לימודי קולנוע וטלוויזיה לתואר שני באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בקולנוע וטלוויזיה - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקולנוע וטלוויזיה של אוניברסיטת תל אביב

 

 יצירה ומחקר מתקדמים

 

החוג לקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב מציע תוכנית לימודים לקראת תואר שני אשר משלב בין לימודים עיוניים ומעשיים. הלימודים בחוג מכשירים את הבוגרים ליצור ולחקור את הקולנוע והטלוויזיה הישראלית, תוך הכרה של התיאוריות הנרחבות והתייחסות להיבטים החברתיים, ההיסטוריים והתרבותיים.

 

מסלולי לימוד

 

תוכנית הלימודים ללימודי תואר שני בקולנוע מתקיימת בשני מסלולי לימוד נפרדים:

 

  • תואר שני יישומי MFA: מסלול זה מאפשר לסטודנטים להתמחות בבימוי, בהפקה, בתסריטאות, בצילום ובעריכה. במהלך התואר יוצרים פרויקטים טלוויזיוניים וקולנועיים קצרים. בית הספר נהנה ממוניטין בינלאומי, ופרויקטים רבים של הסטודנטים משתתפים בפסטיבלים בינלאומיים יוקרתיים.

 

  • תואר שני עיוני M.A: מסלול זה שם לו למטרה להכשיר את דור העתיד של ההוראה והמחקר בענף הקולנוע. התכנית מעודדת את התפתחות המחקר העיוני בישראל בתחום הטלוויזיה, הקולנוע, והמדיה הדיגיטלית. תכנית הלימודים כוללת קורסים רב תחומיים העוסקים באומנות הקולנוע ומשלובים עם התוכנית הבינתחומית לאמנויות באוניברסיטה. הסטודנטים מתמקדים בנושאים כמו אסתטיקה, היסטוריה ותיאוריה של הקולנוע, בקולנוע ובטלוויזיה בין לאומיים, בז'אנרים שונים וביצירה ישראלית ויהודית.

 

מתכונת הלימוד


התואר השני בקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב מתפרש על פני פרק זמן של שנתיים, ומחולק ל - 4 סמסטרים. השיעורים מרוכזים בדרך כלל ביומיים במהלך השבוע.


במסלול העיוני משתתפים הסטודנטים בשיעורים עיוניים ובהרצאות של חוקרים מובילים בתחום. בסיום התואר, הם נדרשים לכתוב עבודת גמר מחקרית, או להיבחן בבחינות גמר.


במסלול היישומי, מבצעים הסטודנטים פרויקט גמר יצירתי בנוסף לעבודה מחקרית עיונית. במגמת הבימוי וההפקה מדובר בסרט קצר או בדרמת טלוויזיה עלילתית או תיעודית או מוצר מולטימדיה. במסלול התסריטאות, הם מגישים תסריט לסרט עלילתי או חומרים לסדרת טלוויזיה.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים להתקבל לתוכנית העיונית בתואר השני בקולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל-אביב, נדרשים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע ציונים של 85 ומעלה, עם ציון של 85 לפחות בעבודה הסמינריונית. מתאימים מוזמנים לראיון בפני ועדת קבלה. בוגרי תארים שאינם בתחום הקולנוע מחויבים להשתתף בשיעורי השלמה.


על מנת להתקבל לתכנית היישומית, על המועמדים להיות בעלי תואר ראשון שממוצע הציונים שלו הוא 80 לפחות. אלו שעומדים בדרישות הסף מוזמנם לראיון קבלה אישי. במסלול זה על המועמדים להגיד תיק עבודות לוועדת הקבלה. מועמדים להתמחויות בהפקה ובבימוי מגישים הצעה לפרויקט קולנועי אותו הם מתכוונים לממש במהלך התואר, בנוסף לסרט שכבר ביימו בעבר. מועמדים התמחות בתסריטאות צריכים להגיש רעיון (סינופסיס) לסרט עלילתי או למיני סדרה, וכן תסריט בהיקף של כעשרה עמודים.


על מנת לקבל את תנאי הקבלה המדויקים, מומלץ לפנות למזכירות החוג. יש לציין כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות מעת לעת.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עבור בוגרי התואר יפתחו דלתות מרובות של תעסוקה בתחומי תקשורת ההמונים וביצירה קולנועית או טלוויזיונית עצמאית. כמו כן, הם יכולים לעסוק במחקר אקדמי בתחומי הקולנוע והטלוויזיה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום ייעוץ לימודים

שילוב לימודי הנהלת חשבונות עם לימודי חשבות שכר
עומרי
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד קורס תפירה?
רות רחמים
ללא תגובה
ייעוץ לתלמיד שהתחיל ללמוד סיעוד
אנא
ללא תגובה
איפה לומדים קורס תכנון תאורה?
רמי טובי
ללא תגובה
רמת מדעי הרוח באוניברסיטאות שונות
תמר
ללא תגובה
בחירה בין קלינאות תקשורת ללימודי סיעוד
אפרת
ללא תגובה
מוסדות לימוד לתואר שני טיפולי
גל חווצקי
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp