רוצה פרטים על תואר ראשון בכלכלה, מה אח"כ??

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בכלכלה, מה אח"כ?

תואר ראשון בכלכלה הוא תואר מבוקש מאוד מכיוון שהוא פותח דלתות רבות לסטודנטים הרוכשים אותו. זהו תואר כללי למדי אשר נלמדים בו תחומים רבים הקשורים לעולם הכלכלה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה עושים עם תואר ראשון בכלכלה?

תואר ראשון בכלכלה הוא תואר מבוקש מאוד מכיוון שהוא פותח דלתות רבות לסטודנטים הרוכשים אותו. זהו תואר כללי למדי אשר נלמדים בו תחומים רבים הקשורים לעולם הכלכלה כמו מיקרו כלכלה, מקרו כלכלה, תורת המימון, כלכלת ישראל, כלכלת תעשיה, סטטיסטיקה, כלכלה ציבורית ועוד.

 

כמה מילים על התואר הראשון בכלכלה

 

אין צורך בהוצאות רישיון כלשהו עם סיום התואר (כמו במקרה של עורכי דין, רואי חשבון ופסיכולוגים למשל), וכל בוגר של תואר ראשון בכלכלה יכול לנסות ולהשתלב מייד עם סיום הלימודים בשוק העבודה.

 

מגוון אפשרויות העבודה של בוגרי כלכלה הוא עצום והם יכולים להשתלב בין היתר במשרות שונות בתחומי בנקאות, הניהול הפיננסי, ההשקעות, שוק ההון, הנדל"ן ועוד. גם במגזר הפרטי וגם במגזר הציבורי מחכות משרות רבות לבוגרי תואר ראשון בכלכלה.

 

כיום ניתן ללמוד לקראת תואר זה ברוב האוניברסיטאות בישראל (בר אילן, תל אביב, ירושלים, האוניברסיטה הפתוחה, חיפה ועוד) וגם בלא מעט מכללות כמו המכללה למנהל, מכללת רעננה, מכללת רחובות, מכללת רמת גן ועוד.

אז מהן אפשרויות התעסוקה בתחום זה?

אפשרויות העבודה לכלכלנים הן רבות ומגוונות וכוללות משרות בתחומים שונים. בכל חברה פרטית עובדים כלכלנים ולכן האפשרות הראשונה היא להשתלב בחברה גדולה או קטנה ככלכלן מתחיל. כלכלנים יכולים לעבוד גם בשוק ההון כאנליסטים או יועצי השקעות (במיוחד אלו שזה היה תחום התמחותם בלימודים).

 

אחת מהאופציות המומלצות ביותר היא עבודה ככלכלן במשרד האוצר. משרה נחשקת זו, אליה מגישים מועמדות מדי שנה בוגרים רבים, פותחת דלתות רבות להמשך הקריירה. כלכלנים רבים שעבדו במשרד האוצר השתלבו במהלך השנים במשרות בכירות מאוד במשק הישראלי (גם כמנהלים בכירים בחברות פרטיות).

 


בוגרי תואר ראשון בכלכלה מספרים:

יוסי מחיפה, שלמד כלכלה ומנהל עסקים באוניברסיטת חיפה, החל לעבוד לאחר קבלת התואר בחברת תקשורת גדולה ככלכלן. כעבור שנה עבר לתחום ניהול הפרויקטים. יוסי: "ידעתי שאני רוצה לעבוד בחברה גדולה בה אפשר להתקדם.

 

התחלתי כלכלן מתחיל בחברת תקשורת גדולה ובשנה הראשונה למדתי המון אבל כל הזמן כיוונתי למשרה של ניהול פרויקטים. כעבר שנה התפנה תקן ובזכות הידע הכלכלי שלי והניסיון שצברתי בחברה הפכתי למנהל פרויקטים האחראי גם על שני כלכלנים".

יונתן מאשדוד הוא בין הבודדים המאושרים שהתקבלו למשרד האוצר. הוא החל את דרכו כרפרנט בתחום התקשורת ועם הזמן התקדם בדירוג. יונתן: "עבודה כלכלן במשרד האוצר היא החלום הרטוב של כל סטודנט. כשהגשתי את מועמדותי חשבתי שאין לי סיכוי וכשהתקבלתי ידעתי שהדרך שלי למשרות בכירות בעתיד סלולה.

 

השנתיים הראשונות היו מאוד קשות ומאתגרות ועבדתי המון שעות, למרות שמדובר במגזר הציבורי. בתקופות של הכנת התקציב ממש ישנתי במשרד אבל הסיפוק היה גדול מאוד. אני מתכנן בעוד כשנתיים לנסות להתקבל למשרה בכירה בשוק הפרטי".

שירי מנתניה תמי חלמה לעבוד בשוק ההון ועם התואר הראשון בכלכלה הסיכויים שלה להתקבל לחברה העוסקת בתחום גדלו. שירי: "התקבלתי מיד עם סיום הלימודים לחברת השקעות גדולה ואני משלבת בין מה שלמדתי בתחום הכלכלה לבין הידע שלי בתחום שוק ההון.

 

כל יום אני סוחרת בסכומים גדולים מאוד עבור לקוחות החברה ובימים שמרוויחים סכומים גבוהים במיוחד אין מאושרת ממני. שוק ההון הוא מרתק ומתאים מאוד לדעתי לבוגרי תואר ראשון בכלכלה".

לסיכום, בוגרי תואר ראשון בכלכלה יכולים לסלול את דרכם בחיים בלא מעט מסלולים, אם שחברה פרטית כלכלכנים מתחילים, במגזר הציבורי, בחברות העוסקות בשוק ההון וגם בחברות העוסקות בנדל"ן, בתקשורת ועוד.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון בכלכלה, מה אח"כ??

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון בכלכלה, מה אח"כ??

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר ראשון בכלכלה, מה אח"כ?

חוות דעת של סטודנטים: כלכלה

התקבלו 366 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא כלכלה

ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית לכלכלה הן בראש וראשונה הבנה אנליטית לוגית (יכולת הפשטה של נושאי הלימוד) וכמו כן נדרשת יכולת כמותית טובה ושליטה בשפה האנגלית. כישורים שפתיים מילוליים טובים הם בגדר יתרון. על פי רב העוסקים בתחום נדרשים למיומנויות סדר וארגון טובים אשר חשובים מאד לתחום.
הנטיות ותחומי העניין של הפונים לתחום זה, מתרכזות בעיקר בתחומים הארגוניים העסקיים והחברתיים. לעיתים נטייה לתחום המדע (חקר וירידה לפרטים) מהווה יתרון עבור האנליסטים שבכם.
בתכונות האישיות: רצינות, ירידה לפרטים, דיוק, אנשים הזקוקים לאיזון בין רציונליות (חשיבה) לצד אמוציונליות (רגש), רצון לעבוד עם אנשים ויכולת יצירת קשר בינאישי, מהוות תכונות בולטות בקרב העוסקים בתחום זה.
עצמאות, שיקול דעת, יכולת לעבוד בסביבה ארגונית הנשענת על כללים ונהלים, מהווים יתרון בולט.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp