רוצה פרטים על משפטים לחרדים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי משפטים במגזר החרדי ולדתיים - לית דין ולית דיין?!

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על משפטים לחרדים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי משפטים לחרדים - תואר L.L.B
 
פרשת משפטים
 
ההחלטה ללכת וללמוד במוסד להשכלה אקדמית אינה קלה. קודמים לה לבטים גדולים – מחד, הצורך הדוחק בפרנסה והאפשרות להשתבץ במקצוע משתלם, ומאידך, החשש מהיציאה אל תרבות בלתי מוכרת. בכל זאת, כמות החרדים שבוחרים בהשכלה גבוהה אומרת כבוד. בין המקצועות המרכזיים לתואר ראשון, הזוכים למפגש עם לומדי התורה הוא מקצוע המשפטים, אליו נרשמים כ – 33% מקרב הסטודנטים החרדיים.
 
מדוע דווקא משפטים?
 
יש כמה סיבות לכך שמסלול ללימודי משפטים כה מבוקש בקרב הסטודנטים החרדיים. ראשית, הוא קרוב מאד לרוח הלימוד היהודי, ביכולת לרדת לגוונים העדינים בכל דין ועניין, ובעיסוק המשמעותי במתח שבין חברה, חוק ופרט. שנית, עריכת דין היא מקצוע צווארון לבן, המאפשר ניצול יכולות מנטליות גבוהות לטובת פרנסת המשפחה ומציאת אפשרויות תעסוקה רבות.
 
סיבה נוספת לפופולריות הגואה של לימודי המשפטים היא העימות הקיים בין המדינה ובין החרדים. צעירים רבים חשים צורך ללמוד את שפת המקצוע החילוני, כדי שיוכלו להשמיע את טענות הציבור החרדי בבתי המשפט, ובתקשורת הישראלית הכללית. כבר כיום, ניתן לראות עורכי דין חרדיים, שמשפיעים ומשנים את פניה של לשכת עורכי הדין, כאשר הם מנצלים את כוחם, הקטן יחסית, כדי להיות לשון מאזניים בבחירת ראש הלשכה ופעילותה.
 
תנאי לימוד
 
מוסדות ההשכלה הגבוהה, המציעים לימודים לדתיים ולחרדים, יוצרים אקלים אקדמי נוח המאפשר שמירה קפדנית על ההלכה. מסלולי הלימוד מופרדים לגברים ולנשים, הקפטריות לסטודנטים אלה הן כשרות למהדרין (גלאט), תנאי הקבלה מתאימים לרמת ההשכלה של המועמדים החרדיים, וזמני הלימוד גמישים ומאפשרים שילוב עם לימודים בכולל וטיפול במשפחה. התואר במשפטים נלמד במוסדות מוכרים ומכובדים, ובסיום הלימודים ובתנאי מעבר של מבחני הלשכה לעורכי הדין, הבוגרים מקבלים רישיון חוקי לעסוק במקצוע.
 
מלגות
 
לכל גוף אקדמי אפשרויות הסיוע שלו בשכר הלימוד ובהוצאות המחייה. מלבד זאת, מוצעות גם מלגות מטעם מספר קרנות כלל ארציות, ובהן: קרן קמ"ח, מלגות "חרדים לעתידם" של משרד החינוך, מלגות פעילות בקהילה כפר"ח, ומלגות לנשים חרדיות. מכיוון שבחלק מן הקרנות ישנם תנאים מסוימים לקבלת המלגה בפועל, אנו ממליצים לכם לבדוק היטב מהם תנאים אלה, והאם תוכלו לעמוד בהם.
 
 
איפה לומדים?
 
  • הקריה האקדמית אונו - מסלול ללימודי משפטים בקמפוס חרדי למהדרין, הפרדה מגדרית וניהול המופקד בידי רב. יש קמפוס באור יהודה, וקמפוס בירושלים. משך התכנית שלוש שנים, והלימודים מתקיימים שלוש פעמים בשבוע, וגם בחודשי הקיץ. אונו גם מפעילה מכינות קדם אקדמיות לחרדים, המסייעות למי שנתוניו נופלים מתנאי הסף לקבלה.
 
מסלולים לתואר L.L.B במשפטים במסגרת בעלת אוריינטציה יהודית וזיקה אמונית אפשר למצוא גם במכללות:
 
  • המרכז האקדמי שערי משפט
  • מרכז אקדמי כרמל
  • מכללת צפת
  • אוניברסיטת בר אילן
 
בבתי ספר אלה אין בהכרח הפרדה בין נשים וגברים.
 
אפשרויות תעסוקה
 
לימודי משפטים לתואר ראשון מעניקים השכלה רחבה ונחשבת. אפשר לעבוד בפירמה או לפתוח משרד, להצטרף למוסד ציבורי או לעסק פרטי הזקוקים לייצוג משפטי צמוד. עבור נשים חרדיות, לימודים לתואר במשפטים מציעים אפשרות פרנסה החורגת מהייעוד הקבוע כמורה וכמחנכת. רבים בוחרים לקחת את הכשרתם המקצועית אל תחומים משיקים מבלי לעסוק דווקא במשפט. לעורכי דין חרדיים יש יתרון, משום שהחברה שלהם אינה מוצפת עדיין במשפטנים, וישנה דרישה לייצוג מול רשויות המדינה.
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על משפטים לחרדים?

רוצה לדעת יותר על משפטים לחרדים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד משפטים לחרדים
Whatsapp Whatsapp