תואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות באוניברסיטת חיפה

תואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות באוניברסיטת חיפה

 

לימודי תואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות משתייכים לחוג לגיאוגרפיה של אוניברסיטת חיפה. עוד בהיווסדו, טיפח החוג קשר בין הוראה ומחקר בתחומי גיאוגרפיה נרחבים כגון גיאוגרפיה פיזית, גיאוגרפיה של האדם, אקלים וגיאומורפולוגיה. תחום הגיאוגרפיה בישראל כולל בתוכו נושאים מרתקים שכן ארץ ישראל ממוקמת בחבל ארץ השופע תופעות טבע מרתקות (מכתשים, מדבר בצל גשם, השבר הסורי אפריקאי, ים המלח - המקום הנמוך בעולם ועוד) לצד מוקדים תיירותיים מבוקשים.

 

עם השנים, הרחיב החוג את תחומי התמחותו לכיוונים מגוונים ובוגריו נחשבים למומחים בתחומם, בארץ ובעולם. התפיסה העומדת מאחורי החוג לגיאוגרפיה באוניברסיטת חיפה הינה כי לימודי גיאוגרפיה אינם שלמים לולא נעשים הם על ידי שילוב בין שיעורים תיאורטיים לשיעורים מעשיים. אי לכך, במהלך הלימודים עורכים הסטודנטים סיורים מקצועיים בארץ ובחו"ל (למשל, מחנות שדה לצרכי מחקר).

 

למי מתאימים הלימודים לתואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות?

 

במידה ואתם מתעניינים בעולם התיירות ורוצים להתפרנס ממקצוע המשלב הנאה וכסף, ייתכן והלימודים לתואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות של אוניברסיטת חיפה להתאים עבורכם.

 

מדוע כדאי לי ללמוד לתואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות באוניברסיטת חיפה?

 

ככל שעוברות השנים, התיירות הולכת ונהפכת לחלק בלתי נפרד מפעילותיו של האדם. הביקוש הרב לשירותי תיירות איכותית (כגון מיומנות מצד המדריכים והבנה גבוהה של התחומים השונים העוסקים בגיאוגרפיה), הופך את הלימודים בחוג לתכנון ופיתוח משאבי תיירות לאטרקטיביים במיוחד.

 

מדי שנה נוחתים בישראל מאות אלפי תיירים המבקרים באתרים הקדושים והמרתקים של המדינה. כמו כן, מדינת ישראל משקיעה משאבים רבים בענף זה והדרישה לבוגרים איכותיים יוצאי אוניברסיטאות גוברת מדי שנה. מקצוע זה יכול להוות מפתח גם ללימודים מתקדמים בהמשך, שכן תואר שני באוניברסיטה הינו תואר יוקרתי בקרב מוסדות הלימוד בארץ ובעולם.

 

בוגרי החוג לתכנון ופיתוח משאבי תיירות באוניברסיטת חיפה נחשבים בתום לימודיהם למומחים בתחומם ויש בידם להשפיע על תיירות הפנים והחוץ של ישראל. כמו כן, מדובר בלימודים הפותחים פתח גם ללימודים מתקדמים בחו"ל בתחום הגיאוגרפיה והתיירות.

 

קצת על תוכנית הלימודים לתואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות באוניברסיטת חיפה

 

אוניברסיטת חיפה, ביחד עם החוג לגיאוגרפיה, מציעה מסלול מ.א. ייחודי לתכנון ופיתוח משאבי תיירות. מסלול זה מאפשר לסטודנטים רכישת מיומנויות וכלים מקצועיים בכדי שיוכלו להשתלב, בתום הלימודים, בפעילות מקצועית בתחום זה, פיתוח, תכנון וניהול תיירותי.

 

הלימודים לתואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות מעניקים לסטודנטים דרכים להסתכלות רב-ממדית על המרחב התיירותי והפעילות האפשריות בו. כמו כן, הסטודנטים לומדים להבין ולנתח תהליכי ביקוש וליצור מערכות נופש ותיירות. כיום, גם בארץ וגם בעולם קיים צורך רב באנשי מקצוע אשר יתכננו וינהלו תהליכי תיירות. לימודים אלו הינם מרתקים ביותר ופותחים אופקים מקצועיים בארץ ומחוצה לה. הלימודים מאפשרים לסטודנטים לבחור בין התמקדות מחקרית-יישומית לבין כתיבת תזה תיאורטית.

 

הנושאים התיירותיים אשר נלמדים בתוכנית זו

 

לימודי תואר שני בתכנון ופיתוח משאבי תיירות כוללים נושאים מרתקים כגון חקר וניתוח סוגיות רלוונטיות בעולם התיירות, סמינר תיירות וסביבה, תכנון ופיתוח תיירות, תכנון ופיתוח תיירות בנגב הצפוני, שיווק מערכות תיירות, ניהול מערכות תיירותיות, תכנון של יעדי תיירות, פיתוח ותכנון תיירות בים התיכון, סיור מקצועי בחו"ל.

 

למי מיועדת התוכנית?

 

תוכנית הלימודים פונה למועמדים שהינם בוגרי תואר ראשון המעוניינים להצטרף למסע תיירותי מרתק. התוכנית מתאימה במיוחד לבוגרי תואר ראשון בתחומים שונים כגון גיאוגרפיה, ארץ ישראל, תיירות ומלונאות, גיאולוגיה, ארכיאולוגיה ועוד. עם זאת, הלימודים פתוחים גם עבור בוגרי תואר ראשון מתחומים נוספים שאינם קשורים בהכרח לענף הגיאוגרפיה. מיותר לציין כי ייתכן ובוגרים מתחומים נוספים ידרשו לעמוד בקורסי השלמה במהלך הלימודים.

 

תנאי קבלה

 

  • תנאי קבלה לתוכנית הלימודים אשר כוללת תיזה - מועמדים אשר סיימו לימודיהם בתואר הראשון בגיאוגרפיה עם ציון ממוצע משוקלל של 87 ומעלה.
  • מועמדים בוגרי תואר ראשון דו-חוגי בגיאוגרפיה, יתקבלו עם ציון ממוצע משוקלל של 76 ומעלה בחוג השני.
  • לתוכנית הלימודים אשר אינה כוללת תיזה יתקבלו מועמדים שסיימו לימודיהם בתואר הראשון בגיאוגרפיה עם ציון ממוצע משוקלל של 82 ומעלה. מועמדים בוגרי תואר ראשון דו-חוגי בגיאוגרפיה, יתקבלו עם ציון ממוצע משוקלל של 76 ומעלה בחוג השני.
  • בוגרים בעלי תואר ראשון בגיאוגרפיה, או בתואר רלוונטי אחר בתחום מדעי החברה, מדעי הרוח או מדעים מדויקים יחויבו בהשלמות של קורסים מסוימים, בהתאם להחלטת ועדת הקבלה ולאחר מעבר ראיון אישי.

 

קבלת התואר ואפשרויות התעסוקה בתחום

 

בוגרי תוכנית זו, זכאים לקבל תואר שני "מוסמך בתכנון ופיתוח משאבי תיירות" מטעם אוניברסיטת חיפה והחוג לגיאוגרפיה ולהשתלב כמנהלים ומפתחים בכירים בעולם התיירות, בארץ ובעולם.

 

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
Whatsapp Whatsapp