תכנית למצטיינים בלימודי חינוך במכללת אחוה

שירות אישי - צור קשר
תכנית למצטיינים בלימודי חינוך במכללת אחוה

התכנית למצוינים בלימודי החינוך במכללה האקדמית אחוה

 

חינוך למצוינות

 

הוראה היא אחד מן המקצועות המאתגרים הקיימים בישראל, המורים נמצאים באופן תמידי בין הפטיש לסדן, בין ההורים שבבית לבין הבירוקרטיה של ההנהלה ומשרד החינוך. אך הדגש העיקרי הוא התלמידים שצריך ללמד, ולחנך ולהדריך אותם להיות אנשים טובים המתחשבים בסביבה ובחברה שבה הם נמצאים.

 

תכנית המצוינים ללימודי חינוך רואה במורים לא עוד בורג במערכת החינוך, אלא כאנשים האמונים על ההשכלה של האנשים שינהלו את המדינה בעתיד. התכנית למצונים מיועדת לאנשים אשר רואים בחינוך שליחות וחזון, אשר רוצים להשפיע על הצורה שבה החברה מתנהלת, על האינטליגנציה הפוטנציאלית של הילדים הקטנים והגדולים כאחד ואשר רואים בעיות משמעת וקשיים לימודיים וחברתיים כאתגר ולא כעול.

 

תכנית הלימודים

 

תכנית המצוינים ללימודי חינוך במכללה האקדמית אחוה מכשירה מורים ואנשי חינוך לעתיד באמצעות הרחבת תחומי הדעת של הסטודנטים ובהקניית יכולות של הובלה ושל מנהיגות. הסטודנטים מקבלים כלים ללמד ולחנך תלמידים בגילים שונים והם לומדים להתמודד עם קשיים שונים ועם בעיות שהמורה נתקל בהן בכותלי בית הספר, כמו אלימות, בעיות קשב וריכוז ותלמידים מחוננים אשר משתעממים בכיתה.

 

הסטודנטים בתכנית המצטיינים בוחרים אחד ממסלולי הלימוד האפשריים, כמו חינוך מיוחד, חינוך לגיל הרך, חינוך לבית הספר היסודי וחינוך לבתי הספר העל יסודיים והם מתמקדים בהתמחות באחד מתחומי ההוראה, כמו מתמטיקה, היסטוריה, לשון או מדעים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימודים כוללת קורסי חובה בחינוך, קורסי חובה בהתמחות, קורסי בחירה, קבוצות דיון, סיורים, כנסים והכשרה מעשית.

 

תלמידי התכנית מקבלים מלגת מועדפים מטעם משרד החינוך ומלגה משלימה מטעם המכללה והם פטורים מתשלום שכר לימוד לאורך כל התואר. כמו כן, הם מקבלים מלגת קיום בסך 5,000 שקלים לכל שנת לימוד.

 

נושאי לימוד

 

  • מערכת החינוך בישראל
  • מדידה והערכת תלמידים
  • פיתוח מסוגלות מקצועית ואישית
  • תרומה לקהילה ומעורבות חברתית
  • שסעים ומחלוקות בחברה הישראלית    
  • ליקויי למידה
  • סוגיות אתיות
  • סוציולוגיה של החינוך
  • יזמות ומנהיגות בחינוך    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית אחוה היא מוסד להשכלה גבוהה למקצועות החינוך וההוראה אשר מציע מבחר של מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני, להשתלמויות וללימודי השלמה. מסלולי הלימוד במוסד מעודדים את אנשי החינוך לנהוג בכבוד כלפי קשת התלמידים ודאגה לקבלה ולהכלה של כל אדם באשר הוא. בין תכניות הלימוד של המכללה אפשר ללמוד לימודי חינוך לבית הספר היסודי, לימודי חינוך לבתי הספר העל יסודיים, לימודי חינוך לגיל הרך ולימודי הוראת אנגלית.


תנאי קבלה

 

כדי להתקבל לתכנית המצוינים המועמדים צריכים לעמוד באחד מהתנאים הבאים: ציון התאמה של לפחות 650; ציון התאמה של 630 ומעלה והצטיינות חברתית מוכחת; ציון 660 ומעלה בפסיכומטרי; ציון התאמה שבין 625 - 649 וועדת קבלה משולבת. העומדים בתנאי סף אלה צריכים לעבור ראיון קבלה ויום מיונים מסיל"ה על פי תנאי הקבלה של משרד החינוך.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תואר ראשון B.Ed בחינוך ותעודת הוראה בתחום ההתמחות מטעם המכללה האקדמית אחוה. 

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה
Whatsapp Whatsapp