדול וכל פעם שאני שומע על מישהו שהיה אצלי ומצא עבודה שמתאימה לו אני יודע שבחרתי במסלול הנכון.

שמרית מרעננה לעומת זאת, החליטה להמשיך לתואר שני במסלול של פסיכולוגיה קלינית.
שמרית: "כל חיי חלמתי להיות פסיכולוגית ועכשיו אני מגשימה את החלום. הלימודים בתואר השני הם מרתקים אפילו יותר מלימודי התואר הראשון ובעוד שנה אתחיל את ההתמחות שלי באחד מבתי החולים בארץ. אין ספק שזהו מסלול ארוך וקשה אך בסוף הדרך אוכל לטפל באנשים וזה מה שכל חיי רציתי לעשות".

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון בפסיכולוגיה, מה אח"כ??

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון בפסיכולוגיה, מה אח"כ??

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר ראשון בפסיכולוגיה, מה אח"כ?

התאמה לתפקיד פסיכולוגי/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: פסיכולוגיה

התקבלו 312 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא פסיכולוגיה

ורדה רזיאל ז`קונט
הפסיכולוגית ואשת התקשורת ורדה רזיאל ז'קונט מאמינה שאמפתיה ואכפתיות הם כלי חשוב לכל מטפל. "התכונות החשובות למטפלים טובים הן התעניינות עצומה באנשים, וגם יושר פנימי וחיצוני בלתי מתפשר. כמובן שגם אי אפשר בלי ניסיון שקשור בתובנות לגבי החיים, שחלק מהם רוכשים תוך כדי העבודה."
ורדה רזיאל ז`קונט
פסיכולוגית, סופרת, עיתונאית ואשת תקשורת
Whatsapp Whatsapp