תואר ראשון בחינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בחינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט

לימודי תואר ראשון חינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט

 

חינוך לפעילות

 

הוראת הספורט בבתי הספר מחנכת את התלמידים להפעלה נכונה של גופם בהמשך המשך חייהם. מבחינה זו "חינוך גופני" אינו סתם שם נרדף ל"שיעור התעמלות" אלא הוא מהווה שליחות חינוכית משמעותית, במיוחד בחברה שבה רוב בני האדם מבלים את זמנם מול מסך המחשב. המכללה האקדמית וינגייט מציעה מסלול ללימודי חינוך והוראה בו מכשירים את הסטודנטים לעבודה בבתי ספר, במוסדות שיקומיים ובמסגרות קהילתיות, תוך אפשרות להעמיק בתחומים ייחודיים על פי נטיותיהם האישיות.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי התואר הראשון בחינוך גופני נועדו להקנות ידע תיאורטי וניסיון מעשי בהוראת ספורט, בתנועה ובשמירה על אורח חיים בריא. המשתתפים ילמדו מבואות בתחומים כמו פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, סוציולוגיה וסטטיסטיקה ויעמיקו באנטומיה של מערכת התנועה. הם ילמדו אודות היסודות המדעיים של טיפוח הכושר, יבחנו סוגיות בספורט אישי ובספורט קבוצתי ויקבלו כלים לניהול ולארגון בתחום. הם יכירו דרכי הוראה שונות וייחשפו לשאלות מהותיות בתחום חקר ההוראה. בנוסף כוללת התכנית גם לימודי העשרה בתרבות, ביישומי מחשב, בזהירות בדרכים ובעזרה ראשונה.

 

מגמות לימוד

 

הסטודנטים יוכלו לבחור בהתמחות בתחום הקרוב לליבם מבין הבאים (משתנה לפי השנתון):

 

  • טיפוח היציבה – מטרת הלימודים במגמה זו היא למנוע ליקויי יציבה אצל ילדים ובני נוער, לאבחן ליקויים ולשקמם תוך שיתוף פעולה עם אורתופדים ורופאים. הסטודנטים ילמדו על הרקע הפיזיולוגי, הביומכני והאנטומי של יציבה נכונה ויבחינו בין ליקויי יציבה שונים.

 

  • פעילות לשיקום הלב – תכנית הלימודים במגמה זו מתמקדת בעבודה עם חולי סכרת, אנשים עם יתר לחץ דם או עם חולי לב. המסגרת הלימודים יעמיקו הסטודנטים בתגובות פיזיולוגיות, ילמדו לקרוא א.ק.ג ויערכו בדיקות מאמץ.

 

  • ניהול ספורט – הלימודים במגמה כוללים נושאים כמו תקצוב והפקה של אירועי ספורט, גיוס חסויות ויחסי ציבור ומתמקדים בממשק שבין ספורט לבין תקשורת, משפט והעולם העסקי הגלובאלי.

 

  • פעילות בגיל מבוגר – הלימודים במגמה זו כוללים היבטים חברתיים ופסיכולוגיים הקשורים לתנועה בגיל מבוגר. הסטודנטים ייחשפו למושגים כמו אוסטאופורוזיס וילמדו אודות דרכי עבודה בחדר כושר עם מבוגרים.

 

  • תנועה בגיל הרך – סטודנטים הבוחרים בהתמחות זו ילמדו על ההתפתחות הסנסומוטורית של ילדים, על תכנון הוראה לפעוטות ועל ארגון הסביבה באופן המעודד תנועה. בוגרי המגמה זכאים לתעודת התמחות המאפשרת להם לעבוד בגני ילדים של מערכת החינוך הפורמאלית.

 

  • הדרכת אוכלוסיות מיוחדות – מגמה המכינה את הסטודנטים להתמודדות עם לקויות ומוגבלויות בתפקוד הפיזי, התקשורתי, הרגשי, החברתי או התחושתי של ילדים ומבוגרים. מבין נושאי הלימוד: הפרעות התפתחותיות, שיתוק מוחי ופגיעות ראש, לקויות למידה והפרעות קשב.

 

  • ספורט ימי – התמחות המכשירה מורים לשייט, חתירה, וספורט מים. הסטודנטים ירכשו ידע בניווט חופי, ייחשפו למושגים בימאות ובפיקוד ויתנסו בהפלגות חופים. בסיום לימודיהם, הם יקבלו רישיון להשטה של ספינות וסירות מנוע מטעם משרד התחבורה.

 

  • מחול –  המגמה ללימודי מחול מאפשרת חשיפה למגוון סגנונות תוך שיפור היכולת האישית ופיתוח היצירתיות. בשיעורים המעשיים יעסקו המשתתפים בבלט קלאסי ומודרני, יתנסו בכוריאוגרפיה ויעברו סדנאות יצירה וקומפוזיציה. במקביל הם יעמיקו במתודיקה ובהיסטוריה של התחום וילמדו על פציעות ועל תזונה של רקדנים.

 

  • לימודים אולימפיים – הבוחרים בהתמחות זו ירחיבו את ידיעותיהם במגוון נושאים במדעי החברה והרוח, ייחשפו לתכנים בהיסטוריה, בפילוסופיה ובפיזיולוגיה ויכירו גישה הוליסטית לחינוך והוראה בתחום מדעי הספורט.

 

מתכונת הלימוד

 

מדובר בתכנית ארבע שנתית הכוללת הכשרה בשלוש חטיבות: לימודי חינוך גופני וספורט, מדעי יסוד ולימודי חינוך והוראה. בנוסף כוללים הלימודים קורסי חובה עיונים ומעשיים בהתאם למגמה בה בחר הסטודנט וכן שיעורי מתודיקה והתנסות מעשית במסגרת סטאז'. בחלק מהמגמות נדרשים המשתתפים לקחת חלק בסיורי שטח הנמשכים מעבר לשעות הלימודים.

 

 

תנאי קבלה

 

התכנית מתאימה למועמדים בעלי רקע בספורט ובחינוך גופני. עליהם להציג בגרות מלאה בציון 85 ומעלה, הכוללת בין היתר ציון 60 או יותר בארבע יחידות אנגלית לפחות, ציון 60 ומעלה בשלוש יחידות מתמטיקה ומקצוע נוסף כלשהו ברמה של ארבע יחידות לימוד או יותר. בנוסף עליהם להשיג 475 או יותר במבחן הפסיכומטרי, כך שהציון המשולב המינימאלי (שקלול של ציוני הבגרות והפסיכומטרי) יהיה 525 לכל הפחות. בעלי הנתונים המתאימים יזומנו לראיון אישי ויעברו בדיקת מאמץ ומבחן מעשי.

 

 

תעודות

 

מסיימי התכנית יהיו זכאים לתואר בוגר בהוראה (.B.Ed), לתעודת הוראה לבית הספר היסודי והתיכון, לתעודת מדריך במרכזי כושר וכן לתעודת התמחות בהתאם למגמה בה למדו. בנוסף יוכלו לקבל תעודות הדרכה ואימון בענפי ספורט תחרותיים.

חוות דעת של סטודנטים על חינוך גופני - המכללה האקדמית בוינגייט
התקבלו 47 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
05/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את האנשים והמשפחתיות ומספר אנשים בצוות המזכירות שנותנים את כל כולם לסטודנטים. לו אוהבת את הע קרא עוד...

על הקמפוס

מקום גדול, מדשאות רחבות, סטודנטים מכל הקצוות והחיבור בין כולם מדהים. מרגיש כמו בית.

טיפים

לנסות לשלב עבודה ולימודים כמה שאפשר כל עוד הלימודים לא נפגעים. לא לפחד מעבודה קשה, אין ברירה אנחנו  קרא עוד...

מכללה האקדמית בוינגייט לחינוך גופני
26/10/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אוהבת את חוסר ההקשבה לסטונדטים בעת בעיה אישית או לימודית

על הקמפוס

הקמפוס יחסית מתחשב חוץ ממקרים ספציפיים. המורים בתחומי הספורט מקצוענים ברמה גבוהה ולגבי המרצים הייתי  קרא עוד...

טיפים

להגיע בראש פתוח למוסד אקדמי. ולחסוך כסף מראש כי במהלך התואר בקושי אפשר לעבוד הוא מאוד אינטנסיבי


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp