רוצה פרטים על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ??

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון במדעי ההתנהגות, מה אח"כ?

סטודנטים רבים, אשר לא רוצים להשקיע שנים ארוכות בלימודי פסיכולוגיה (לתואר ראשון ושני), אך עדיין מתעניינים מאוד בנושאים מעולם זה, בוחרים בדרך כלל במסלול לימודים בתחום מדעי ההתנהגות

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

מה עושים עם תואר ראשון במדעי ההתנהגות?

תחום מדעי ההתנהגות הוא תחום ללא ספק אחד מהתחומים המרתקים ביותר בעולם האקדמי. תחום זה כולל לימודים בינתחומיים בנושאים כמו סוציולוגיה, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה ועוד. ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון במדעי ההתנהגות בכמה אוניברסיטאות בישראל וגם בלא מעט מכללות כמו המכללה למנהל, מכללת רמת גן, מכללת רופין ועוד.

 

כמה מילים על התואר הראשון במדעי ההתנהגות

 

סטודנטים רבים, אשר לא רוצים להשקיע שנים ארוכות בלימודי פסיכולוגיה (לתואר ראשון ושני), אך עדיין מתעניינים מאוד בנושאים מעולם זה, בוחרים בדרך כלל במסלול לימודים בתחום מדעי ההתנהגות, בו נלמדים קורסים מרתקים כמו מבוא לפסיכולוגיה, יסודות החשיבה החברתית, מבוא להתנהגות ארגונית, מבוא לקרימינולוגיה, תהליכים קוגניטיביים ועוד.

אז מהן אפשרויות התעסוקה בתחום זה?

כל מי שמסיים תואר ראשון בתחום זה יכול להשתלב במשרות שיש בהן גוון טיפולי או הדרכתי. אי אפשר לעבוד כפסיכולוגים (לשם כך נדרשת תעודה מטעם המדינה), אך בהחלט אפשר לעבוד במגוון רחב של עבודות ותפקידים בחברות וארגונים במגזר הפרטי או הציבורי כמו חברות כוח אדם או חברות השמה, תחום משאבי האנוש, ארגוני המגזר השלישי, מוסדות חינוך ועוד.

בוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות מספרים:

יסמין מחולון שלמדה את התחום במכללה למנהל, בחרה עם סיום הלימודים להשתלב בחברת השמה גדולה. יסמין: "בני אדם תמיד עניינו אותי ובחברה העוסקת בהשמה אני יכולה לעזור לאנשים למצוא את דרכם בחיים. אני נפגשת כל שבוע עם עשרות אנשים, ובעזרת הכלים שרכתי במהלך התואר, מסייעת להם למצוא את הכיוון שמתאים להם ביותר".

רפי ממושב ביצרון למד מדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן גוריון והשתלב עם סיום לימודיו בתחום החינוך וההדרכה. רפי: "התלבטתי מה לעשות עם סיום הלימודים אבל היה לי ברור שזה יהיה משהו שקשור לאנשים. כיום אני עובד במוסד לימודים בו לומדים לתמידים בעלי ליקויי למידה והתפקיד שלי הוא לעזור להם למצות את כל הפוטנציאל הטמון בהם".

אפשרות נוספת היא להמשיך לתואר שני בתחומים הקרובים לעולם זה, כמו שעשתה סיון מרמת גן. סיון: "עם סיום הלימודים החלטתי להמשיך לתואר שני בייעוץ חינוכי והכלים שרכשתי בתואר הראשון עוזרים לי מאוד גם בתואר השני. אני מקווה מאוד להשתלב באחד מבתי הספר התיכוניים כיועצת חינוכית, עם סיום הלימודים".

לסיכום ניתן לראות כי כל מי שמסיים מסלול זה, יכול למצוא את דרכו בעולם הנפש של בני האדם, גם אם הוא לא פסיכולוג. גם בתחומים כמו השמה, ייעוץ ארגוני, כוח אדם, חינוך ועוד, עוסקים בניתוח ההתנהגות של האנשים ומתמודדים עם דרכי הטיפול בהם. בוגרי מדעי ההתנהגות מתאימים בדיוק לתפקידים אלו ותמיד קיימת גם האפשרות להמשיך לתארים מתקדמים יותר.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ??

רוצה לדעת יותר על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ??

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ?? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מדעי ההתנהגות, מה אח"כ?

מעל 423 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעי ההתנהגות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.2

    המכללה האקדמית עמק יזרעאל 366 חוות דעת

  • 3.9

    המכללה האקדמית כנרת 189 חוות דעת

  • 4.2

    המכללה האקדמית הדסה ירושלים 309 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: מדעי ההתנהגות

התקבלו 423 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם