רוצה פרטים על ביולוגיה מולקולרית תואר ראשון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ביולוגיה מולקולרית תואר ראשון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בביולוגיה מולקולרית

 

גרעין הרפואה

 

ביולוגיה מולקולרית היא אחד התחומים בענף הביולוגיה, המתמקד בגנטיקה ובמרכיבי התא ומבנהו. למחקרים בתחום זה תפקיד מכריע בהיווצרות שדות הביוטכנולוגיה וההנדסה הגנטית. מטרתם פענוח מערכות תאים ברמה המיקרוסקופית ביותר, כלומר זו של המולקולות והאטומים. יישומי המחקר הם רבים ומגוונים, והשפעתם על תחומי הרפואה ומדעי החיים - מהפכנית.

חוקרים בתחום זה פועלים באיסוף וניתוח של מידע מהימן ופרטני בנוגע לחומר התורשתי שלנו ולהרכב החלבונים של התא. חקר מחלות תורשתיות, ייצור מולקולות וחלבונים למטרות רפואיות ולתעשיית הכימיקלים, שכפול והנדסה גנטיים, רקיחת תרופות חדשות, השתלת איברים, פיתוח חיסונים – אלה הם רק חלק מתחומי העיסוק של חוקרים בתחום. מפאת אופיו החדשני של התחום, מוסדות לימוד דואגים להצטייד במיטב הציוד הטכנולוגי ובמעבדות ברמה הגבוהה ביותר - כל זאת על מנת לאפשר מחקר פורץ דרך בתחומי הרפואה והחקלאות.

 
לימודי ביולוגיה מולקולרית נמשכים כשלוש שנים ומזכים את בוגריהם בתואר בוגר האוניברסיטה במדעים (B.sc). הסטודנטים בתכנית זו לומדים לעומק על המבנה והפעילות של מולקולות בתאים ובאורגניזמים. התכנית כוללת לימודי יסוד, קורסים מתקדמים ומחקר מעשי במעבדות חדשניות.
 

תכנית הלימודים

 

בשנים הראשונות לתואר הראשון הסטודנטים לומדים כלי ניתוח מתמטיים וסטטיסטיים, חוקים פיזיקליים ופרקים במדעי המחשב. הידע בתחומי היסוד האלה משמש אותם בהמשך הלימודים בתכנית, כשהם לוקחים חלק בקורסים ממוקדים ללימודי ביוכימיה, לביולוגיה התפתחותית, בנושאי גנטיקה, פיזיולוגיה, אימונולוגיה ומיקרו ביולוגיה. התכניות כוללות גם מרכיב של לימודי ביו אינפורמטיקה.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי ביולוגיה מולקולרית משתנים ביו המוסדות אולם ברובם נדרש ציון משולב (ציון התאמה) של 558 ומעלה. ציון זה מורכב מממוצע בגרויות שאינו נמוך מ - 85, וציון פסיכומטרי מינימלי – 550. נדרשת אוריינטציה ריאלית בהרכב מקצועות הבגרות, ודגש מושם על הציון בפרק החשיבה הכמותית של הפסיכומטרי. תיתכן גם כניסה לתכנית על סמך ממוצע בגרויות בלבד, במידה והממוצע בבגרות גבוה מ - 90, ומכיל לפחות תשע יחידות לימוד ריאליות.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי ביולוגיה מולקולרית יכולים להשתלב הן בתחום המחקר - לרבות ענפי הרפואה, מדעי החיים והטבע, הן בשירות בתי החולים וקופות החולים, והן בייצור - בתעשיית התרופות, ובתחום הביו טכנולוגיה המתפתח במהירות.

 

איפה לומדים?

 

מסלולים ללימודי ביולוגיה מולקולרית מתקיימים במגוון מוסדות, ביניהם:

 

  • אוניברסיטת אריאל – זוהי האוניברסיטה היחידה המציעה תואר ראשון ממוקד בתחום. בתוכו קיים גם מסלול מיוחד לתואר בביולוגיה רפואית, הנמשך ארבע שנים ומתמקד ביחסי הגומלין בין מנגנונים מולקולריים למחלות, ובטיפולים חדשניים הנשענים על גישות מולקולריות. מסלול זה משיק ללימודי היסוד בתחום הרפואה, ויכול להוות בסיס לקבלה ללימודי רפואה בהמשך. ניתן גם להשתתף במסלול משולב עם מדעי התזונה, האורך ארבע שנים ומקנה תואר בשני התחומים.

 

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על ביולוגיה מולקולרית תואר ראשון?

רוצה לדעת יותר על ביולוגיה מולקולרית תואר ראשון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד ביולוגיה מולקולרית תואר ראשון
חוות דעת של סטודנטים: ביולוגיה מולקולרית תואר ראשון
התקבלו 12 דירוגים בציון ממוצע 3.6 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp