פיתוח מורים לתפקידי הדרכה לתואר שני במכללת גורדון

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בפיתוח מורים לתפקידי הדרכה - גורדון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בפיתוח מורים לתפקידי הדרכה במכללת גורדון

 

המכללה האקדמית גורדון הינה מכללה המתמחה בלימודי חינוך. המכללה הוקמה בשנת 1953 בעקבות קבלת חוק חינוך חובה. במהלך השנים צברה המכללה ניסיון ומוניטין וכיום היא נחשבת לאחד ממוסדות הלימוד לחינוך המובילים בישראל. המכללה ממוקמת על רכס הכרמל אשר בחיפה, ומקבלת לשעריה סטודנטים ומורים מכל רחבי הארץ. המכללה רואה בהכשרתם של מורים, גננים, מחנכים, מפקחים ומנהלים משימה בעלת חשיבות רבה להתפתחותה של מדינת ישראל.

 

 

המכללה מקיימת כיום מספר מסלולי לימוד לתואר אקדמי באישור המועצה להשכלה גבוהה. בין מסלולי הלימוד – תואר ראשון B.Ed בחינוך במגוון מסלולים חד-חוגים ודו-חוגים ומסלולי לימוד לתואר שני M.Ed. כמו כן, מפעילה המכללה מכינה קדם אקדמית עבור סטודנטים המעוניינים ללמוד במכללת גורדון ואינם עונים על תנאי הקבלה. המכללה מקיימת במשך השנה מבחר קורסים והשתלמויות עבור מורים, גננים ומנהלים המועסקים במערכת החינוך.

 

יתרונות המכללה

 

לימודי המכללה האקדמית גורדון מושתתים על ערכי סובלנות, פלורליזם ואהבת אדם. הנהלת המכללה האקדמית גורדון מאמינה, כי בבואם למקצוע החינוך וההנהגה, על בוגריה לראות בתפקידם כשליחות וייעוד. תפקידם כמחנכים ומנהיגים הינו לטפח את הדור הצעיר במדינה, ולהופכם לאזרחים הומניסטים, איכותיים ולויאליים.

 

לטובת הסטודנטים, פועלת במפלס התחתון של המכללה האקדמית גורדון ספריית המכללה. הספרייה קיימת מהשנים הראשונות של המכללה והיא מכילה היום אוסף עצום המכיל מאות אלפי כותרים, עותקים וכתבי עת שונים. הספרייה מחוברת לקטלוג המאוחד של ישראל למונוגרפיות ולתקופונים. הצטרפות לקטלוג זה מאפשרת לחוקרים ברחבי המדינה נגישות אל התכנים של הספרייה. סטודנטים אשר אינם יכולים להגיע בכוחות עצמם אל הספרייה יכולים להתחבר למאגרי המידע המקוונים מהמחשב הביתי.

 

קהל יעד

 

המכללה האקדמית גורדון מקיימת כשלושה מסלולי לימוד לתואר M.Ed. אחד ממסלולים אלו הוא המסלול לפיתוח מורים לתפקידי הדרכה. מסלול לימודים זה מיועד עבור מורים וגננים המעוניינים לעסוק בהדרכה והנחייה עבור צוותי הוראה במסגרות החינוך השונות.

 

המסלול, המיועד עבור אקדמיים בעלי תואר ראשון ותעודת הוראה, מקנה לסטודנטים כלים אשר יאפשרו להם להבין את תהליכי ההוראה והלמידה. לימודים אלו יפתחו בפני הסטודנטים אפשרויות שונות לקידום מקצועי במערכת החינוך.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים במסלול פיתוח מורים לתפקידי הדרכה הינה מגוונת ומאתגרת. התוכנית משלבת בתוכה שיעורים עיוניים (כגון הרצאות ודיונים בסמינרים השונים), והתנסויות מעשיות באמצעות סדנאות שונות, תרגילים וסימולציות. הקורסים הנלמדים יציידו את הסטודנטים בכלים אשר יאפשרו להם לראות את תפקיד הפדגוגיה בארץ באופן רחב ומעמיק.

 

אקדמאים אשר ישתלבו כמדריכים ומנחים במוסדות הלימוד השונים, יוכלו להשפיע ולקדם את תפקודה של מערכת החינוך. הבוגרים, מצוידים ביכולת מנהיגות חינוכית, יוכלו לפתח את שיטת ההוראה במדינת ישראל ולהביאה להישגים חדשים.

 

תוכנית הלימודים

 

לימודי תואר שני בחינוך במסלול לפיתוח מורים לתפקידי הדרכה, במכללה האקדמית גורדון, מתקיימים אחת לשבוע במשך שתי שנות לימוד. עם סיום הלימודים, יוענקו לבוגרי התוכנית תואר M.Ed בחינוך. 120 שעות מלימודי התואר מוכרים באמצעות תוכנית "אופק חדש" לצורך קידום מקצועי. משרד החינוך לוקח חלק בסבסוד לימודי התואר.

 

במהלך הלימודים לומד הסטודנט שלל קורסים מרתקים אשר יכשירו אותו לעבודה במערכת החינוך בתפקידי הדרכה שונים.

 

תנאי קבלה

 

מועמד המעוניין להתקבל ללימודי תואר שני M.Ed בחינוך במסלול פיתוח מורים לתפקידי הדרכה במכללה האקדמית גורדון נדרש לעמוד בתנאי הסף הבאים:

 

 • תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר (הכוונה היא לתואר B.Ed, B.A או B.Sc). ממוצע הציונים לתואר זה חייב להיות לפחות 80.
 • תעודת הוראה ולפחות שלוש שנות ניסיון מקצועי בהוראה.
 • עמידה בהצלחה בראיון קבלה.
 • על המועמדים להיות בוגרי קורס אנגלית ברמת "מתקדמים 2" בתואר הראשון.

 

מדי שנה מחלקת המכללה האקדמית גורדון מלגות שנתיות בפרויקט פר"ח. כמו כן מעניקה המכללה מלגות הצטיינות ומלגות סיוע.

 

סגל המרצים

 

המכללה האקדמית גורדון מקדישה מאמצים רבים על מנת להכשיר אנשי חינוך וניהול בעלי ידע רב-תחומי וראיה רחבה בתחום החינוך. לשם כך העמידה המכללה לרשות הסטודנטים סגל מרצים מנוסים באקדמיה ובעולם החינוך. ראש המסלול לפיתוח מורים לתפקידי הדרכה המשמשת למעשה כראש המכללה היא ד"ר צפורה אשרת.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת גורדון | מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

עוד מסלולי לימוד - מכללה לחינוך ע"ש א. ד. גורדון

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

הסבה מהוראת חינוך מיוחד להוראת אנגלית
ברוריה לוי
ללא תגובה
חיפוש משרה התחום החינוך
שושי
1 תגובות
הסבה מתעודת הוראה לתואר ראשון בחינוך מיוחד
תמר מזרחי
1 תגובות
סטאז לתואר שני בייעוץ חינוכי
נועה
1 תגובות
הוראה מתקנת באוניברסיטה הפתוחה
רות
1 תגובות
איפה יש תואר שני לחינוך מתמטי?
מנאל
1 תגובות
מכללה דתית למנהל מערכות חינוך
עדינה קופמן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן950 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp