לימודי תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי סיעוד?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר בסיעוד - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת תל אביב

 

עסוקים ומבוקשים, תמיד

 

בעשורים האחרונים אנו עדים להתפתחות משמעותית ורחבת היקף בתחומים השונים של הרפואה; תחומי התרופות, המכשור הרפואי וההנדסה הרפואית מתפתחים במהירות, ועמם עולה גם תוחלת החיים הממוצעת. בהתאם, הביקוש לאנשי סיעוד מקצועיים הולך ועולה בשוק התעסוקה, ומקומות לימוד רבים מציעים לימודים בסיעוד לתואר ראשון.

 

על המסלול לתואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת תל אביב

 

אחד המקומות המובילים והוותיקים בתחום זה הוא החוג ללימודי סיעוד באוניברסיטת תל אביב. לימודי תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת תל אביב הם אחד המסלולים הראשונים שהפכו לאקדמיים בתחום זה, שעד אז כלל בעיקר הכשרה מעשית לאחיות, במסלולים ללא תואר. תכנית הלימודים האקדמית באוניברסיטת תל אביב כולל את כל הידע התיאורטי בתחום, וכן הכשרה מעשית ענפה בשלל תחומי התמחות, ובשיתוף עם מוסדות חיצוניים רבים כבתי חולים, מחלקות שונות בבתי אבות, ועוד.

 

מסלולי הלימוד בחוג

 

החוג לסיעוד בבית הספר למקצועות הבריאות באוניברסיטת תל אביב מקיים לימודי תואר ראשון בסיעוד בשתי מתכונות:

 

 • מסלול מלא לתואר ראשון B.A בסיעוד, והסמכה לאח/אחות – מסלול הנפרש על ארבע שנים ומיועד לחסרי תואר אקדמי ולחסרי ניסיון מעשי במקצוע. בתום המסלול יזכו הבוגרים בתעודת הסמכה לתואר ראשון, בוגר אוניברסיטה, וכן בתעודת הסמכה לעבודה מעשית כאח או אחות מוסמכים.

 

 • מסלול מקוצר לאח/אחות מוסמכים – מסלול זה נמשך כשנתיים אקדמיות, והוא מיועד לאלה שהם בעלי ניסיון מעשי בפועל ותעודת הסמכה קודמת כאח או כאחות מוסמכים. בתום המסלול יזכו הבוגרים בתואר ראשון B.A בסיעוד.

 

תכני הלימוד

 

תכני הלימוד והנושאים משתנים לפי מסלול ההכשרה הנבחר ולפי משך הלימודים הנלווה אליו. בין הנושאים הנלמדים במסלול ההכשרה המלא ניתן למנות את הבאים:

 
 • מיקרוביולוגיה
 • כימיה
 • כלכלת בריאות
 • פרמקולוגיה
 • סיעוד חולי נפש
 • אנטומיה ופיזיולוגיה
 • סיעוד בקהילה
 • סוציולוגיה של הבריאות
 • אתיקה בסיעוד
 • תמיכה והדרכה בסיעוד
 • גנטיקה בסיעוד
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • ועוד
 
בנוסף, החל משנת הלימודים השנייה ועד תום הלימודים, כוללת תכנית הלימודים הכשרה מעשית מקיפה של התנסות קלינית בנושאים שונים כסיעוד מבוגרים, סיעוד נשים ועוד, סדנאות מעשיות בתחומי הייעוץ הנלווים לתפקיד, סמינרים, התנסות בחדר מיון, ועוד.
 
תנאי הקבלה למסלול המלא
 
תנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת תל-אביב משתנים מעט מדי שנה ויש לבדוק אותם באותה שנת לימודים שבה אתם מעוניינים להירשם. בשנים האחרונות תנאי הסף לקבלה למסלול הלימודים המלא לתואר ראשון בסיעוד היה ציון התאמה משולב של 585, וציון פסיכומטרי של 530 לפחות. עם זאת, באתר האוניברסיטה מצוין כי בעלי ציון משולב, הנמוך במעט מהדרישות באותה השנה, יוכלו אף הם להגיש את מועמדותם, וזו תישקל באמצעות מעבר של ריאיון קבלה אישי, וביחס לשאר המועמדים באותה שנת לימודים.
 
תנאי הקבלה למסלול המקוצר לאח או אחות מוסמכים
 
התנאים לקבלה ללימודי תואר ראשון בסיעוד לבעלי תעודת אח/אחות מוסמכים, אף הם ניתנים לשינוי על ידי האוניברסיטה. לקבלה למסלול זה נדרשת זכאות לתעודת בגרות מלאה, ללא התחשבות בממוצע הסופי, וכן ציון בבחינה הפסיכומטרית. בשנה האחרונה הציון הנדרש בבחינה הפסיכומטרית היה 500 מינימום. במסלול זה נדרשת כמובן תעודת הסמכה המעידה כי המועמד הוא אכן אח/אחות מוסמך/כת.
 
 
אפשרויות התעסוקה
 
לימודי תואר ראשון בסיעוד באוניברסיטת תל אביב הם לימודים מקיפים ומלאים, ויתרונם הגדול נעוץ בהכשרה המעשית העשירה והמגוונת שהם מעניקים לתלמידים – החל משנת הלימודים השנייה ולאורך כל המסלול. בתום הלימודים בוגרי המסלולים באוניברסיטת תל אביב משתלבים בקלות בתפקידים שונים בתחומי הסיעוד, וביניהם תפקידים כטיפול וסיעוד גרידא במוסדות בריאות שונים, בבתי אבות ובקליניקות פרטיות, וכן במשרות ניהוליות שונות הקשורות בתחום זה. בנוסף, בוגרי מסלולים אלה יוכלו כמובן להמשיך לתארים מתקדמים ולמחקר בתחום זה או בתחומים הקשורים אליו או משיקים לו.
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב
פורום לימודי סיעוד / אחות מוסמכת
אפשר לעשות הסבה מסיעוד לפיזיותרפיה?
שרה
ללא תגובה
שכר במקצועות סיעוד לעומת חינוך
תהילה
ללא תגובה
קבלה לסיעוד תנאי קבלה ללא פסיכומטרי
מאיה
ללא תגובה
סיעוד מיילדת ללא פסיכומטרי לבעלת דיפלומה מחול
מונא מנסור
1 תגובות
איפה ניתן ללמוד סיעוד בהפרדה וללא פסיכומטרי?
אפרת
1 תגובות
כמה עולה ללמוד סיעוד באוניברסיטה?
נתנאל חנקין
1 תגובות
הסבה לסיעוד בביח קפלן בשלוחת סורוקה
סוהא אלעמור
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp