תואר שני באנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני באנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

תואר שני באנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה

 

תואר שני בחוג לאנתרופולוגיה של אוניברסיטת חיפה מתאים למעוניינים לפתח נקודת מבט רב תחומית על המציאות החברתית ולהכיר כלים להנגשה של ידע מקצועי לאוכלוסיות מגוונות. זהו החוג היחיד בארץ כיום שבו מלמדים אנתרופולוגיה בלבד.

 

בחוג משלבים ידע במדעי החברה יחד עם ראייה הומניסטית. לומדים בו אנשים ממגוון תחומי ידע ותארים. במהלך התואר ניתן לקחת חלק במגוון התמחויות אנתרופולוגיות כגון זכויות אדם, עירוניות, זיכרון קולקטיבי, ביוטכנולוגיה, תרפות פופולרית, הולדה ועוד.

 

בחוג פועלת תכנית התמחות יישומית באנתרופולוגיה רפואית ופסיכולוגית. תכניות סמי - יישומיות שבהן ניתן לבחון את הממשק בין בריאות ובריאות הנפש לאקטיביזם חברתי ייפתחו בקרוב.

 

תכנית הלימודים

 

בתכנית לתואר שני באנתרופולוגיה תרבותית רוכשים הסטודנטים הכשרה עיונית רב תחומית ולוקחים חלק בהתנסות בשיטות מחקר איכותניות כגון ראיון אתנוגרפי, תצפית וניתוח של טקסטים במדיה החברתית. באמצעות שילוב זה הסטודנטים יכולים לפתח מבט ביקורתי אודות מחקרים אקדמיים חדשניים. סגל התכנית כולל חוקרים מנוסים במחקר אתרופולוגי אודות אזורים שונים כגון יפן, הודו, קמבודיה, קנדה וישראל.


תכנית התמחות יישומית באנתרופולוגיה רפואית ופסיכולוגית


בתכנית זו משתמשים בשיטות מחקר אתנוגרפיות לבחינת סוגיות בבריאות וחולי בעולם רב תרבותי ומרובה טכנולוגיות. הסטודנטים מנתחים מערכות רפואה, רווחה ובריאות הנפש ובוחנים היבטים בהנגשה וכשירות תרבותית.

 

בתכנית נכלל פרקטיקום שבו הסטודנטים מתנסים במחקר יישומי ומפתחים מיומנויות רגישות תרבות לעבודה עם מטופלים ומטפלים ממגוון של אוכלוסיות. תכנית זו מיועדת לאנשי מקצוע ברווחה ובריאות שברצונם לפתח גישה רגישות תרבות במקום התעסוקה וכן לבוגרי לימודים במדעי הרוח והחברה שברצונם לרכוש מבט רב תרבותי על סוגיות בבריאות, חולי, מיטביות ורווחה.

 


מסלולי לימוד

  • מסלול א' עם כתיבת תזה (עבודת גמר מחקרית)
  • מסלול ב' עם בחינת גמר

 

משך הלימודים

משך הלימודים לתואר מוסמך במסלול עם כתיבת התזה הינו עד שלוש שנים אקדמיות. משך הלימודים לתואר מוסמך במסלול עם בחינת הגמר הינו שנתיים.

 

מלגות

 

לתואר שני: באוניברסיטת חיפה מציעים מלגות הצטיינות של הרשות ללימודים מתקדמים, בהתאם לתקציב הרשות מדי שנה. ניתן לקבל בשנה ב' של התואר השני המחקרי בכפוף לציונים בשנה א' ועמידה ביעדים לרבות הצעת מחקר מאושרת והתחייבות לסיום כל קורסי התואר השני בשנה ב'.

 

לתואר שלישי: מוצעות מלגות הצטיינות של הרשות ללימודים מתקדמים בהתאם לתקציב הרשות מדי שנה, בחודשי הקיץ מתפרסם קול קורא.

 

תהליך המיון ותנאי הקבלה

 

לכל המועמדים יחושב ציון ממוצע משוקלל המבוסס על: ציון תואר ראשון וציון הבחינה באנגלית (ציון מינימאלי למעבר הבחינה באנגלית הינו 65). ציון זה נקרא ציון שלב א', לאחר מכן, החוג יבחר את המועמדים הספציפיים אשר יעברו לשלב ב'. מועמדים אלו יזומנו לראיון עם שני מרצים מסגל החוג. קבלת מועמדים או דחייתם תתבסס על הציון המשוקלל שצברו בשני השלבים של המיון.

 

קהל יעד

 

המועמדים לתואר שני באנתרופולוגיה באוניברסיטת חיפה הינם בוגרי תואר ראשון דו-חוגי מכל מוסד המוכר כמוסד אקדמי להשכלה גבוהה, כאשר אחד מהחוגים הינו סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, בעלי ציון ממוצע של 82 ומעלה בכל אחד מהחוגים. כמו כן, יתקבלו בוגרי תואר ראשון חד-חוגי בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בציון 82 ומעלה. נציין כי כיוון שמספר המקומות מוגבל, לעיתים סף הקבלה בפועל גבוה יותר.

 

סיום הלימודים וקבלת התעודה

 

בתום הלימודים לתואר שני בחוג זה, זכאים הבוגרים אשר עמדו בכל דרישות החוג לקבל תואר שני "מוסמך באנתרופולוגיה" מטעם אוניברסיטת חיפה, בהתאם למסלול ההתמחות או המגמה הנבחרת. הבוגרים יוכלו להמשיך ללימודים לתואר דוקטורט, להשתלב במחקר או במשרות מגוונות בתחום.

 

אפשרויות תעסוקה


בתואר רוכשים הסטודנטים כלים להבנה של אתגרים רב תרבותיים ולהתמודדות איתם. כיום משתמשים בשיטות המחקר האיכותניות והאתנוגרפיות להבנה של מגוון סביבות מוסדיות שבהן מתמודדים עם קהלים רב תרבותיים. המוסמכים יכולים להיעזר באותם כלים כדי להתמודד עם אתגרים ומורכבויות העולים במפגש עם לקוחות, פציינטים ותלמידים הדוברים שפות שונות ומגיעים מתרבויות מגוונות.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני באנתרופולוגיה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 6 דירוגיםבציון ממוצע: 4.7 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
09/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת מאד האווירה נעימה והמרצים מתחשבים במצב שלנו אמהות ומורות

על הקמפוס

שירות וזכויות לסטודנט טובים אווירה נעימה כתות בקשות תנאים טובים

טיפים

אפשר לשלב חלק מהחומר אפשר ליישם חלק בשטח העבודה והבית ספרי ובכיתות

אוניברסיטת חיפה
23/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מערכת מגוונת וגמישה מבחינת השיעורים, מרצים וצוות מנהלי קשוב עוזר ותומך.

על הקמפוס

תוכנית לימודים מאוד מאתגרת, מאפשרת עבודה ולימודים במקביל, יש אפשרות לנטוורקינג בתחום להמשך תעסוקה

טיפים

להגיע אך ורק בתחבורה ציבורית, החניה בקמפוס מאוד יקרה ולא משתלמת


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp