תואר ראשון במחשבת ישראל ותעודת הוראה - מכללת אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תואר מחשבת ישראל - אורנים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון במחשבת ישראל במכללת אורנים

 

קצת על מכללת אורנים

 

מדי שנה לומדים במכללת אורנים אלפי סטודנטים המשתלבים בחיי החינוך והעשייה בארץ במגוון רחב של תחומים ומוסדות. המכללה ידועה כאחת המכללות האקדמיות, האיכותיות והותיקות בארץ ללימודי חינוך והוראה. המכללה שואפת למצוינות אקדמית ומחקרית ומאפשרת לימודים ברמה גבוהה המועברים על ידי מרצים בעלי ניסיון רב בהוראה ובמחקר.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון במחשבת ישראל דווקא במכללת אורנים?

 

מחשבת ישראל הינו תחום פילוסופי העוסק בטקסטים ויצירות תרבותיות של העם היהודי לאורך הדורות. לימוד תחום זה מאפשר לפתח מבט פילוסופי על תחומי החיים המודרניים תוך העמקה במעגלי החיים היהודיים. תחום זה מערב מגוון רחב של טקסטים המקנים שפה תרבותית וערכית המעשירה את עולמו של הסטודנט. מקורם של הטקסטים הוא רחב כגון תלמוד, מדרש ואגדה, הגות ימי הביניים, קבלה וחסידות, הוגים מודרניים ועוד.

 

מכללת אורנים מציעה תוכנית ללימודי תואר ראשון במחשבת ישראל שמטרתו להקנות תשתית פילוסופית ומחשבתית למורים ומחנכים העוסקים בחינוך יומיומי של תלמידי ישראל. הלימודים המרכיבים את התוכנית עוסקים הן בתחום מחשבת ישראל והן בתחומי החינוך וההוראה. לפיכך, התוכנית מאפשרת במקביל לקבלת תואר ראשון גם קבלת תעודת הוראה והדרכה המאפשרת להשתלב במערכת החינוך בישראל.

 

תוכנית לימודים

 

תוכנית הלימודים בתואר הראשון במחשבת ישראל מספקת הן ידע בסיסי אודות קורותיו של העם היהודי והן ידע מעמיק העוסק בתרבויות וחשיבות פילוסופיות שונות. הלימודים משלבים פן מודרני עם פן עתיק והם נגישים לכלל חלקי החברה בישראל. לצורך יצירת בסיס ידע רחב, קיימים קורסים מעניינים ומאתגרים הנוגעים בתחומים רבים.

 

בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: דמויות מופת בחסידות פולין, ירושלים לדורותיה, מבוא לפילוסופיה יוונית, עולמם של חכמים, מבוא לתורה שבעל פה, יחסי נוצרים יהודים על רק מלחמת הקודש הנוצרית, השואה במחשבה היהודית, חג ומועד בתרבות הישראלית ועוד רבים. בנוסף, כל סטודנט משתתף בסמינר במהלכו הוא כותב עבודה מחקרית העוסקת בנושא מסוים המושך אותו.

בוגרי התואר הראשון במחשבת ישראל ממכללת אורנים נחשבים בשוק העבודה לכוח אדם מקצועי ואיכותי. הבוגרים יכולים להשתלב במסגרות החינוכיות השונות ולתרום לקידום ערכים חינוכיים במערכת החינוך. בוגרים המתעניינים בתחום המחקר יכולים להשתלב באקדמיה, במוסדות ההשכלה הגבוהה הפרוסים ברחבי הארץ, ולעסוק במחקר ובהרצאות.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי קבלה ללימודי מחשבת ישראל:

 

 • תעודת בגרות
 • ציון פסיכומטרי או מבחן סף (הניתן ע"י המכללה)
 • ציון משולב 540 ומעלה (מורכב מציון ממוצע בגרות וציון פסיכומטרי)
 • ראיון קבוצתי / אישי
 • מועמדים בני 20  ומעלה (למעט סטודנטים בחוג לערבית, מורות חיילות ובוגרי "שירות לחברה" בעלי מכתב המלצה).

 

למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה מומלץ לבדוק את האפשרויות שמציעה מכללת אורנים בכדי לשפר את סיכויי הקבלה למכללה. לדוג' מכינה קדם אקדמית במכללה או מעבר קורס הכנה לבגרות ועוד.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במכללת אורנים מורכב משכר לימוד בסיסי ומתשלומים נלווים בהתאם להנחיות משרד החינוך ומשרד האוצר היכולות להשתנות משנה לשנה. קיימת אפשרות לתשלום שכר לימוד מופחת לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון בחינוך בחוגים השונים. חשוב לציין כי המכללה מציעה מלגות שונות המיועדות להקל על תשלום שכר הלימוד.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
ללא תגובה
העלאת ממוצע תואר ראשון
מיטל אברהם
1 תגובות
איך משפרים ממוצע תואר ראשון?
מיטל אברהם
1 תגובות
לא מתחברת לתחום לימוד ספציפי
שירז
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  המכללה לחינוך ע"ש דוד ילין658 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp