תואר בסוציולוגיה ותעודת הוראה במכללת אורנים

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי החברה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על תואר ראשון בסוציולוגיה B.Ed - אורנים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי סוציולוגיה לתואר ראשון והוראה B.Ed

 

במבט חברתי

 

סוציולוגיה היא תחום דעת העומד ביסוד ענף מדעי החברה. מטרתה העיקרית של הפקולטה למדעי החברה במכללת אורנים היא להצמיח בוגרים מעורבים, בעלי השקפת עולם ערכית והומניסטית. הבוגרים יוצאים אל השטח כשהם מצוידים בכלים שונים לחשיבה מדעית ביקורתית, וכשהם מורגלים בלמידה מתמדת ועצמאית.

 

לימודי הוראת סוציולוגיה במכללת אורנים מעניקים לבוגרים תואר ראשון בסוציולוגיה ותעודת B.Ed, ומכשירים אותם להוראת המקצוע בבתי הספר העל יסודיים. לימודים אלו חושפים את הסטודנטים לדפוסים תרבותיים של קבוצות חברתיות שונות, והם מאפשרים להם לחשוב על החברה בהקשרים רב תרבותיים. בוגרי המסלול יוכלו להורות את התחום במערכות החינוך, או להמשיך לתארים מתקדמים בתחום זה או בתחומים משיקים.

 

על התכנית באורנים

 

הסוציולוגיה עוסקת בעיקר בחקר החברה האנושית, במרכיביה, בתרבותה ובהשפעותיה השונות על דפוסי ההתנהגות של האדם והאנושות. היא שואפת לבחון מערכות חברתיות שונות כמשפחות, ארגונים פוליטיים, מוסדות חברתיים וגופים עסקיים, ועוסקת בסוגיות של ריבוד חברתי ובנושאי כלכלה, פוליטיקה, יחסים מגדריים, תרבות ודת. הסוציולוגים חוקרים תהליכים חברתיים וקונפליקטים שונים, תוך שבהם בוחנים את יחסי הגומלין בין הפרטים בחברה.

 

המסלול ללימודי הוראת סוציולוגיה לתואר ראשון במכללת אורנים מסייע לסטודנטים להבין את מערך הכוחות החברתיים הפועל סביבם, ולקבל תשתית ויכולת העצמה לשמש כסוכנים של שינוי חברתי. במסגרת הלימודים לתואר ראשון בסוציולוגיה נפגשים הסטודנטים עם דפוסים תרבותיים שונים המסייעים להם להכיר קבוצות תרבותיות, ולראות את החברה בארץ מתוך הקשרים רב תרבותיים.

 

בוגרי התכנית מוכשרים להוראת מקצוע הסוציולוגיה בבתי הספר העל יסודיים, והם גם יכולים לבחור להמשיך בלימודים לתארים מתקדמים בתחום. הלימודים במסלול להוראת הסוציולוגיה מעניקים לבוגריהם תואר B.Ed בחוג לסוציולוגיה ותעודת הוראה בסוציולוגיה לבית הספר העל יסודי (כיתות ז' עד י').

 

נושאי הלימוד בתכנית במכללת אורנים

 

התכנית ללימודי הוראת סוציולוגיה לתואר ראשון היא תכנית המקיפה מגוון רחב של נושאים מעניינים מתחומי הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה והפסיכולוגיה החברתית. נושאים אלה מעמיקים את הידע של הסטודנטים ומסייעים להם אף להנחיל אותו לדורות העתיד. להלן נושאי הלימוד והמושגים המרכזיים הנסקרים בתכנית הלימודים:

 

 • החברה בישראל
 • רב תרבותיות
 • מנהיגות בארגונים
 • תיירות חינוכית
 • תיאוריות סוציולוגיות
 • אי שוויון חברתי      
 • יחסי מגדר בישראל      
 • ועוד

 

ערך מוסף
 
מעבר ללימודים בקמפוס הפסטורלי, יוצאים הסטודנטים לימי עיון ולסיורים. הבוגרים מספרים כי אלה מחזקים את האופי המעשי והחווייתי של הלימודים, ומוסיפים לאפקט החיובי המצטבר שיש לתכנית התואר על ההתפתחות האישית שלהם בחיים. באחת השנים נסעו הסטודנטים של החוג ליקנעם, והשתתפו בהרצאות שעסקו במקומן של נשים במגזר הציבורי. בהזדמנות אחרת ביקרו בקהילת בית אל בזיכרון יעקב, נחשפו למציאות חייהם של קבוצות המזרחים והערבים בעיר זו, ושמעו את הנרטיב של קבוצות אלו. בנוסף, הסטודנטים בתכנית השתתפו ביום עיון בנושא הגלובליזציה, ויצאו לסיור בכפר כמא - אחד משני כפרים בודדים בישראל, שבהם מתגוררת הקהילה הצ'רקסית.
 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים

פורום ייעוץ לימודים

הסבה אקדמית טכנולוגית להנדסאית אלקטרוניקה
היבה
ללא תגובה
סביבה וקיימות - איזה תואר לומדים?
תמרה
ללא תגובה
לימודים אוקטובר שנת 2020
רעות
1 תגובות
התלבטות בין שני מסלולי הסבת אקדמאים
דרור
1 תגובות
לא יודע מה מה מתאים לי ללמוד
בן אל
1 תגובות
מתקשה לבחור מה ללמוד לתואר ראשון
אילה
1 תגובות
לימודי העשרה לגיל השלישי
יפה אלפנדרי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,753 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל983 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין657 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

Whatsapp Whatsapp