לימודי שפת הסימנים במכון לקידום החירש ע"ש סלע

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי קורסים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על קורס שפת סימנים - המכון לקידום החירש.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המכון לקידום החירש - קורס שפת סימנים

 

מישהו שומע?

 

כמה חברים יש לכם? כמה מהם חירשים? בישראל חיים מעל חצי מיליון כבדי שמיעה בגילאים שונים ובכל שכבות האוכלוסייה. קהילה זו נאבקת במשך השנים על זכויותיה להתייחסות שווה ולנגישות למידע, להשכלה ולתעסוקה. רק לאחרונה קמה זעקה על כך שהחירשים בישראל לא זוכים תמיד לתרגום סימולטני בשפת הסימנים בטקסים לאומיים. אפילו בתרגילי פיקוד העורף לא תמיד זוכרים לכלול אותם באמצעות התראות רטט. אף על פי כן, החירשים עצמם מודעים מאד לכל מה שקורה בארץ. נראה שהם שומעים, יותר ממה שהם נשמעים.

 

על המכון לקידום החירש

 

המכון לקידום החירש ע"ש סלע הוא מרכז שיתופי המשלב תמיכה ממשלתית, ציבורית ופרטית. הוא פועל כעמותה רשומה, ונושא את תו האפקטיביות של ארגון "מידות". תו זה נועד לעזור למשקיעים, לתורמים ולמתנדבים לזהות ארגונים שעושים עבודת קודש, ושכדאי לתמוך בהם.

 

המכון פועל למען רווחת קהילת החירשים בישראל, במטרה להבטיח להם את זכויותיהם הבסיסיות. מכון זה פועל גם להכשרת החירשים לתפקוד נורמטיבי בחברה, ולמען יצירת קשר וקרבה בין קהילה זו לשאר קבוצות החברה המגוונות החיות בישראל. קורס שפת סימנים הוא אחד הכלים והדרכים שבהם משתמש המכון ליצירת קשר ותקשורת יעילה בין חירשים לבני משפחתם, לסביבתם הקרובה ולחברה כולה.

 

סגל המכון

 

האנשים הפועלים במכון סלע לקידום החירש מהווים מגוון עשיר של אנשי מקצוע, שומעים וחירשים. לחברי הסגל תארים בעבודה סוציאלית, פסיכולוגיה וקלינאות תקשורת, לצד ניסיון תעסוקתי בניהול ארגונים, הכשרת מתורגמנים, מדיה וירטואלית ועוד. שילוב הטרוגני זה יוצר סביבה מעשירה ומעצימה, בה כל אדם יכול למצוא את מקומו ולהרוות צימאונו בתחומים המעניינים אותו. הקורסים ללימוד שפת הסימנים מועברים על ידי מורים חירשים מקצועיים, אשר התמחו והוסמכו להוראת השפה המיוחדת הזו.

 

על הקורס

 

התפישה עליה נשען קורס שפת סימנים במכון לקידום החירש היא, שרק באמצעות שפה זו יכול להיות מועבר שיח ועולם תרבותי מיוחד במינו, השייך לדובריה. לפיכך, תכנית הלימודים כוללת גם היבטים של תוכן תרבותי וחברתי, ולימוד אלמנטים של סלנג ותחביר ייחודי. בהיותה שפה חזותית, "חוקי המשחק" בשפת הסימנים משתנים, ומשתתפי הקורס לומדים להפנים חוקים אלה וליישמם בשטח.

 

קורס סטנדרטי מקיף 20 שעות אקדמיות וכולל סדנה מעשית. המשתתפים מקבלים ערכת לימוד, שבה חוברת, דיסק ודף פירוט על דרכי איות בשפת הסימנים. בכל מחזור ישנם 15 עד 18 תלמידים, והם זוכים ליחס אישי ולסיוע במקרה ומתעוררים אי אלו קשיים ספציפיים.

 

קורסים לחברות וארגונים

 

במכון לקידום החירש מציעים גם קורסים לעובדים בחברות וארגונים. שפת הסימנים היא כלי הכרחי לתקשורת עם צרכנים ולקוחות ממגזר החירשים. התכנית המיועדת לעסקים נתפרת בהתאם לצרכי הארגון, כשדגש מושם על אוצר המילים המיוחד שבו נעשה שימוש במסגרת הפעילות העסקית היומיומית של החברה. כך, קורס שיועבר לחברת תקשורת יתרכז במושגי תקשורת, וקורס שיועבר לעובדי בנק יתרכז במושגים פיננסיים.

 

פרטים טכניים

 

מכון סלע ללקידום החירש נמצא ברחוב לה גווארדיה 63 בתל אביב. הנחות בשכר הלימוד ניתנות לחיילים, לסטודנטים ולבוגרי קורס מתחילים המעוניינים להמשיך לקורסים מתקדמים.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp