תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה

תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה


מטרת הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה כללית היא הקניית ידע היסטורי לסטודנטים ורכישת כלים להבנת תהליכים היסטוריים שונים. הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה כללית עוסקים בעיקרם בתהליכים החברתיים, המדיניים, הרוחניים והכלכליים של יבשת אמריקה וההתפתחות ההיסטורית התרבותית ביבשת אירופה.

• קיראו עוד על: מדעי הרוח

תכנית הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה כללית

• הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה כללית - מסלול דו חוגי

 

הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה כללית כוללים היסטוריה של ארבע התקופות הבאות: העולם הקלאסי - העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה והעת החדישה.

 

שנת הלימודים הראשונה כוללת הרצאות פרונטאליות למתחילים, שיעורי תרגול וסדנא לרכישת כלים ומיומנויות מחקר. מערכת הלימודים מורכבת מ-4 שיעורים למתחילים, 4 תרגילים וסדנא למיומנויות מחקר. במהלך שנת הלימודים השנייה לומדים הסטודנטים שלושה פרוסמינריונים ולימודי שפות זרות ברמה בסיסית.

 

שנת הלימודים השלישית כוללת עמידה בסמינריונים אותם בוחרים הסטודנטים בעצמם. הסטודנטים בשלב זה יתמחו לפי מוטיב תקופתי, נושאי או אזורי.

• הלימודים לתואר ראשון בהיסטוריה כללית - מסלול חד חוגי

 

מטרת הלימודים לתואר בהיסטוריה כללית במסלול החד-חוגי הינה הרחבת ההשכלה ההיסטורית של תלמידי החוג והעמקת ידיעותיהם בנושאי בחירה ספציפיים. במסגרת התוכנית החד חוגית זוכים הסטודנטים להעמיק את הידע ההיסטורי אשר ברשותם ולרכוש כלים מחקריים לבחינת תהליכים היסטוריים ותרבותיים (לרבות ניתוח תהליכים זהים המתרחשים בימינו אנו).

 

הסטודנטים הלומדים במסלול החד-חוגי לבחור בוחרים במהלך הלימודים שני מוקדי התמחות אותם ילמדו כנושאים ראשיים ומודגשים. בנוסף לקורסים הנלמדים במסלול הדו-חוגי, מתבקשים הסטודנטים בתוכנית החד חוגית ללמוד סמינריון בתחום ההתמחות ושפה זרה נוספת, ברמת מתחילים ומתקדמים.

 

הסטודנט יוכל לבחור בלימודי יסוד במקום בשיעור היסטורי, באחד מן החוגים הבאים - סוציולוגיה, כלכלה, פילוסופיה, מדעי המדינה או חוג אחר ושפה זרה נוספת באישור החוג.

משך הלימודים

לימודי תואר ראשון בהיסטוריה כללית של אוניברסיטת חיפה נפרשים על פני שלוש שנות לימוד אקדמיות.

תנאי קבלה

תנאי קבלה ללימודי היסטוריה כללית לתואר ראשון - החוג להיסטוריה כללית משתייך לפקולטה למדעי הרוח אשר במסגרתה תנאי הקבלה אינם גבוהים במיוחד. עם זאת, התואר הראשון היוקרתי מאוניברסיטת חיפה מאפשר לסטודנטים להמשיך לאחר הלימודים לתחומים אקדמיים נוספים או להשתלב בתפקידים מרתקים בתחום (במחקר, בתקשורת וכדומה). ניתן להתקבל גם בלי ציון במבחן הפסיכומטרי, במידה וממוצע הבגרויות המיטבי (כולל בונוסים) אינו נמוך מ - 100. הבגרות צריכה לכלול 4 יחידות במקצוע האנגלית עם ציון 75 בבגרות, או 5 יחידות בגרות באנגלית עם ציון של 70 ומעלה. כמו כן, נדרשת רמת אנגלית העולה לציון של 85 ומעלה בפרק האנגלית בפסיכומטרי, או לציון 185 לפחות במבחן אמי"ר.

המסלול המואץ לתואר שני

החוג להיסטוריה כללית באוניברסיטת חיפה מציע לסטודנטים מצטיינים לסיים את לימודיהם לתואר שני תוך ארבע שנות לימוד. תוכנית זו כוללת שמונה סמסטרים מלאים, לקבלת תואר ראשון ותואר שני. הסטודנטים הלומדים במסלול זה מחויבים לעמוד בכל מכסת הלימודים של התואר הראשון ושל התואר השני בחוג להיסטוריה כללית.

תנאי הקבלה למסלול המואץ לתואר שני

סטודנטים יתקבלו לתוכנית לימודים זו במידה וסיימו את לימודי שנה א' בממוצע 85 ומעלה, ויעברו ראיון על-ידי ועדת מ"א.

המסלול להוראת ההיסטוריה - מסלול מואץ ואישי הכולל תעודת הוראה

בוגרים רבים מהמחלקות להיסטוריה פונים בתום לימודיהם למקצועות החינוך וההוראה. אי לכך, אוניברסיטת חיפה מאפשרת מסלול מואץ אישי הכולל גם תעודת הוראה. מסלול זה הינו ייחודי ומאפשר לסטודנטים הלומדים לתואר ראשון במסלול דו-חוגי להיסטוריה כללית לשלב את לימודיהם עם החוג ללמידה, הוראה והדרכה, לקבלת תעודת הוראה. סטודנטים אשר יבחרו במסלול המואץ יוכלו להשתלב בתום לימודיהם במערכת החינוך.

תנאי הקבלה למסלול ההוראה

תנאי הקבלה למסלול ההוראה דורשים עמידה בתנאי הקבלה הכלליים של אוניברסיטת חיפה, ברמה הנדרשת על ידי שני החוגים: החוג להיסטוריה כללית והחוג ללמידה, הוראה והדרכה. כמו כן, המועמדים צריכים לעבור גם ראיון אישי על ידי ועדת מ"א.

קבלת התעודה ואפשרויות התפתחות בתום הלימודים

בוגרי המסלולים אשר סיימו את כל חובותיהם זכאים לתואר בוגר - תואר ראשון בהיסטוריה כללית מטעם אוניברסיטת חיפה. הבוגרים יוכלו מאוחר יותר להמשיך ללימודי תואר שני בהיסטוריה, להשתלב במחקר היסטורי או לעסוק בהוראת ההיסטוריה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תואר ראשון בהיסטוריה כללית - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 4 דירוגיםבציון ממוצע: 4.8 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
04/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את הנוף המדהים ואת בתי הקפה והירידי יד שניה של הספרים

על הקמפוס

אין הרבה מדי מה לספר... הגדול האווירה מאוד נעימה ואני אוהב את זה שיש יהודים וערסים יחד.

טיפים

רק לשים לב שאוניברסיטת חיפה היא מעורבת מאוד ולעודד את התקשורת בין יהןדים לערבים

אוניברסיטת חיפה
07/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את החמימות והביתיות, את היחס האישי, וגם את העובדה כי זו אוניברסיטה מעורבת, ערבים ויהודים לו קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס מונה כ 18 אלף סטודנטים בערך. הוא מרגיש קטן. יש היכרות עם רוב הסטודנטים, הערבים והיהודים. עם ע קרא עוד...

טיפים

אני ממליץ לכל סטודנט לקחת נשימה ארוכה בשנה הראשונה ולהבין כי הוא נכנס להליך של למידה ולפיכך דרושה סב קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp