לימודים באקדמית תל אביב יפו
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני בפסיכולוגיה > תואר שני פסיכולוגיה רפואית - האקדמית ת``א יפו

לימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית במכללה האקדמית ת``א יפו

שירות אישי - האקדמית תל אביב יפו

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

פסיכולוגיה רפואית לתואר שני במכללה האקדמית תל אביב יפו

 

הפסיכולוגיה מהווה תחום מרכזי במדעי החברה והיא עוסקת בחקר הנפש, התפיסה וההתנהגות של האדם. הפסיכולוגיה נוגעת לכל תחום בחיינו וחוקרת את השינויים וההשפעות המתרחשים, על התנהגותנו.

 

פסיכולוגיה רפואית הינו תחום מחקרי וטיפולי המתמקד בהבנת הקשרים בין סימפטומים פיזיולוגיים לבין סימפטומים פסיכולוגיים העשויים להשפיע על התפרצות מחלות שונות. הפסיכולוג הרפואי עוסק באבחון, טיפול נפשי בחולה ובבני משפחתו ובעבודה עם הצוות הרפואי.

 

 

קצת על המכללה האקדמית תל אביב יפו

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו הוקמה בשנת 1994 כיוזמה משותפת של אוניברסיטת תל אביב, עיריית תל אביב יפו והמועצה להשכלה גבוהה. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר.

 

מדוע ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה רפואית דווקא במכללה האקדמית ת"א יפו?

 

כיום, הפסיכולוגיה הרפואית מהווה תחום עצמאי המשלב בין הענף הטיפולי לבין הענף המחקרי. תפקידה של הפסיכולוגיה הרפואית נפרס על פני כל התהליך הרפואי,החל משלב המניעה וכלה בשלב ההתמודדות עם מצבי חולי. הפסיכולוג הרפואי מסייע בתהליך ההסתגלות למצבים רפואיים שונים ועוזר לאדם החולה למצוא את כוחות ההתמודדות הנפשיים שלו ולחזקם.

 

המכללה האקדמית תל אביב יפו, מציעה מסלול ייחודי ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה רפואית שמטרתו להכשיר פסיכולוגיים לעבודה במערכת הרפואית. תכנית הלימודים מורכבת משלושה יסודות: פרקים עיוניים בפסיכולוגיה רפואית, לימודי פתולוגיה שבהם חותרים להבנת מחלות פיזיות, ולימודים קליניים להכשרה מעשית במתן טיפול לחולים.

 

התוכנית בנויה מפן תיאורטי אשר מטרתו להקנות לסטודנט ידע רחב בניהול על כל היבטיו ומפן מעשי שמטרתו להכשיר את הסטודנט לתפקידי ניהול בכירים. הסטודנטים נחשפים במהלך הלימודים לתחומי תוכן ונושאי מחקר עדכניים ורוכשים מיומנויות מחקר באמצעות קורסים יישומיים. במגמה לפסיכולוגיה רפואית ניתן לבחור להתמקד בטיפול במבוגרים או ילדים.

 

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים. במהלך הלימודים על הסטודנט לצבור 60 נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר שני בפסיכולוגיה רפואית. כמו כן, נדרשים הסטודנטים להשתתף בפרקטיקום ולהגיש עבודת גמר. התוכנית כוללת קורסים מעניינים ומגוונים הנפרסים על פני קשת רחבה של תחומים: דחק והתמודדות, התנהגות בריאותית, אבחון והערכה, פסיכותרפיה רפואית, טיפול משפחתי, אנטומיה, פיזיולוגיה, פרמקולוגיה ועוד. בתום הלימודים זכאים הסטודנטים להירשם בפנקס הפסיכולוגים.

 

בוגרי התואר השני יוכלו להשתלב במקומות תעסוקה רבים ומגוונים. כמו כן, הידע התיאורטי והמיומנות הפרקטית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידים שמציעות חברות פרטיות וציבוריות רבות. אפשרות נוספת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במכללה האקדמית תל אביב יפו זהה לשכר הלימוד באוניברסיטאות ונקבע מידי שנה ע"י משרד האוצר. יתרונה של המכללה על פני מכללות אחרות נובע משכר הלימוד הנמוך. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 עוד מסלולי לימוד - האקדמית תל אביב יפו: 

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני פסיכולוגיה רפואית - האקדמית ת``א יפו (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, תואר שני פסיכולוגיה רפואית - האקדמית ת"א יפו, 30/06/2017

דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
תנאי קבלה קשים, אבל באופן כללי מאוד קשה להתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה פה בארץ

על הקמפוס
טרם התחלתי ללמוד אך נראה שמאוד יפה שם, ושיש יחס אישי מצוות המרצים, כיתות קטנות שזה מעולה
, פסיכולוגיה רפואית, 14/08/2014

דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
מכללה קטנה לעומת אוניברסיטה ענקית בה למדתי תואר ראשון ולכן יש יחס אישי וטיפוח התלמידים. פניות המרצים והסגל לסטודנטים גבוהה וכך גם במזכירות ובגורמים מנהליים.

על הקמפוס
חוץ מהקפיטריה, קמפוס נוח וכייפי עם מדשאות ופינות ישיבה. קרוב ליפו אז יש הרבה חומוסיות בסביבה...

   
עוד דברים שהסטודנטים מספרים על האקדמית תל אביב יפו
  • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
  • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
    קשור לתחום הלימודים שלך?
  • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
    במסלול בו הינך לומד?


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English