רוצה פרטים על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ??

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר ועבודה אחרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ?? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון במדעי ההתנהגות - מה אחר כך?


תחום מדעי ההתנהגות הוא תחום ללא ספק אחד מהתחומים המרתקים ביותר בעולם האקדמי. תחום זה כולל לימודים בינתחומיים בנושאים כמו סוציולוגיה, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה ועוד. ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון במדעי ההתנהגות בכמה אוניברסיטאות בישראל וגם בלא מעט מכללות כמו המכללה למנהל, מכללת רמת גן, מכללת רופין ועוד.


כמה מילים על התואר


סטודנטים רבים, אשר עדיין מתעניינים בנושאים הנוגעים לנפש האדם ומכלול הפעולות בהם בני אדם נוקטים, לעתים קרובות בוחרים במסלול לימודים בתחום מדעי ההתנהגות. הידע הנרכש במסגרת תואר ראשון זה הוא רב תחומי, ובמהלכו נלמדים קורסים מגוונים כמו מבוא לפסיכולוגיה, יסודות החשיבה החברתית, מבוא להתנהגות ארגונית, מבוא לקרימינולוגיה, תהליכים קוגניטיביים ועוד.


מהן אפשרויות התעסוקה בתחום זה?


רוב בוגרי התחום משתלבים לאחר סיום הלימודים במגוון רחב של תפקידים במחלקות משאבי אנוש, גיוס או כוח אדם בחברות וארגונים במגזר הפרטי או הציבורי. בין היתר, הבוגרים עוסקים בתחום בחברות כוח אדם או חברות השמה.

 

מי שמסיימים את התואר הראשון בתחום זה, יכולים לעבוד במשרות שיש בהן גוון טיפולי או הדרכתי. הבוגרים אינם יכולים לעבוד כפסיכולוגים (לשם כך נדרשת תעודה מטעם המדינה). עם זאת, המיומנות והידע הנרכשים בעת הלימודים יכולים לעזור לבוגרים להשתלב בשלל תפקידים במסגרת עמותות או מוסדות חינוך.

 

שכר - כמה מרוויחים בוגרי התחום?

 

גובה השכר של בוגרי מדעי ההתנהגות משתנה על פי תחום העיסוק בו הם בוחרים לאחר הלימודים. כאמור, נפתחות בפניהם דלתות לקריירה בתחומי משאבי האנוש, הגיוס וההשמה: בתחומים אלו, המשכורות יכולות להיות גבוהות מהממוצע במשק, וקיימות אפשרות לקידום לתפקידים ניהוליים, שמשמעותן עלייה נוספת במשכורת (וגם ברמת האחריות).

 

כך למשל, משכורותיהם של רכזי גיוס בשנים הראשונות לעבודה בתחום לרוב נעות בין 7,000 ל - 9,000 שקלים בחודש. בתפקידים השני והשלישי של רכזי גיוס, השכר יכול לעלות אף ל - 18 אלף שקלים בחודש. לאחר צבירת ניסיון בתפקיד זה, ניתן להתקדם לניהול משאבי אנוש - כאשר מנהלי משאבי אנוש בתפקידם הראשון מרוויחים לרוב בין 16 ל - 19 אלף שקלים בחודש בממוצע. בהמשך, המשכורת יכולה לטפס ולהגיע בין 22-27 אלף שקלים בחודש בממוצע, תלוי בתפקיד ובחברה שבה עובדים.

 

בתפקידי הדרכה בארגונים, השכר לרוב צנוע יותר, כאשר בשלוש השנים הראשונות בתפקידי מדריכי או מפתחי הדרכה, העובדים מרוויחים לרוב שכר חודשי של בין 8,000 ל - 9,000 שקלים. לאחר 5 שנות ניסיון בתחום, ניתן להרוויח 12,000 או יותר מכך. כמו כן, קיימות אפשרויות לקידום למשרות ניהוליות, שמשמעותן עלייה גם ברמת השכר.

 

אפשרויות תעסוקה נוספות של בוגרי התחום הן במשרות בתחומי השיווק, בהן השכר לרוב עומד על הממוצע במשק, וכן בתחומי ההוראה, בהם לרוב מתחילים משכר התחלתי נמוך יותר, אך עם זכויות סוציאליות ואפשרויות לעלייה בדרגת שכר עם צבירת הותק.

 

בוגרי תואר ראשון במדעי ההתנהגות מספרים:


יסמין מחולון שלמדה את התחום במכללה למנהל, בחרה עם סיום הלימודים להשתלב בחברת השמה גדולה. יסמין: "בני אדם תמיד עניינו אותי ובחברה העוסקת בהשמה אני יכולה לעזור לאנשים למצוא את דרכם בחיים. אני נפגשת כל שבוע עם עשרות אנשים, ובעזרת הכלים שרכתי במהלך התואר, מסייעת להם למצוא את הכיוון שמתאים להם ביותר".


רפי ממושב ביצרון למד מדעי ההתנהגות באוניברסיטת בן גוריון והשתלב עם סיום לימודיו בתחום החינוך וההדרכה. רפי: "התלבטתי מה לעשות עם סיום הלימודים אבל היה לי ברור שזה יהיה משהו שקשור לאנשים. כיום אני עובד במוסד לימודים בו לומדים לתמידים בעלי ליקויי למידה והתפקיד שלי הוא לעזור להם למצות את כל הפוטנציאל הטמון בהם".


אפשרות נוספת היא להמשיך לתואר שני בתחומים הקרובים לעולם זה, כמו שעשתה סיון מרמת גן. סיון: "עם סיום הלימודים החלטתי להמשיך לתואר שני בייעוץ חינוכי והכלים שרכשתי בתואר הראשון עוזרים לי מאוד גם בתואר השני. אני מקווה מאוד להשתלב באחד מבתי הספר התיכוניים כיועצת חינוכית, עם סיום הלימודים".


לסיכום, ניתן לראות כי אלו המסיימים מסלול זה, יכולים למצוא את דרכם בארגונים ובחברות הפועלים בתחומים כמו השמה, ייעוץ ארגוני, כוח אדם, חינוך ועוד.


הידע הרב תחומי שנרכש במהלך הלימודים מאפשר לבוגרי תואר ראשון זה לנתח את התנהגותם של בני אדם, להבין את ההיבטים הפסיכולוגיים השונים שמשתקפים בהם, וכך לקבל החלטות ולפעול בהתאם – בין אם מדובר בעובדים בארגון או בבני נוער בסיכון. כך, מתאפשר לבוגרים למלא תפקידים מגוונים בשלל ענפים במשק.


מעבר לכך, עומדת בפני בוגרים בעלי הישגים אקדמיים גבוהים, אפשרות להמשיך ללמוד לתארים מתקדמים, וכך לעסוק גם במחקר סוגיות התנהגותיות בבני אדם, להעמיק בנושאים המעניינים אותם, ובהמשך גם לעסוק בתחום באקדמיה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ??

רוצה לדעת יותר על מדעי ההתנהגות, מה אח"כ??

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מדעי ההתנהגות, מה אח"כ?

חוות דעת של סטודנטים: מדעי ההתנהגות

התקבלו 431 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp