הוראת אנגלית לתואר ראשון B.Ed במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תואר B.Ed בהוראת אנגלית - דוד ילין.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת אנגלית לתואר ראשון B.Ed במכללה לחינוך דוד ילין
 
אפליקציה זו מילה באנגלית
 
השפה האנגלית היא שפה בינלאומית חיה, המשמשת אותנו בשגרת היום יום. אנחנו צופים בסדרות טלוויזיה אמריקניות ובריטיות ובסרטי קולנוע הוליוודיים. כשאנחנו משתמשים ב"סמארטפון" שקיבלנו מתנה מהדוד בחו"ל, או כשאנחנו גולשים באתרי אינטרנט ומתעדכנים ב"פידים" שלנו ב"פייסבוק" – אנחנו מצויים בתוך השפה האנגלית ממש.
 
המרחב הטכנולוגי החדש הוא גלובלי, ולכן חשוב שנדע לתקשר בלשון הבינלאומית. אך האם נוכל לומר שבבתי הספר בישראל מכינים אותנו כראוי להשתלבות בתוך השפה האנגלית החיה? הסטיגמה הנפוצה היא שהתיכון הוא "בית חרושת לציוני בגרות", ולא הכנה אמיתית לחיים. ואולם בשנים האחרונות אנו ערים למאמצים כנים של מוסדות אקדמיים לחינוך להוביל מהפכה של ממש בתחום החינוך וההוראה.
 
 
על החוג לאנגלית בדוד ילין
 
במכללת דוד ילין מכשירים תלמידים להוראת השפה האנגלית בבתי הספר היסודיים והעל היסודיים, באוריינטציה תקשורתית. למה הכוונה? הסטודנטים לומדים כמובן כיצד להורות את נושאי הדקדוק הטיפוסיים, אך מעבר לכך הם גם מפתחים מיומנות גבוהה בכתיבה ובדיבור, רוכשים ידע בבלשנות ובספרות, ומקבלים כלים תיאורטיים ומעשיים ללימוד השפה הזרה.
 
רוב הסטודנטים במכללה אינם דוברי אנגלית, וזהו דווקא יתרון עבורם. כך יוכלו בעתיד להבין טוב יותר את הקשיים והאתגרים הניצבים בפני התלמידים שלהם. בנוסף, במהלך התואר הראשון הסטודנטים סופגים גם ערכים חינוכיים שאינם נוגעים ישירות למקצוע, ערכים כסובלנות וסבלנות לדוגמא. נזכיר גם, כי בניגוד למקומות אחרים, במכללת דוד ילין מלמדים "מורים" ולא "מרצים". ראש החוג מספרת, כי היא מכירה את כל הסטודנטים בשמותיהם הפרטיים, וכולם זוכים לגישה חמה ואישית.
 
 
תכנית הלימודים
 
התכנית משלבת בין נושאים המשתייכים ללימודי השפה האנגלית בתואר ראשון, ובין פרקים בחינוך והוראה. משך התואר הוא ארבע שנים אקדמיות, כאשר בשנה הרביעית הדגש הוא על מיומנויות בפועל. בחוג קיימת אף תכנית מזורזת להסבת אקדמאים להוראה, המיועדת לבעלי תואר ראשון כלשהו, ומאפשרת כבר בתוך שנתיים להשתלב במערכת החינוך כמורה לאנגלית.
 
 
במסלול טיפוסי במכללה בוחרים הסטודנטים בשני חוגים או תחומי דעת להוראה, ולכן סביר להניח שלצד אנגלית, תלמדו גם מקצוע נוסף. בחוג עצמו מתמקדים בשנה הראשונה בשיפור השפה, והסטודנטים לומדים את הדקדוק האנגלי מן הבסיס. במהלך התואר הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה ובחירה, בקורסים משולבי מחשב בתחום הדעת ובקורסים של למידה מרחוק. חובה עליהם אף להשתתף פעם אחת לפחות בכנס מורים לאנגלית. במתן אישור מיוחד מראש החוג הם יכולים לעבור גם קורס מיוחד להוראה לבגרות.
 
מתכונת הלימוד
 
הלימוד נעשה באמצעות תרגול רב של השיחה כדי לרכוש בטחון מול התלמידים בעתיד. הסטודנטים מעלים הצגות תיאטרון, מסריטים סרטוני וידאו ומספרים סיפורים. בנוסף, המכללה עובדת בשיתוף פעולה עם הקונסוליה הבריטית ועם המרכז לתרבות ארצות הברית, במטרה לתת לסטודנטים את ההזדמנות לתרגל את השפה החדשה גם מעבר לגבולות האקדמיה.
 
 
נושאי לימוד
 
 • הוראה ללקויי למידה
 • לשון הכיתה
 • כתיבת עיתון באנגלית
 • כתיבה יצירתית בפעולה
 • הוראת דקדוק
 • שיפור השפה דרך תכנים
 • מודעות לשונית
 • הפסיכולוגיה של רכישת הלשון
 • חשיבה דרך שיח
 • מיומנות לשון, קריאה וכתיבה אקדמית 
 • בלשנות שימושית     
 • שילוב המחשב ומצלמת הווידאו בשיעורי אנגלית     
 • ועוד
 
תנאי קבלה
 
תנאי הקבלה ללימודי הוראת אנגלית במכללת דוד ילין כוללים: תעודת בגרות הכוללת 4 או 5 יחידות באנגלית, 120 נקודות ומעלה בפרק האנגלית שבמבחן הפסיכומטרי, עמידה במבחן מיון ומעבר ראיון אישי בשפה האנגלית.
 
אפשריות תעסוקה
 
בוגרי החוג ללימודי הוראת אנגלית בדוד ילין משתלבים כמורים לאנגלית בגני ילדים, בבתי ספר יסודיים, בחינוך העל יסודי ובמסגרות פרטיות. בנוסף, הבוגרים זוכים ביתרון משמעותי מבחינת היכולת שלהם לתקשר באנגלית ברמת שפת אם. יתרון זה פותח בפניהם דלתות רבות בתעשיית התקשורת, בתחום המחשבים, בענף התרגום ועוד. קיימת אפשרות, כמובן, להמשיך ללימודים לתואר שני, להעמיק את הידע ולהתפתח בצד המחקרי.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

עוד מסלולי לימוד - המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

תעודת הוראה או הסבת אקדמאים?
הילה גורן
ללא תגובה
מה צריך ללמוד כדי לעסוק בניהול מוסד חינוכי?
שלומית
ללא תגובה
ניתוח התנהגות במכללת וינגייט
ספיר
ללא תגובה
קורס לקידום נוער לבעלי תואר שני בחינוך
יפה
1 תגובות
לאלו משרות אני מתאימה על סמך הנתונים שלי?
יעל
1 תגובות
לימודי הוראה להנדסאי חשמל ואלקטרוניקה
אלישע ברק
1 תגובות
הסבה מקצועית לגננת מהחינוך הרגיל
עדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין660 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp