ללמוד במכללה האקדמית צפת
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > מדעי הרוח > תואר במיסטיקה ורוחניות - מכללת צפת

תואר ראשון B.A במיסטיקה ורוחניות במכללה האקדמית צפת

שירות אישי - המכללה האקדמית צפת

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות
לימודי מיסטיקה ורוחניות לתואר ראשון במכללה האקדמית צפת
 
כשרוחניות ואקדמיה נפגשו
 
מי אמר שאי אפשר לשלב בין רוחניות ובין אקדמיה? המסלול ללימודי מיסטיקה ורוחניות לתואר ראשון במכללה האקדמית צפת מוכיח שאפשר גם אפשר, והוא משתלב היטב בחזונה של מכללה ייחודית זו. החוג הוקם במטרה לתת תגובת נגד לתופעה המצערת של סגירת חוגים ללימודי מדעי הרוח באוניברסיטאות בארץ. בנוסף, המסלול מבטא את ערכיה של המכללה המעודדים רב תרבותיות, שכן חוג זה עוסק בתכנים ממגוון של תרבויות ודתות – מן הגליל ומכל רחבי הגלובוס.
 
לימודי מיסטיקה ורוחניות לתואר ראשון במכללה האקדמית צפת, הם ללא ספק לימודים חדשניים במפה האקדמית בארץ ובעולם כולו. במהלך הלימודים בתכנית מודגשים היבטים תרבותיים מודרניים ורב תחומיים. הכשרת התלמידים בחקר של מחשבה דתית ומיסטית היא מטרה מורכבת וראויה, העולה מתוך צורך אקדמי שהתעורר לאחר הבשלתם של תחומי מחקר שונים, ועם התגברות הצורך במציאת הממשקים ביניהם. כך לדוגמה, ידע מסוג זה נחוץ במיוחד לצורך השוואה אקדמית בין טכניקות מדיטטיביות בחסידות לטכניקות הנהוגות בבודהיזם, לצורכי יישום הבנות פסיכולוגיות הנוגעות לתורות סוד שונות, לצורך קריאה פמיניסטית בטקסטים תיאולוגיים, וכיוצא בזה.
 
על התכנית
 
תכנית הלימודים מעגנת בתוכה את הגישה האקדמית הנהוגה בתחום מדעי הדתות, ועם זאת, היא מתמקדת ברובה בזרמים רוחניים ומיסטיים בעבר ובהווה. ייחודה של התכנית נעוץ בנושאי המחקר, הכוללים את שלל התופעות התרבותיות בתפישות ובפרקטיקות רוחניות, ובכלל זה טקסים, יחסי כוחות, סמכויות דתיות ועוד.
 
הזווית התרבותית בתכנית זו מתבטאת בלימוד הרב תחומי, המעניק לסטודנטים כלים מגוונים מתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח וביקורת התרבות. כך, התלמידים בתכנית זו זוכים בידע מעולמות דתיים ומעולמות מיסטיים שונים מחד, ובכלים לחקר עולמות אלה – מתוך קריאת מקורות ראשוניים, תצפיות משותפות ופרספקטיבות ביקורתיות, מאידך.
 
למי זה מתאים?
 
התכנית מושכת אליה אנשים בעלי סקרנות אינטלקטואלית לעולם הרוחני המיסטי, כמו גם אנשים עם רצון לעבור תהליך אישי, אם כי הלימודים הם אקדמיים בלבד, ואינם מעשיים.
 
נושאי הלימוד במסלול
 
בתחום הידע הרוחני והדתי לומדים הסטודנטים במכללה על מסורות מיסטיות ותופעות רוחניות עכשוויות, על תורת הקבלה היהודית והמיסטיקה הנוצרית והמוסלמית סופית, על תורות המזרח הרחוק – הבודהיזם וההינדואיזם, על אמונות דרוזיות ועוד. בחלק המחקרי והביקורתי הסטודנטים רוכשים כלי חשיבה מתחום לימודי מדעי הדתות וחקר התרבויות, ולומדים גישות השאולות ממדעי החברה, והנהוגות במקצועות כגון: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה. זאת על מנת לפתח הבנות חדשות בתופעות השונות של המיסטיקה והרוחניות.
 
על המנחים בתכנית
 
החוג ללימודי מיסטיקה ורוחניות במכללה האקדמית צפת הוקם ומנוהל על ידי חוקרת בעלת מומחיות בתחום העידן החדש (New Age), שעסקה בין היתר בנקודות המפגש שבין היהדות למגמות הרוחניות של העידן החדש. סגל ההוראה בחוג מורכב מחוקרים מן השורה הראשונה בארץ ובעולם, כאלה שהם בעלי נטייה לרוחניות לצד כאלה שהם רציונליסטים לחלוטין. ביניהם: אנתרופולוגים, חוקרי קבוצות דתיות חברתיות בישראל, חוקרי קולנוע רוחני, חוקרי בודהיזם ותורות המזרח הרחוק, חוקרי תרבויות אינדיאניות, חוקרי איסלאם ויהדות, מומחים לקבלה היהודית, חתן פרס ישראל ומומחים ברמה בינלאומית בחקר הדת והתרבות.
 


עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית צפת: 

חוות דעת של סטודנטים: תואר במיסטיקה ורוחניות - מכללת צפת (3 חוות דעת)
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, תואר ברוחניות, 17/10/2014

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
יחס טוב ולימודים מעניינים ומעמיקים. אין לימודים כאלה

על הקמפוס
מקום יפה נחמד יחס טוב לימודים מעניינים. יחודיים. אנשים נחמדים
, מיסטיקה ורוחניות, 03/10/2014

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני אוהבת שהכל מאוד מאורגן, ברור מי מנהל מה, יש עם מי לדבר ועם מי להתייעץ.

על הקמפוס
אני אוהבת שהמכללה קרובה לתחנת האוטובוס ככה שזה מרחק הליכה, המכללה נמצאת ממש על העיר העתיקה בצפת, כל מבנה הוא מחודש כך ששומרים על הייחודיות של צפת וגם מחדשים מה שצריך שיהיה נעים והמקום גם מטופח. מקום ממש מוצלח.

    עוד חוות דעת
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על המכללה האקדמית צפת
  • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
  • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
    קשור לתחום הלימודים שלך?
  • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
    במסלול בו הינך לומד?

המכללה האקדמית צפת


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English