לימודי משפטים במרכז הבינתחומי

שירות אישי - צור קשר
לימודי משפטים במרכז הבינתחומי

לימודי משפטים במרכז הבינתחומי הרצליה

 

במדינת ישראל יש עשרות אלפי אנשים עם תעודת עורך דין ועוד רבים אחרים שסיימו תואר ראשון במשפטים. אין ספק כי תחום זה הוא בין התחומים המבוקשים ביותר בקרב ציבור הסטודנטים, ולראיה - המספר הגדול של המכללות ומסלולי הלימוד שנפתחו בשני העשורים האחרונים.

תחום המשפטים הוא מגוון מאוד, ורבים הלומדים אותו כלל אינם מתכוונים לעבוד כעורכי דין. ישנם במשק הישראלי ארגונים רבים וחברות אין ספור הזקוקים למשפטנים או לאנשים בעלי השכלה משפטית (גם אם אינם עורכי דין). לכן, לכל מי שלומד משפטים במסלול המשלב תואר נוסף יש יתרון גדול מאוד בשוק העבודה.

 

המרכז הבינתחומי הרצליה מציע תכנית ללימודי משפטים. זהו מקצוע הדגל של המכללה, אך עם השנים נוספו למכללה תחומים נוספים כמו מנהל עסקים, מחשבים, ממשל, תקשורת ופסיכולוגיה. בית ספר רדזינר למשפטים מציע לסטודנטים מסלולי לימוד ייחודיים המשלבים את ענף המשפט עם עולמות נוספים.

 

אפשרויות לימודים

ניתן ללמוד במכללה במסלול של לימודי משפט וממשל או במסלול הפופולארי של לימודי משפט ומנהל עסקים (בהתמחויות של מימון ויזמות, שיווק ויזמות, מקרקעין, חדשנות טכנולוגית או משפט עסקי בינלאומי). מסלול הלימודים של משפט וממשל, הוא ייחודי למרכז הבינתחומי, וניתן ללמוד בו באחת מהחטיבות הבאות: משפט וביטחון, ממשל ומנהיגות, ביטחון וטרור, מזרח תיכון או דיפלומטיה ויישוב סכסוכים. כמו כן, ניתן ללמוד במסלול לתואר כפול במשפטים ובפסיכולוגיה.

בעלי תואר אקדמי קודם בממוצע ציונים גבוה יכולים ללמוד במסלול חד חוגי לתואר LLB במשפטים. בנוסף לכך, מפעילה המכללה תכנית לתואר ראשון במשפטים עם מסלול ישיר לתואר שני באחד המקצועות הבאים: ממשל, מנהל עסקים או כלכלה פיננסית.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי משפטים במתכונת רגילה נמשכים בדרך כלל כ - 7 סמסטרים (3.5 שנים), אך במרכז הבינתחומי, הלימודים נמשכים 4 שנים מאחר ומדובר בלימודים משולבים בתכנית דו חוגית. מלבד קורסי חובה ובחירה, הסטודנטים גם משתתפים במגוון סמינריונים בתחום המשפטים ובתחום הלימודים הנוסף שהם בוחרים.

 

בלימודים נכללות כאמור גם חטיבות שבהן ניתן להעמיק בענף המשיק למשפט ומשפיע עליו. בין ההתמחויות נכללות לימודי משפטים בהתמחות יישוב סכסוכים, לימודי משפטים בהתמחות ביטחון, לימודי משפטים בהתמחות ממשל ועוד.

 

תלמידים מצטיינים יכולים לקחת חלק במספר פרויקטים מיוחדים בנושאים כמו משפט וטכנולוגיה, דיפלומטיה, יזמות עסקית ומשפט הומניטרי. במסגרת הפרקטיקום המשפטי הם יכולים גם להתנסות בשטח בעבודתם של עורכי דין ושופטים.

 

נושאי הלימוד

 

 • משפט חוקתי
 • דיני נזיקין
 • סדר דין פלילי
 • דיני ראיות
 • משפט בין לאומי פרטי
 • משפט עברי
 • פירמות וצרכנים במשק
 • משפט מנהלי
 • מאגרי מידע ומחקר משפטי
 • דיני תאגידים
 • חשבונאות וניתוח דוחות כספיים
 • שיטות משפט    
 • יישוב סכסוכים מקומיים ובין לאומיים   
 • ועוד


תנאי קבלה

 

ללימודי משפטים במכללה יכולים להתקבל מי שיש להם תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. הקבלה תעשה על סמך ציון משוכלל של שני הציונים הללו. המועמדים יהיו רשאים להגיש גם מכתבי המלצה. ראוי לציין כי למועמדים שממוצע הבגרות המשוקלל שלהם הוא 100 ומעלה או כאלה שיש להם ציון פסיכומטרי של 700 ומעלה יש יתרון וסיכויי הקבלה שלהם הם גדולים יותר.

 

סגל המרצים

 

בין המרצים בבית הספר למשפטים של הבינתחומי ניתן למצוא: דוקטור המומחית לחקר הרציונאליות, שמתמחה גם בדיני תאגידים, במימון חברות ובניתוח פיננסי של המשפט; דוקטור למשפטים שמומחה לדיני הגירה ולמשפט חוקתי השוואתי; פרופסור שעוסק במחקריו בתחום המיסוי ובדיני חברות; עורך דין ויזם המשמש גם יועץ עסקי לחברות; ועוד.

 

 

שכר לימוד ומלגות

 

שכר הלימוד במרכז הבינתחומי יכול להשתנות מעת לעת על פי החלטת המכללה. המכללה מציעה לסטודנטים מגוון מלגות על פי קריטריונים שונים, בין היתר מלגות למועמדים מצטיינים, מלגות הנשיא למצוינות אקדמית, מלגות לסטודנטים נזקקים, מלגות סיוע כלכלי לפעילים חברתית (אסייף וקרן אור), מלגות "הישג" - לחיילים בודדים, מלגות ללוחמים ותומכי לחימה ועוד.

למידע נוסף לחצו: המרכז הבינתחומי הרצליה
עוד מסלולי לימוד - המרכז הבינתחומי הרצליה
חוות דעת של סטודנטים על הבינתחומי - משפטים
התקבלו 49 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

המרכז הבינתחומי הרצליה
27/08/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

היחס האישי שניתן לכל סטודנט נותן ביטחון ויכולת להצליח ברמה הגבוהה ביותר. המרצים מצויינים והאווירה רצ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס חדש ובעל רמה בינלאומית. יש תחושה של רצינות ורצון להצלחה. אכפתיות ומוטיבציה. יש דרישות גבוהות. קרא עוד...

טיפים

להשקיע באנגלית ולא לוותר על מנת להגיע עם רמה טובה.

המרכז הבינתחומי הרצליה
08/07/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הבינתחומי משלב בתוכו את הבית ספר הבינלאומי מעל ל 1000 תלמידים כמעט ממדינות שונות, מה שפותח את יצירת קרא עוד...

על הקמפוס

קולג' אמריקאי בישראל - השילוב המושלם בין אנשים ישראליים ואנשים בינלאומיים הלומדים ביחד במקום פסטורלי קרא עוד...

טיפים

לשאול שאלות, כמה שיותר להרגיש שמגיעים מוכנים אל האקדמיה, כמה שיותר לדעת לפני תחילת הלימודים יותר טוב


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp