לימודי עיצוב לתואר ראשון במכללת סמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים

אהבת? שתף ב:

תואר ראשון בעיצוב בסמינר הקיבוצים

 

תחום העיצוב מאפשר למעצב להביא לידי ביטוי את אישיותו וכישרונו בדרכים שונות. לימודי תואר ראשון בעיצוב חושפים בפני הסטודנטים דרכים שונות לביטוי עצמי ונושאים שונים הקשורים לתחום העיצוב ובכך להרחיב את ידיעותיהם. כמו כן, הלימודים מאפשרים לסטודנטים להכיר מעצבים מהתעשייה ולהדק את רשת הקשרים העסקיים והאישיים שתוכל להועיל להם בעתיד.

 

מדוע ללמוד תואר ראשון בהוראת עיצוב דווקא במכללת סמינר הקיבוצים?

 

תחום העיצוב הינו תחום מרתק ומאתגר הדורש ידע תיאורטי וטכני בנושאים רבים. הידע הנדרש, בין היתר, הינו ההיסטוריה וההתפתחות של העיצוב, הכרת חומרים שונים, והבנה כללית בנושאים שונים.

 

מסלולי לימוד העיצוב במכללת סמינר הקיבוצים כוללים קורסים בתחומי העיצוב השונים המשלבים בין תיאוריה לפרקטיקה. המסלולים בנויים על בסיס השינויים המתרחשים בשוק והמגמות השונות בתחום זה. במהלך הלימודים ניתנת לכל תלמיד ההזדמנות להביא לידי ביטוי את הפוטנציאל העיצובי החבוי בתוכו.

 

תכנית הלימודים בכל אחד מן המסלולים נפרסת על פני ארבע שנים בסיומן זכאי כל בוגר לתואר ראשון בעיצוב בהתאם לתחום ההתמחות שבחר ולתעודת הוראה.

 

מסלולי ההתמחות המוצעים במסגרת החוג:

 

 •  עיצוב תקשורת חזותית: כחלק מתחום העיצוב, תופס תחום עיצוב התקשורת החזותית חלק משמעותי בחיי המודרניים שלנו. מעצב תקשורת חזותית משתמש בכלי התקשורת השונים כבסיס להצגת האג'נדה העיצובית שלו. בשנה הראשונה ללימודים רוכש הסטודנטים כלים בסיסיים כגון רישום, המחשה, תוכנות מחשב שונות ועוד.

  בשנה השנייה ללימודים, לומדים הסטודנטים מבואות שונים ומתחילים ליישם את החשיבה הרב-תחומית. בשנה השלישית והרביעית, הסטודנטים בוחרים להתמקד בתחום התקשורת החזותית או לבחור בעשייה רב-תחומית.

 

 • עיצוב מוצר (עיצוב תעשייתי): תחום העיצוב התעשייתי הינו תת-נושא בתחום העיצוב ומתמקד ביצירה ופיתוח של מוצרים שונים. המעצב התעשייתי צריך לשלוט בסוגי חומרים רבים, להיות בעל ידע רב-תחומי ובעל מחשבה יצירתית. לימודי עיצוב תעשייתי מפתחים חשיבה עיצובית ומקנים כלים פרקטיות ליצירה ופיתוח של מוצרים חדשניים.

  בשנה הראשונה ללימודים מוקנה בסיס יסודי לחשיבה ולמיומנויות המעשיות דוגמת רישום, בניית מודלים, יסודות העיצוב ועוד. בשנה השנייה מתנסים הסטודנטים בעיצוב מוצרים שונים. בשנה השלישית והרביעית הסטודנטים משתתפים בפרויקטים לעיצוב מוצר מוגמר באמצעותם הם מביאים לידי ביטוי את ידע והניסיון שרכשו במהלך הלימודים.

 

 • עיצוב לבוש ואביזרים: תחום הלבוש והאביזרים מהווה חלק מרכזי בחיי היום יום שלנו ומאפשר לכל אדם להביא לידי ביטוי את תפיסת עולמו האישית, התרבותית והחברתית. הלימודים בחוג מלווים במספר תפיסות מרכזיות המובילות את העשייה של כל סטודנט: לבוש רעיוני, פיתוח ניסוחים טקסטילים מקוריים ועיצוב אביזרים תלת מימדיים לגוף.

  בשנה הראשונה ללימודים מוקנה בסיס יסודי לחשיבה ולמיומנויות המעשיות דוגמת רישום, גזירה, תפירה, פיסול ועוד. בשנה השנייה לומדים הסטודנטים קורסי מבוא בלבוש ואביזרים ומעמיקים את הידע הרב-תחומי. בשנה השלישית והרביעית הסטודנטים משתתפים בפרויקטים באמצעותם הם מביאים לידי ביטוי את ידע והניסיון שרכשו במהלך הלימודים.

  4. עיצוב לסביבת מחשב: במסגרת מסלול זה, נחשפים הסטודנטים לתחום העיצוב הווירטואלי דיגיטאלי תוך יצירת דימויים חזותיים חדשניים. מסלול זה הינו מסלול רב-תחומי העוסק בקשת רחבה של נושאים: עיצוב תקשורת חזותית, עיצוב תעשייתי, עיצוב אנימציה ותנועה, עיצוב קול, מחשוב ועוד. המסלול מורכב מקורסים תיאורטיים המספקים בסיס ידע רב-תחומי ומקורסים מעשיים המקנים מיומנויות פרקטיות שונות.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר ראשון בעיצוב במכללת סמינר הקיבוצים: ציון משולב של 525 לפחות המורכב מציון משוקלל של תעודת הבגרות ומציון מבחן הפסיכומטרי. כמו כן, לכל סטודנט ייערך ראיון קבלה אישי על ידי ועדת הקבלה של בית הספר לאמנות במהלכו עליו להציג תיק עבודות. כל סטודנט נדרש להשתתף בתרגיל מעשי משולב בתלת מימד, דו מימד והתבטאות מילולית. במקרים חריגים יתקבלו ללימודים מועמדים אשר אינם עונים על אחד או יותר מתנאי הקבלה של החוג.

 

שכר לימוד

 

שכר הלימוד במכללת סמינר הקיבוצים הינו אוניברסיטאי. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד, סטודנטים בעלי נתוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים או מועמדים מצטיינים בתחומם.

 

למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על לימודי עיצוב - סמינר הקיבוצים

התקבלו 4 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

לימודי עיצוב - סמינר הקיבוצים
08/08/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אין גיוון וגמישות במבחר הקורסים והמרצים. כמו כן, הובטח לנו בשיחת ראיון הקבלה, שבמסגרת הלימודים נוכל  קרא עוד...

על הקמפוס

סמינר הקיבוצים לאמנויות הוא מקום מאוד אינטימי קטן ומשפחתי, אנו נמצאים בו שעות רבות גם מעבר לשעות הלי קרא עוד...

לימודי עיצוב - סמינר הקיבוצים
31/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מערכת שעות מזעזע וקיצוץ מקצועות שרוב הסטודנטים באו בשבילם. אי מענה ואי הקשבה וטיפול בבעיות !

על הקמפוס

הם צריכים יותר יחס והקשבה לפני שכל הסטודנטים עוזבים.


לכל חוות הדעת

סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

מה חושבים הסטודנטים על מכללת סמינר הקיבוצים

באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?

דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול

באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?

באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?

האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?

באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?

באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?

באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על מכללת סמינר הקיבוצים

באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
במידה מועטה 25
במידה סבירה 50
במידה רבה מאד 25
במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך קשור לתחום הלימודים שלך?
במידה מועטה מאד 25
במידה מועטה 75
האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה במסלול בו הינך לומד?
במידה מועטה מאד 25
במידה מועטה 50
במידה סבירה 25
מהי רמת הקושי של הלימודים?
במידה סבירה 50
במידה רבה מאד 50
עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
במידה סבירה 25
במידה רבה 25
במידה רבה מאד 50
עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
במידה סבירה 25
במידה רבה 50
במידה רבה מאד 25

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם