לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית לחרדים במבח"ר - מכללת בני ברק האקדמית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר בעבודה סוציאלית לחרדים - מבח"ר.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בעבודה סוציאלית למגזר החרדי במכללת מבח"ר (בשיתוף אוניברסיטת חיפה)
 
מכללת מבח"ר האקדמית בבני ברק, בשיתוף אוניברסיטת חיפה, מציעה תכנית לימודים לתואר ראשון לציבור החרדי בעבודה סוציאלית. התכנית מיועדת לגברים ולנשים, תוך הקפדה על הפרדה מגדרית. גברים ונשים ילמדו במסלולים נפרדים, ובתנאי שיעמדו בדרישות החובה לתואר, יזכו בתום הלימודים בתואר B.A מוכר, מטעם אוניברסיטת חיפה. כעובדים סוציאליים יוכלו לתת סיוע למגוון אוכלוסיות בגילאים שונים ובמצבים שונים בחברה הישראלית.
 
 
על הלימודים
 
במסגרת הלימודים במסלול זה, הסטודנטים רוכשים את ההשכלה ואת הניסיון המעשי הדרושים להם כדי לתפקד כעובדים סוציאליים מוכרים במסגרת מערך הרווחה הארצי במדינה, וכן באופן פרטי. לשם כך, בתכנית זו הסטודנטים עוסקים בקשר שבין פסיכולוגיה, סוציולוגיה ותרבות, ובהיבטים שונים של ההתנהגות האנושית. עוד לומדים על אודות מעגלי החיים השונים של הפרט, המשפחה והקהילה בשכבות סוציו אקונומיות שונות, ומקבלים ידע הקשור באנתרופולוגיה, כלכלה, מדיניות חברתית ועוד.
 
החלק המעשי בלימודים לתואר ראשון בעבודה סוציאלית במבח"ר שם דגש על יישום מיומנויות וטכניקות להתערבות טיפולית פרטנית ומשפחתית, התנסות באיתור בעיות ובפתרונן, והתמודדות עם דילמות שעולות במהלך העבודה. בנוסף, הסטודנטים נדרשים להגיש סמינרים מחקריים במהלך הלימודים בתכנית. משך הלימודים במסלול זה הוא שלוש שנים, והם ערוכים במתכונת של ארבעה ימים מלאים בכל שבוע.
 
ההתנסות המעשית
 
ההתנסות המעשית במסלול זה מתקיימת בלשכות חברתיות, במוסדות שיקום ובתי חולים, במרכזים לבריאות הנפש, במסגרות לילדים ולקידום נוער, בבתי אבות ועוד. התנסות זו מתחילה כבר בשנת הלימודים הראשונה, ומלווה בהכנה לעבודה בשטח, הכוללת תצפיות וסיורים ללימוד תפקידיהם וסדר יומם של עובדים סוציאליים ולהיכרות עם שירותי הרווחה השונים. בשנים ב' ו- ג', הסטודנטים משתלבים בעבודה מעשית בהיקף של 19 שעות שבועיות (יומיים או שלושה בשבוע), שבה הם מתנסים בהתערבות טיפולית באוכלוסיות שונות ובמגוון מצבים. התנסות זו מלווה לאורך כל הדרך בהדרכת סגל ההוראה של מכללת מבח"ר.
 
נושאי הלימוד בתכנית
 
 • עבודה קהילתית
 • ילדים בסיכון
 • מבוא לסטטיסטיקה
 • פסיכופתולוגיה
 • רגישות רב תרבותית
 • אתיקה וערכים
 • יסודות בכלכלה חברתית
 • כתיבה מדעית
 • מעורבות חברתית לימודית
 • מצבי חולי ודחק
 • יסודות התערבות בעבודה סוציאלית
 • עבודה קבוצתית
 • מבנה השירותים החברתיים בישראל
 • ועוד
 
תנאי הקבלה
 
ללימודים במסלולים אלה יתקבלו מועמדים ומועמדות מעל גיל 20, ובעלי תעודת בגרות או תעודת סיום של מכינה קדם אקדמית. בנוסף, נדרש ציון בבחינה הפסיכומטרית. כמו כן, על המועמדים לעבור ריאיון אישי ולהיפגש עם ועדת קבלה מטעם החוג. מועמדים בעלי תואר אקדמי מדיסציפלינה אחרת, שבידיהם גיליון ציונים בממוצע של לפחות 80 בתואר הראשון, יוכלו להתקבל לתכנית ולקבל פטור מהשתתפות בחלק מן הקורסים הכלולים בה.
 
 
דרישות המסלול
 
על מנת לסיים את הלימודים בתכנית לתואר ראשון בעבודה סוציאלית, הסטודנטים מוכרחים לעמוד בכמה דרישות. ראשית, עליהם להגיע לרמת "פטור" באנגלית עד סוף השנה השנייה. בנוסף, המעבר משנת הלימודים הראשונה לשנייה מותנה בציון ממוצע של 70 לפחות. בתום השנה השלישית על הסטודנטים להגיע לציון ממוצע של 60 לפחות.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מבח"ר - מכללת בני ברק האקדמית | לימודים לחרדים

עוד מסלולי לימוד - מבח"ר - מכללת בני ברק
פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
ללא תגובה
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
ללא תגובה
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
1 תגובות
קורס מזכירה רפואית בהפרדה לדתיים
כהן טובה
1 תגובות
לימודי אחיות ללא פסיכומטרי לבחורה חרדית
מוריה מכלוף
1 תגובות
לימודי הנהלת חשבונות בהפרדה לקהל הדתי
מיכל
1 תגובות
לימודי משאבי אנוש בהפרדה לקהל הדתי
טליה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp