תואר שני בעבודה סוציאלית אוניברסיטת בן-גוריון

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בעבודה סוציאלית אוניברסיטת בן-גוריון

תואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון

 

הדרישה לעובדים סוציאליים מקצועיים ומוכשרים הולכת וגוברת ומהווה תנאי לקבלת עבודה במשרות השונות בתחום ובתחומים משיקים. הלימודים לקראת תואר שני מאפשרים העמקה והרחבת הידע, תוך התבוננות בתחומי המחקר העדכניים ביותר. המחקר בעבודה סוציאלית הולך ומתפתח לכיוונים של תחומי הטיפול הסוציאלי ומעודד את הבוגרים להתמחות במגמות שונות כגון: התמחות בנשים ומגדר, התמחות בילדים ובני נוער, הנחיית קבוצות, הנחיית משפחות וזוגות ועוד.

 

המחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון מתמקדת במעורבות חברתית בשירותי הרווחה הפועלים בנגב. במהלך הלימודים נדרשים הסטודנטים להתמודד עם בעיות המייחדות את איזור הנגב ובפיתוח מחקרים ופרוייקטים שיאפשרו לשפר את שירותי הרווחה הפועלים באזור.

 

תוכנית הלימודים

 

התוכנית ללימודי עבודה סוציאלית לתואר שני כוללת גם לימודים עיוניים והשתתפות בסמינרים השונים, כמו גם התנסות מעשית תוך יישום החומר הנלמד בשטח. המחלקה מכשירה מידי שנה עובדים סוציאליים מיומנים המותאמים למתן שירותי רווחה עדכניים ואיכותיים ובעלי יכולת מחקרית בתחום.
 

תוכנית הלימודים כוללת ארבע מגמות / התמחויות בתחומים הבאים:

 

 

מסלולי לימוד:

 

  • מסלול מחקרי - מסלול לימודים זה הינו בהיקף של 40 נ"ז הכוללות: 12 נ"ז בקורסי חובה, 8 נ"ז התנסות מעשית, 12 נ"ז בקורסי בחירה ו – 8 נ"ז בעבודת הגמר. הציון בלימודי תואר השני בעבודה סוציאלית במסלול המחקרי מורכב מ – 50% ציונים בקורסים הנלמדים ו – 50% ציון בעבודת הגמר.

 

  • מסלול כללי - מסלול לימודים זה הינו בהיקף של 40 נ"ז הכוללות: 10 נ"ז בקורסי חובה, 8 נ"ז התנסות מעשית ו - 20 נ"ז בקורסי בחירה. הציון לתואר השני בעבודה סוציאלית במסלול הכללי מורכב מ – 85% ציונים בקורסים הנלמדים ו – 15% ציון במבחן הגמר.

 

נושאי הלימוד

 

 

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמא:

 

אלימות פוליטית והשלכותיה שיטות לקידום צדק חברתי סוגיות נבחרות בפסיכופתולוגיה
מחקר בבריאות אופני התערבות שימוש חומרי אמנות
כוחו המרפא של המשפט אפידמיולוגיה ועוד...

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני הינם: בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה בממוצע ציונים של מעל 85 בתואר, חובת אנגלית למתקדמים וניסיון מעשי של לפחות שנה בעבודה סוציאלית. המועמדים נדרשים גם להצהרת כוונות על המוטיבציה לתואר השני.

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים אורכת שנתיים אקדמיות. בסופם מוענקת לסטודנט תעודת תואר ראשון M.A בעבודה סוציאלית.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי (דוקטורט) בעבודה סוציאלית. בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב בשירותי הרווחה השונים, בארגונים ממשלתיים או בארגונים פרטיים, בעמותות חברתיות, בבתי החולים הכלליים או בתי החולים לנפגעי נפש, בביטוח לאומי, בקליניקה פרטית ובמשרות ניהוליות המצרכיות ידע בעבודה סוציאלית.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בן-גוריון
Whatsapp Whatsapp