רוצה פרטים על תואר ראשון בהנדסה, מה אח"כ??

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בהנדסה, מה אח"כ?

תחום ההנדסה הוא תחום רחב מאוד ואפשרויות העבודה בו הן רבות ומגוונת. ישנם סוגים רבים של מהנדסים וכמספר סוגי מקצועות גם מספר סוגי מסלולי הלימוד. ניתן ללמוד כיום במכללות השונות ברחבי הארץ למגוון תארים ראשונים בתחום.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

מה עושים עם תואר ראשון בהנדסה?

 

כמה מילים על התואר הראשון

 

תחום ההנדסה הוא רחב מאוד ואפשרויות העבודה בו הן רבות ומגוונת. ישנם סוגים רבים של מהנדסים וכמספר סוגי המקצועות גם מספר סוגי מסלולי הלימוד. ניתן ללמוד כיום במכללות השונות ברחבי הארץ למגוון תארים ראשונים בתחום - תוכנה, חשמל ואלקטרוניקה, תעשייה וניהול, מחשבים, בניין, מכונות ועוד.

המשותף לכל הבוגרים של המסלולים הללו הוא שהם יכולים לקרוא לעצמם מהנדסים עם סיום התואר.


כדי להצטיין בתחום אנשי המקצוע חייבים להיות בעלי מחשבה אנליטית, אך לא פחות חשוב מכך - יצירתיים ובעלי דמיון. התפקיד העיקרי שלהם הוא להתמודד עם מגוון אתגרים טכנולוגיים וסוגיות בפיתוח בתחום ההתמחות.

ניתן כיום ללמוד את התחום ברוב האוניברסיטאות בישראל וכמו כן גם במכללות רבות (חלקן מכללות ייעודיות לענף). משך הלימודים לתואר ראשון הוא בדרך כלל 4 שנים ובסיום הלימודים ניתנת לבוגרים תעודת B.S.c מוסמך למדעים בתחום הנלמד.

 

אז מהן אפשרויות התעסוקה בתחום זה?

 

ישנם כאמור מגוון מקצועות, וכל סטודנט בוחר את התחום המעניין אותו ביותר. בין אם מדובר בתחום החשמל, הביוטכנולוגיה, הבניין, החשמל, התוכנה, התעשייה או הגנטיקה, בוגרי התואר יצטרכו למצוא את מקומם בשוק העבודה עם סיום הלימודים, ובתחום כה מבוקש, זוהי משימה לא פשוטה בכלל.

 

על כן, חלק מהבוגרים בוחרים להתמחות בענפים שונים ולהתמקצע במסגרת קורסים והכשרות, כדי להגדיל את אפשרויות התעסוקה שלהם. בין היתר, הם יכולים להשתתף בקורסי אבטחת איכות למהנדסים או בקורסי קורוזיה.
 

בוגרי תואר ראשון בתחום מספרים:

קובי מאשקלון בחר בתחום של הנדסת בניין וכיום הוא מתכנן בניינים ברחבי הארץ בחברה העוסקת בכך. קובי: "תמיד ידעתי שהנדסה זה הכיוון שלי והלימודים רק עזרו לי להתכוונן לתחום הבניין. אני מאוד אוהב לתכנן בניינים ובתים מסוגים אחרים ועם התואר שרכשתי אני יכול לעשות את זה כל יום. העבודה היא מורכבת והאחריות היא גדולה, אך בעוד כמה שנים כשאראה את הבניין הראשון שתכננתי אני בטוח שההרגשה תהיה נהדרת".

ניר מרמת גן בחר לעומת זאת במסלול של הנדסת מחשבים וכיום הוא מתכנת בכיר באינטל ישראל.
ניר: "סיימתי את הלימודים ומייד התקבלתי לאינטל ומזה כעשר שנים אני עובד בחברה. התחלתי כבודק תוכנה, לאחר מכן הפכתי למתכנת וכיום אני ראש צוות האחראי על 12 מתכנתים. העבודה היא מעניינת מאוד מכיוון שאנחנו עוסקים בטכנולוגיות שונות הקשורות לאינטרנט וגם השכר הוא גבוה יחסית למקובל במשק".
 

רויטל מירושלים למדה הנדסה כימית וכיום היא עובדת בחברת תרופות גדולה. רויטל: "אין דבר יותר מספק מאשר לעזור בפיתוח של תרופה חדשה. כבר בתיכון נמשכתי לתחום הכימיה וכשהתקבלתי ללימודים ידעתי שעם סיום התואר אעבוד בתחום התרופות. נכון שהמשכורות הן לא כמו המשכורות בתחום ההייטק, אבל בעבודה היא מרתקת ויש לי חלק לא קטן בהצלת חיי אדם".

 

לסיכום ניתן לראות כי אפשרויות העבודה בתחום הן רבות ומגוונות וכי כל אחד פשוט צריך לבחור את הנושא האהוב עליו. למהנדסים טובים תמיד יהיה ביקוש גדול, ואין זה משנה מאיזה תחום הם מגיעים - תמיד צריך אנשי מקצוע איכותיים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר ראשון בהנדסה, מה אח"כ??

רוצה לדעת יותר על תואר ראשון בהנדסה, מה אח"כ??

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד תואר ראשון בהנדסה, מה אח"כ?

התאמה לתפקיד מהנדס/ת

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: הנדסה

התקבלו 3,114 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp