תואר ראשון בביולוגיה עם תעודת הוראה במכללת אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר בביולוגיה עם תעודת הוראה - אורנים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הוראת ביולוגיה במכללת אורנים
 
שמורת טבע בנוף האקדמי
 
המחלקה להוראת ביולוגיה במכללת אורנים מקיימת מסלול חד חוגי לתואר בוגר במדעי הטבע (.B.Sc) של אוניברסיטת חיפה. מחלקה זו היא חלק מן הפקולטה למדעים של אוניברסיטת חיפה, והיא ממוקמת בקמפוס של מכללת אורנים – ליד קריית טבעון. תכנית הלימודים מכשירה סטודנטים לתואר ראשון בביולוגיה ולהוראת ביולוגיה, והיא מבוססת על השילוב האופטימלי שבין לימודי הביולוגיה בשטח ובמעבדה ובין הוראתה בכיתה.
 
המחלקה להוראת המדעים במכללת אורנים היא "שמורת טבע" בנוף האקדמי בארץ, והלימודים בה מדגישים את השילוב שבין החי והצומח לבין סביבתם הטבעית. המחלקה דואגת לערב את הסטודנטים במחקר, אם באמצעות השתתפותם בסמינרים ואם באמצעות השתלבותם בפרויקטים מחקריים של חברי הסגל. מרבית בוגרי המחלקה בוחרים להמשיך ללימודים מתקדמים בביולוגיה, בווטרינריה וברפואה, והבוגרים במסלול הביולוגיה להוראה מבוקשים עד מאוד על ידי מוסדות החינוך בארץ.
 
 
על המסלול להוראת ביולוגיה
 
המטרה העיקרית של התכנית ללימודי הוראת ביולוגיה במכללת אורנים היא להכשיר תלמידי תואר ראשון בביולוגיה, ולהעניק להם בסיס ידע רחב בכל היבטי הדיסציפלינה; החל ברמה המולקולרית ועד לרמה האקוסיסטמטית. בשנה א' לומדים הסטודנטים את מדעי היסוד ההכרחיים לפיתוח הידע וההשכלה בתחום מדעי החיים, ואלה כוללים את תחומי המתמטיקה, הפיזיקה, הכימיה והאנגלית. בנוסף לזאת, בשנה זו הם נפגשים עם נושאים הקשורים לזואולוגיה ולבוטניקה, והם נחשפים להיכרות ראשונה עם תחומי הביולוגיה השונים.
 
בשנה ב' נחשפים הסטודנטים לקשת רחבה של קורסים בתחום מדעי החיים – החל ברמת האורגניזם השלם ועד לרמת המנגנונים הביוכימיים והמולקולריים. בנוסף לזאת, הסטודנטים יוצאים לסיור בן שבוע ימים לאקוסיסטמה המדברית ולשונית האלמוגים באילת. במהלך שנה ג' לומדים הסטודנטים נושאים על פי בחירה בתחום האקולוגיה, הביולוגיה המולקולרית ועוד.
 
במסגרת התכנית לתואר הראשון הסטודנטים מחויבים בהשתתפות בסמינר מחלקתי, החושף אותם למחקר ביולוגי עדכני שנערך במעבדות שונות בארץ ובעולם כולו. בשלב זה יכולים הסטודנטים לבצע עבודת גמר מחקרית (בהיקף של שש נקודות) בהנחיה של אחד ממרצי החוג. במהלך התכנית הסטודנטים מוזמנים גם להשתתף בקורסים בין אוניברסיטאיים המוצעים על ידי המכון הבין אוניברסיטאי באילת.
 
נושאי הלימוד בתכנית ללימודי הוראת ביולוגיה באורנים
 
להלן נושאי הלימוד העיקריים בחוג: 
 
  • מדעי החי
  • מדעי הצמח
  • ביוכימיה
  • מיקרוביולוגיה
  • פיזיולוגיה       
  • אנדוקרינולוגיה
  • ועוד
  • ביולוגיה מולקולרית      
 
 
משך הלימודים, ותעודות
 
לימודי הוראת ביולוגיה במכללת אורנים נפרשים על פני ארבע שנים, כשבסופם, ולאחר שעמדו בכל דרישות החובה בלימודים, זוכים הבוגרים בתעודת תואר ראשון B.Sc בוגר במדעים ובתעודת הוראה לבתי הספר העל יסודיים.
 
תנאי הקבלה
 
לתכנית להוראת ביולוגיה באורנים מתקבלים סטודנטים שעמדו בתנאי הקבלה של אוניברסיטת חיפה והם בעלי ציון פסיכומטרי גולמי מינימלי של 530 וכן בעלי 8 יחידות במקצועות המדעים בתעודת הבגרות. בנוסף, גיל הקבלה לתכנית זו הוא 20 לפחות. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים

פורום לימודי חינוך

איתור מורים ביסודי המשלבים ילדים עם ליקויי למידה בכיתה רגילה
נטלי
ללא תגובה
היכן אפשר ללמוד הוראה מתקנת?
רעות לוק
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
1 תגובות
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp