לימודי שפות בישראל

רוצה לשפר את האנגלית שלך? צפויה לך נסיעה עסקית לסין? לכל שפה יש בתי ספר מיוחדים המלמדים אותה ברמות שונות, באופנים מגוונים ולצרכים מסוימים. אספנו עבורך את כל המידע הנדרש טרם בחירת מסלול ללימוד שפה חדשה.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.
 

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על שפות?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי שפות

 

מרחיבים את גבולות המחשבה

 

בימים עברו, שליטה במספר לשונות במקביל נחשבה לתופעה מרשימה ביותר. אנשים שידעו לדבר בשפות שונות נחשבו למשכילים במיוחד, ותפישה זו הקנתה להם מעמד גבוה ומיוחס למדי. כיום, חשיבה זו נדמית מעט מיושנת. אך גם בעידן שבו רובנו מסתפקים בידיעת השפה האנגלית כדי "להסתדר" במדינות שונות בעולם, לידיעת שפות נוספות יש ערך שלא יסולא בפז. למעשה, ככל שהעולם סביבנו הופך למעין "כפר גלובאלי" שבו אנשים מגיעים בקלות ממקום למקום, וקושרים קשרי חברות ומסחר עם עמיתים ברחבי הגלובוס, ידיעת שפות עשויה להועיל לנו יותר מאי פעם.

 

אמנם ידיעת שפות אינה מהווה עוד מתכון בטוח לכבוד ותהילה, אך היא ללא ספק פותחת דלתות רבות לתקשורת. בכל מקום שתגיעו אליו, הפגנת שליטה בשפתם של בני המקום תאפשר לכם לחוות באופן עמוק יותר את תרבותם של בני המקום, להיחשף להלכי חשיבה שונים מאלה שהכרתם, לקבל רעיונות חדשים ולהרחיב את עולמכם הפנימי. או במילותיו של פילוסוף לודוויג ויטגנשטיין - "גבולות השפה הם גבולות המחשבה". 

 

אנשים לומדים כיום שפות זרות מסיבות שונות. חלקם רוצים לקרוא את יצירותיהם של המחברים האהובים עליהם בשפה בה נכתבו, אחרים מתכוננים לקראת הגירה לארץ זרה. אך לא משנה מהי הסיבה שבעטיה החלטתם להתחיל וללמוד שפה נוספת, אין ספק כי פתוחות בפניכם אפשרויות רבות לעשות זאת, במגוון מסלולי לימוד - בארץ, בחו"ל, או באופן עצמאי. 

 

לימודי שפות בישראל

 

לימודי שפות זרות בישראל נערכים במרבית מוסדות הלימוד בכיתות קטנות באופן יחסי, עובדה המאפשרת לתרגל את הדיבור בשפה, תוך כדי שהמורה מעניק תשומת לב אישית לכל אחד מהמשתתפים. השיעורים מתבססים בדרך כלל על תרגול מרובה הן של דיבור והן של כתיבה, כאשר בדרך כלל הכיתות מחולקות על פי רמות לימוד. אם ברצונכם להצטרף לכיתת מתקדמים, סביר מאוד שתדרשו לעבור מבחני מיון שיסייעו לסגל לשבץ אתכם בקבוצה המתאימה לכם ביותר. 

 

אחת המסגרות המומלצות ללמידת שפות בארץ, היא זו שמציעה האקדמיה. שם לרוב מדובר בלימוד שאינו כולל רק רכישת מיומנויות בדיבור, קריאה וכתיבה, אלא גם מאפשר למשתתפים להיחשף להיבטים היסטוריים ותרבותיים של התפתחותה. המידה בה תעמיקו בלימוד השפה תלויה, כמובן, בחוג שתבחרו ללמוד בו. אפשרות נוספת הפתוחה בפני תלמידי האוניברסיטאות היא לקחת קורסי שפה בנוסף למערכת השעות החוגית שלהם. קורסים אלה אינם נכנסים לממוצע הציונים של התואר ומיועדים להעשרה אישית והרחבת הידע הכללי. 

 

אפשרות אחרת, היא ללמוד שפה זרה במסגרת לימודי ערב לתעודה. מסגרת כזו עשויה להתאים במיוחד לאנשים שאינם יכולים להתפנות מעבודתם במהלך היום. קורסי ערב מוצעים כיום הן במוסדות להשכלה גבוהה והן במספר רב של מכונים פרטיים, המתמחים לימודי תעודה בתחום השפות. בין המוסדות המוכרים יותר תוכלו למצוא את בתי הספר הבאים:

 

 • Berlitz
 • Wall Street
 • המכון לידידות אמריקה
 • בית הספר לשפות "דיאלוג" של האוניברסיטה הפתוחה
 • ועוד

 

מוסדות הלימוד השונים מציעים קורסים ללימוד מגוון רחב מאוד של שפות, וביניהן: לימודי אנגלית, רוסית, ערבית, אידיש, אספרנטו, הולנדית, יוונית, טורקית, פורטוגזית, גרמנית, צרפתית, סינית, ספרדית, איטלקית, יפנית ועוד. ובמרביתם אף קיימים קורסים לשפה עסקית מסוימת, שבהם נלמדים מונחים וניואנסים לשוניים והתנהגותיים שאינם בהכרח רלוונטיים או הכרחיים בלימודי אותה שפה שלא לצורכי עסקים.

 

עלות לימודי שפות

 

לימודי שפה במסגרת תואר ראשון לשפות או תואר מתקדם שכר הלימוד, עומד שכר הלימוד על שכר לימוד אוניברסיטאי – כ-10,000 ₪ בשנה. לעומת זאת, שכר הלימוד בעבור קורס במכונים השונים יהיה נמוך בהרבה ויסתכם באלפים בודדים בלבד.

 

לימודי שפות בחו"ל

 

אפשרות נוספת ושונה, היא ללמוד את השפה המבוקשת בחו"ל – במדינה הדוברת אותה. לימודים באופן כזה מספקים ללומד חוויה מיוחדת, ובדרך כלל גם מרוכזת יותר; השהייה בחו"ל, התרגול האינטנסיבי והשימוש היומיומי בשפה – בשעות הלימוד ובשעות הפנאי והבילוי – מאפשרים ללומדים להפנים את השפה בצורה יעילה. וכן לחוות ולהכיר מקרוב מאוד את התרבות שאליה משתייכת אותה השפה.

 

בנוסף, הלומדים מכירים את התרבות ואת ההוויה המקומית בזכות האינטראקציה עם אנשי המקום ובזכות השהייה הבלבדית באותה מדינה – הלומדים באופן כזה בעצם מוקפים כל הזמן בשפה שאותה הם מבקשים לרכוש. הדבר כמובן מקל על קליטת השפה ועל הפנמתה, מאפשר תרגול רב בהרבה והוא חווייתי ומהנה ללא ספק. בנוסף, העלויות לא תמיד גבוהות בהרבה מעלויות של קורסים בארץ.

 

קיימות בשוק הצעות רבות המשלבות לימודי שפה מסוימת עם חוויה נוספת השייכת לאותו המקום. לדוגמה: לימודי צרפתית ובישול בצרפת, לימודי איטלקית ואמנות באיטליה ועוד. ההיצע מגוון ויצירתי ובהחלט מושך.

 

באופן עצמאי

 

שתי אפשרויות נוספות הקיימות, והן עצמאיות יותר:

 

 • לימודי שפה באמצעות מורה פרטי: תוכלו לאתר ברשת מגוון של מורים פרטיים לשפות שונות ומגוונות. היתרונות של שיטה זו הם הגמישות בזמנים ובתכיפות וכן הלימוד האישי של אחד-על-אחד, המבטיח כי בהכרח תדברו את השפה כראוי בסופו של תהליך. החסרונות עלולים להיות דווקא המחסור בתלמידים נוספים, שמשאלותיהם ומטעויותיהם ניתן ללמוד בקורס קבוצתי, וכן העלות שעלולה להיות גבוהה יחסית.

 

 • לימודים עצמאיים ברשת: ברשת מצוי מגוון רחב של אפשרויות לימוד עצמאיות – אתרים מקוונים המנחים אתכם בתכנית לימודים מסודרת ומעקבי תרגול, אתרים המציעים הקלטות נלוות, דיסקים או קבצי שמע לרכישה המלמדים בשיטת השמיעה-דיבור ועוד.

  באופן לימוד כזה אתם אחראים על הלימוד וזכרו כי באין מסגרת ובאין מורה צמוד, הלימוד עלול להיות קשה בהרבה ולא תמיד לקדם אתכם אל התוצאות המבוקשות. עם זאת, לימוד כזה יכול להתאים לאנשים שקל להם מאוד לקלוט ולהבין שפות חדשות וכן לכאלה בעלי ידע בסיסי בשפה מסוימת, החפצים רק לרענן ולהעמיק אותו.

 

לסיכום

 

כאמור, רכישת שפות שונות ושליטה בהן היו מאז ומתמיד נכס לכל אדם, וכיום – אפילו יותר. שליטה בשפות מאפשרת לנו עולם עסקי וחברתי פתוח ומשתלבת היטב עם המהלך המתרחש כיום באופן טבעי בעולם.

 

האפשרויות הן רבות ומגוונות וכוללות לימודים אקדמיים, לימודי ערב, קורסים במכונים שונים, לימודים באמצעות מורה פרטי או לימודים עצמאיים באינטרנט. וכמובן שקיימת האפשרות המהנה של לימודי השפה בחו"ל. עם זאת, לימודים בחו"ל דורשים התנתקות מחיי היום-יום והדבר אינו אפשרי בעבור כל אחד. זכרו כי בכל מקרה, כדי להפנים שפה ולשלוט בה עליכם להתמיד ולתרגל את הדיבור ואת הכתיבה בה, והדבר אורך זמן. הביאו זאת בחשבון כאשר אתם בוחרים את נתיב הלימודים המתאים לכם ביותר.

 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על שפות?

רוצה לדעת יותר על שפות?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד שפות

מעל 32 סטודנטים
המליצו והצביעו על שפות

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

 • 3.9

  המכללה האקדמית כנרת 191 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,563 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר בערבית 484 87
תואר באנגלית 496 93
תואר בצרפתית 635 97

חוות דעת של סטודנטים: שפות

התקבלו 32 דירוגים בציון ממוצע 3.9 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

יש ללמוד בכל גיל למרות שגילי 52 והתחלתי תואר ראשון בבר אילן וסיימתי את כל חובות התואר מה שנותר לי זה להוציא פטור מאנגלית ושנה הבאה לעשות שני עבודות גמר ויש לי תואר ביד תואר ראשון נכסף שחלמתי עליו עוד בנערותי אך מחמת שחזרתי בתשובה ולמדתי תורה הגיע הזמן עכשיו לשלב לימודי תואר עם לימוד תורה
בית ספר לשפות - דיאלוג
יחיאל
שפות ותרגום
לסטודנטים לעתיד צריך לדאוג לתמיכה אישית עזרה להשתלב בחברה/ לימודים
שלא יוותרו לעצמם וילחמו על זה בשיניים גם אם זה יהיה הלימודים הכי קשים והכי חשוב לתת להם ביטחון שהם יכולים ומסוגלים לעשות הכל לפי היכולת האישית שלהם ואחרי כל הקושי הזה יצאו בהרגשה טובה!!:)
בית ספר לשפות - דיאלוג
רבקה
דיאלוג - קורס ערבית
אני מאוד ממליצה על הלימודים באוניברסיטת חיפה . אני גם ממליצה על החוג שלי (שפה וספרות אנגלית) שכולל צוות מדהים. באוניברסיטת חיפה יש הרבה פרויקטים גם בארץ וגם בחול ויש סיוע אקדמי ואישי רב לסטודנטים כמו פרויקט החונכות, שיעורי עזר, יועצים ופסיכולוגים.
אוניברסיטת חיפה
נג`ואן
לימודי אנגלית
חפשו מוסד שיענה לכם על כל הדרישות.
מוסד שיבוא לקראתכם וייתן לכם את האפשרות והכלים על מנת לפתח עתיד ויעזור לכם להשתלב בשוק העבודה.
אוניברסיטת בר אילן
אסף
לימודי ערבית ותקשורת -ראשי
חשוב מאוד להיות לגמרי משוכנע בהחלטה של איזה מקצוע ללמוד .. ואחר כך לבוא ולעשות סיור בקמפוס לפני הלימודים כדי להיות יותר מוכנים
אוניברסיטת חיפה
דאנא
שפות ותרגום
תמיד להתייעץ בסטודנטים אחרים גם אם הם לא לומדים באותו חוג, זה תמיד עוזר, וגם להיעזר במזכירות, ולא להתבייש לשאול את המרצים.
אוניברסיטת חיפה
רובא
לימודי אנגלית
הייתי ממליץ למי שיש לקות למידה או קשב וריכוז ללכת במסלולים יותר אישיים ככה אפשר ללמוד יותר ומבינים יותר טוב דברים ונושאים
המכללה למינהל
מאור
המכללה למינהל - אנגלית למתחילים
יש לדעת לשלב לימודים עם עבודה בצורה נכונה על מנת שלא לפגוע בסיכויי ההצלחה בתואר. כמובן שהלימודים הם החשובים ביותר כרגע.
אוניברסיטת בר אילן
אלעד
לימודי ערבית
חשבו היטב מה המקצוע בו תרצו לעסוק לאחר הלימודים מכיון שלא תמיד הלימודים מעניינים טך הפרקטיקה בסופושל דבר תכריע:(
אוניברסיטת בר אילן
אלונה
לימודי אנגלית
למצוא מכללה שבה יש אגודת סטודנטים חזקה מאד ולמצוא מקום שבו יש מענה לסטודנטים בכל הנוגע לערעורים, שאלות ובקשות
מכללה ירושלים
רבקה
לימודי אנגלית, תנך בשילוב עם הוראה
ללמוד אנגלית זה מאוד קשה אך בסוף זה שווה, לשמור על מצב רוח טוב ולהתמודד עם כמויות הקריאה יביא תוצה מדהימה
אוניברסיטת חיפה
נורה
לימודי אנגלית
כדי מאוד ללמוד את המכינה לפני שמתחילים, ומאוד עוזרים הקשרים בין בני שני המגזרים ללמידה של שני הצצדים.
אוניברסיטת תל אביב
אלאא
לימודי ערבית
אם בחרתם ללמוד באוניברסיטת חיפה עליכם ללמוד קשה כדי להצליח בכל חוג שתבחרו. ומקווה לסטודנטים הצלחה :)
אוניברסיטת חיפה
רנין
לימודי ערבית
להכיר טוב את האוניברסיטה לפני תחילת הלימודים בכדי לנצל את המשאבים הקיים לטובת הסטודנטים
אוניברסיטת בר אילן
דוניא
לימודי אנגלית
הסעות או קווים יותר קלים בהגעה מהבית אני נמצאת בצפון ליד כרמיאל, הכפר שלי רחוק מדי
אוהלו - מכללה אקדמית לחינוך וספורט
סירין
לימודי אנגלית
כשחושבים להירשם ללימודים אקדמיים שווה לראות תמיד מה האוניברסיטה יכולה להציע לך.
אוניברסיטת תל אביב
קובי
לימודי צרפתית ותאטרון
אלתפסיקו לעבוד אלא שבתות כי אף אחד לא יודע מה יקרה בעתיד אז תמיד תסמוך על עצמך
המכללה האקדמית בית ברל
לרין
לימודי אנגלית
קשה לשלב לימודים ועבודה! אם משלבים טוחנים סופשים.
נסו להימנע מכך אם אפשר.
אוניברסיטת בר אילן
שלי
לימודי ערבית
עדיף שתמצאו מכללה אחרת שיותר קרובה לבית עם אנשים שטיפה יותר מוכנים לעזור
המכללה האקדמית אחוה
עאישה
מכללת אחוה - תואר ראשון
לשאול ולברר טוב לפני שמתחילים בלימודים וגם במהלך הלימודים להשקיע המון
אוניברסיטת חיפה
דועאא
שפות ותרגום

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם