רוצה פרטים על לימודי תקשורת ופוליטיקה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בתקשורת ופוליטיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי תקשורת ופוליטיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תקשורת ופוליטיקה לתואר ראשון

 

מה הקשר בין ציוצים בטוויטר להחלטות הבוחרים בקלפי? איך מנהלים מחאה חברתית ויראלית בעידן הסושיאל? וכיצד אופן הסיקור של אירועים אקטואליים, כמו משבר הקורונה, יכול להשפיע על המדיניות בשטח? התשובה לשאלות אלה, ולעוד שאלות רבות המצויות בסדר היום החברתי, נוגעת לקשר ההדוק שבין כלי התקשורת למערכת הפוליטית.


מי שמתעניינים ביחסי הגומלין שבין הממשל למדיה יכולים לבחון את הקשר המיוחד הזה מקרוב במסגרת תואר ראשון בתקשורת ופוליטיקה. מדובר במסלול לתואר ראשון בתקשורת שבו שמים דגש על תהליכים מדיניים וחברתיים והייצוג שלהם במדיה, ובמקביל לומדים גם על המתרחש מאחורי הקלעים של מערכת השלטון.

 

למי מיועדים הלימודים


הלימודים מיועדים למי שמגלים עניין הן במדיה והן במערכת הממשל ומעוניינים לבחון מקרוב את יחסי הגומלין בין שתי המערכות הללו. הם מתאימים למתעניינים באקטואליה ובתהליכים שמעצבים את חיי היום יום במדינה, לפעילים ברשתות החברתיות ולמי שרואים את עתידם בעשייה ציבורית, חברתית וקהילתית. הם יכולים להתאים במיוחד למי שמכוונים לקריירה בעיתונות, בטלוויזיה, במדיה החברתית ובאפיקים דומים נוספים וכן למי שמעוניינים בתפקידי דוברים, יח"צ וייעוץ במגזר הציבורי או במגזר השלישי, בעמותות וארגונים חברתיים. באופן כללי, בתפקידים אלה נדרשת יכולת ביטוי טובה בכתב ובעל פה, ביטחון עצמי גבוה ויכולת לפעול בסביבה דינמית ובתנאי לחץ וחוסר ודאות.

 

תכנית הלימודים


במסלול זה משלבים הסטודנטים בין עקרונות ותיאוריות ממדעי המדינה ומתחום המדיה. הם רוכשים את הידע והכלים הנחוצים להכשרה לתפקידים כגון הכשרה לתפקידים כגון יועצי תקשורת ויועצים פוליטיים, וכן לתפקידי פרשנים וכתבים מדיניים.


בתחום המדיה, נלמדים תיאוריות ותהליכים הנוגעים לעיתונות, טלוויזיה, רדיו וכן רשתות חברתיות ודיגיטל. נלמדים גם כלים מרכזיים בענפים כגון דוברות ויחסי ציבור, ניהול מוניטין אונליין, ייעוץ אסטרטגי והתמודדות עם משברים. כדי למלא תפקידים אלה הסטודנטים מכירים גם את מקצועות היסוד של המדיה, כגון כתיבה, עריכה, צילום, ראיון עיתונאי, הפקה ועוד, ונחשפים לנעשה מאחורי המצלמה, באולפנים ובחדרי מערכת העיתונים ואתרי האקטואליה. נלמדים גם היבטים אתיים שעמם מתמודדים כתבים ועורכים במדיה וכן דילמות אקטואליות שעולות מן השטח.


במקביל נלמדים מושגים מרכזיים במדעי המדינה ופוליטיקה תוך היכרות עם הנעשה בזירה הציבורית ובממשל הישראלי והגלובלי. הסטודנטים עוסקים בענפים כגון מדיניות ציבורית, דיפלומטיה, ניהול משא ומתן, גישור ויישוב סכסוכים. הם לומדים גם על האופן שבו המדיה יכולה לסייע בתהליכי הסברה וקידום מדיניות, כגון בתחומי מדיניות החוץ, בקידום מגעים עם מדינות ובעבודה מול קהילות יהודיות בתפוצות.

 

מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא לרוב כשלוש שנים. הם מתקיימים במתכונת לימודי יום שבה לומדים מספר ימים מלאים במהלך השבוע.


בניגוד לתואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה, המתקיים בדרך כלל במתכונת דו חוגית, מסלול זה נערך על פי רוב במתכונת חד חוגית שבה לומדים קורסים משני הענפים במקביל, תוך השתתפות בסדנאות ופרויקטים המערבים את שניהם.


במהלך התואר הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בשיעורי בחירה, בסמינריונים וכן בשיעורים מעשיים שבהם הם יכולים להיחשף לתהליכים אקטואליים בעולם המדיה ובזירה המדינית. בין היתר מתקיימות סדנאות פרקטיות שבהן נפגשים עם אישים במדיה ומתנסים בעשייה בפלטפורמות כגון כתיבה עיתונאית, עריכת ראיונות, ייעוץ תקשורתי, ניהול משברים, ביצוע תחקירים ועוד. דרך סדנאות אלה הם יכולים לצבור ניסיון פרקטי בעשייה המתרחשת במדיה הישראלית, להכיר את אחורי הקלעים של גופי המדיה המובילים וגם להכיר את השחקנים המרכזיים במערכת זו.


בחלק מן המקרים, הסטודנטים יכולים לקחת חלק בהתנסות מעשית בשטח. הם משתלבים בגופי מדיה או באפיקים במערכת הממשל (כגון בכנסת, במשרד ממשלתי או עמותה) ומתרגלים את הכלים הנלמדים הלכה למעשה. בעזרת הידע היישומי והקשרים הנרקמים בהתנסות, הסטודנטים יכולים לפתוח דלת להשתלבות בתעסוקה בהמשך הדרך.

 

נושאי הלימוד


הסטודנטים לומדים מגוון של נושאים במהלך התואר, הנה כמה מהם:

 

 

  • ניו מדיה
  • אתיקה עיתונאית
  • יחסים בין לאומיים
  • ניהול דסק חדשות
  • דוברות ויחסי ציבור
  • דיני מפלגות ובחירות
  • תכנים ויראליים ברשת
  • מינהל ומדיניות ציבורית
  • דיפלומטיה וניהול משברים
  • ועוד


תנאי קבלה


קבלת מועמדים לתכנית זו מתבססת לרוב על ציון ההתאמה, כלומר על שקלול ממוצע של הציון בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות. בדרך כלל ציון ההתאמה הנדרש נע בין 450 - 500, אולם עשוי להיות גבוה או נמוך מטווח זה. במקרים מסוימים, יכולים מועמדים להתקבל ללימודים ללא פסיכומטרי, כאשר ברשותם ממוצע גבוה במיוחד בתעודת הבגרות (לרוב מעל 85), וכן בגרות באנגלית בציון גבוה, ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד. כדי לבדוק את התאמתם של המועמדים לתכנית, נערכים גם ראיונות קבלה אישיים. יש להדגיש כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת וממוסד למוסד.

 

תעודה


לסטודנטים המשלימים בהצלחה את הלימודים מוענק לתואר ראשון BA מטעם מוסד הלימוד. לרוב כדי לקבל את התואר יש לעמוד בהצלחה בכל הקורסים, לעבור בחינות ולהשלים את הפרויקט המסכם הנערך בשנה האחרונה.

 

אפשרויות תעסוקה


בפני בוגרי הלימודים נפתחות אפשרויות תעסוקה הן בפלטפורמות מדיה שונות והן בזירה הציבורית והמדינית ובעשייה חברתית. בין התפקידים שאותם יכולים הבוגרים למלא נכללים יועצי תקשורת, יועצים אסטרטגיים, מתכנני מדיניות, דוברים פרלמנטריים של חברי כנסת, שרים, סגני שרים ובעלי תפקידים נוספים במערכת השלטון.


כמו כן, באפשרותם לשמש מנהלי קמפיינים פוליטיים, קופירייטרים בתחום המדיני, כותבי נאומים לאנשי ציבור, עובדי מיתוג וניהול משברים במשרדי יחסי ציבור או בגופים ממשלתיים, מנהלי מדיה חברתית עבור נבחרי הציבור ועוד. גם בערוצי המדיה השונים נפתחות אפשרויות שונות כגון כתבים פוליטיים, תחקירנים, מנהלים ועורכים בדסק החדשות, כותבי טורים ועוד.


המעוניינים להרחיב את הידע שברשותם יכולים להמשיך לתואר שני בתחומים רלוונטיים. יש לציין כי בתחום המדיני ובענפי המדיה אין חובה לתואר שני כדי לקדם את הקריירה, אולם תואר מחקרי (במסלול עם תזה) יכול לפתוח דלת לקריירה במחקר אקדמי, כמרצים במוסדות אקדמיים וכחוקרים בגופים אקדמיים וציבוריים.

 

מוסדות

 

האקדמית הדסה ירושלים: במהלך לימודי פוליטיקה בירושלים באקדמית הדסה לומדים הסטודנטים על סוגיות מדיניות והיבטים במדיה הכתובה, המשודרת והדיגיטלית. במוסד הלימוד מאפשרים לסטודנטים להכיר מקרוב את העשייה בגופים פוליטיים בעיר ירושלים, ניתן לקחת חלק בהתנסויות בכנסת, במשרדי ממשלה וכן בגופי תקשורת מקומיים וזרים. במהלך השנה השנייה לתואר, סטודנטים מצטיינים יכולים לבחור לקחת חלק בהתמחות דיפלומטיה ציבורית, שבה לומדים על יחסי החוץ של ישראל ומכירים כלים חדשניים בתחום ההסברה. בין המסלולים הנוספים המתקיימים בבית הספר לבריאות, חברה ומדע של המכללה ניתן למנות לימודי תקשורת צילומית, לימודי כלכלה וחשבונאות, לימודי מדעי ההתנהגות ולימודי עבודה סוציאלית.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי תקשורת ופוליטיקה?

רוצה לדעת יותר על לימודי תקשורת ופוליטיקה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי תקשורת ופוליטיקה

חוות דעת של סטודנטים: תואר בתקשורת

התקבלו 423 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp