תואר ראשון במשאבי למידה וחינוך יצירתי לדתיות במכללה ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על משאבי למידה וחינוך יצירתי לתואר B.Ed לדתיות - מכללה ירושלים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משאבי למידה וחינוך יצירתי לתואר ראשון במכללה ירושלים
 
מה בין חינוך לבניית אתרים?
 
המסלול ללימודי תואר ראשון במשאבי למידה וחינוך יצירתי במכללה ירושלים, הוא מסלול לנשים דתיות בלבד, שבו הן לומדות כיצד לפתח דרכי הוראה חדשות ומותאמות לימינו, וכן לשלב את השימוש בהן במסגרות החינוך הפורמלי. במסגרת הלימודים במסלול זה, לומדות הסטודנטיות להכיר את תחום התקשורת והטכנולוגיה בחינוך והוראה, את תחום היצירה בערוצי הניו מדיה השונים, ואת תחום הפיתוח של דרכי לימוד חדשות והטמעתן במוסדות החינוך. הלימודים מתובלים בשיעורי תורה ויהדות.
 
על הלימודים
 
הסטודנטיות בתכנית לחינוך יצירתי מעמיקות בעולם האינטרנט, המולטימדיה והאנימציה, לומדות להכיר את התוכנות החדישות והעדכניות ביותר המשמשות כיום בתחומים אלה, לומדות להפיק סרטים, תכניות רדיו וטלוויזיה, וכן להשתמש בכלים הללו במהלך הוראה בכיתה באופן מעשי. בד בבד, עם ההתמחות בדרכי הוראה ובשיטות פדגוגיות, הסטודנטיות מפתחות את עצמן כאמניות יוצרות, ואף לומדות לבנות אתרי אינטרנט.
 
מתכונת הלימוד
 
משך הלימודים בתכנית למשאבי למידה וחינוך יצירתי הוא ארבע שנים, כאשר חלקן שנים מלאות שבהן לומדות הבנות במשך חמישה ימים בכל שבוע. הלימודים במסלול זה משלבים בתוכם התנסות בעבודה מעשית בהוראה, השתתפות בסדנאות לבניית מערכי שיעור ולתרגול שילוב משאבי הלמידה החדשים במערכי השיעור הללו.
 
בנוסף, הסטודנטיות משתתפות בסיורים במקומות שונים שבהם עושים שימוש באמצעי תקשורת ומולטימדיה ייחודיים. הן אף משתתפות בהכנת כתב עת לשירה ובשידורים בתחנת רדיו, והן מציגות בתערוכות מטעם בית הספר. כמו כן, הן יוצרות ומפיקות סרטים ומשתתפות בסדנאות מעשיות לתכנות, עיצוב וצילום.
 
בין נושאי הלימוד
 
 • גרפיקה ממוחשבת
 • עיבוד תמונה
 • עיצוב גרפי בתנועה
 • תכנות בפלאש
 • הפקת תכניות רדיו
 • כתיבה עיתונאית
 • פיתוח סביבות תקשורתיות
 • חברה ותקשורת
 • הפקת חומרים אודיו ויזואליים
 • פדגוגיה עתידנית
 • טכנולוגיית WEB2 בבתי הספר
 • עיצוב וקומפוזיציה
 • ניתוח סביבות למידה ממוחשבות
 • צילום ועריכת וידאו
 • היבטים פילוסופיים של טכנולוגיה
 • ועוד
 
קהל היעד
 
מלבד סטודנטיות הלומדות לתואר ראשון בהוראה ומבקשות להתמקצע בתחומי טכנולוגיות הלמידה, מסלול זה מתאים גם למורות בפועל המבקשות להעשיר עצמן בידע ובניסיון המעשי בתחום זה. לאחרונות, הלימודים במסלול מוכרים לצורכי קבלת גמול השתלמות.
 
תנאי הקבלה
 
ללימודים בתכנית למשאבי למידה וחינוך יצירתי מתקבלות מועמדות שהן דתיות שומרות תורה ומצוות ובעלות תעודת בגרות מלאה, או מסמך המאשר סיום של לימודי מכינה קדם אקדמית. על הסטודנטיות אף לעמוד בהצלחה בבחינות הפנימיות מטעם המכללה, וכן להציג ציון משולב של 525 מינימום (בגרות ופסיכומטרי). לקבלה למסלול זה אף נדרשים ידע בסיסי בשימושי מחשב, מעבר של מבחן התאמה ובחינה בכתב ומעבר מוצלח של ריאיון קבלה אישי.
 
דרישות לסיום הלימודים
 
לצורך סיום מוצלח של הלימודים בתכנית זו, על הסטודנטיות להשתתף בתערוכה קבוצתית של צילום, לצלם וידאו קליפ, להפיק סידרה של פינות בתכנית רדיו, ולבנות יחידת לימוד המשלבת בתוכה יישומי מחשב. כמו כן, עליהן להתנסות בהנחיית שיעורים בשילוב מדיה, לבנות אתר אינטרנט ולהפיק סרטים מכמה ז'אנרים, ליצור פיילוט לתכניות לימודים ממוחשבות, להגיש פרויקט סיכום בתחום הגרפיקה, וכן להגיש עבודת B.Ed – עבודה מסכמת בהיקף נרחב, המיישמת את הנלמד במסלול כולו.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים במסלול למשאבי למידה וחינוך יצירתי זוכות הבוגרות, שעמדו בכל דרישותיו לאורך השנים, בתואר ראשון B.Ed, והן יכולות להשתלב בתחומי ההוראה היצירתית, להיות שותפות ליצירת השינוי המתהווה בעת הזו ממש במערכת החינוך כולה, ולסייע בהטמעתו. בנוסף, בוגרות המסלול תוכלנה לעסוק באופן עצמאי אף בתחומים כתכנות ובנייה של אתרי אינטרנט, בהפקת סרטים ותכניות רדיו ובעריכת וידאו. כמו כן, הן יכולות לשמש כרכזות מקצוע בבתי הספר בענפים חדשניים אלה, ולהורות תלמידים בבתי הספר בכל שכבות הגיל.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים
פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות מכינה לחרדים?
ישראל מאיר שעשוע
1 תגובות
משכנתאות לימוד בירושלים לקהל הדתי
מני
1 תגובות
לימודי שמאות נדלן לקהל הדתי
אהרן
1 תגובות
קורס תיווך לציבור החרדי
מרדכי אנגל
1 תגובות
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
1 תגובות
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
1 תגובות
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
3 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp