לימודי נשים ומגדר לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

לימודי נשים ומגדר לתואר שני באוניברסיטת חיפה

תואר שני בלימודי נשים ומגדר באוניברסיטת חיפה

 

על סדר היום הציבורי

 

בשנים האחרונות עומדים על סדר היום האקדמי והציבורי נושאים רבים ושונים העוסקים בנשים וביחסי מגדר. העיסוק הרב בשאלות כמו "מה מקומן וכוחן של נשים בחברה", "כיצד ייצוגי מגדר מזוהים בתרבות", "מהם היחסים בין המינים" ו"מה עתידן של סוגיות מגדריות שונות" – העלה את חשיבות הנושא והוביל לפתיחתן של תכניות לימוד רבות העוסקות בתחום. לימודי נשים ומגדר מאפשרים ללומדים בהם להעמיק בסוגיות אלה ולבצע מחקר מגדרי – תיאורטי ואמפירי. נוסף על הידע האקדמי המגוון המוקנה בלימודים אלה הם גם מעניקים ללומדים בהם כלים שונים וחיוניים לחשיבה ולפעולה בשוק העבודה.

 

על הלימודים

 

התכנית לתואר שני בלימודי נשים ומגדר באוניברסיטת חיפה היא בינתחומית ומחקרית והיא מקנה לסטודנטים ידע מעמיק למחקר מגדרי ולפיתוח ראייה נרחבת של המציאות המגדרית. במהלך הלימודים ירכשו הסטודנטים הבנה רחבה על אודות האופנים שבהם מסגרות מגדריות שונות מגדירות את מציאות חיינו והם ילמדו כיצד הדיסציפלינות התיאורטיות השונות מתמזגות יחדיו עם לימודי הנשים והמגדר. התכנית מתמקדת בהקניית מתודולוגיות ואפיסטמולוגיות ייחודיות לחקר המגדר והיא מקיפה מגוון נושאים הנוגעים לעיסוק האקדמי בחקר נשים ומגדר.

 

תכני הלימוד

 

בין הנושאים שעומדים במרכז הדיון בתכנית:

 

  • גלובליזציה ומגדר
  • מין ומיניות
  • מגדר ופוליטיקה
  • מדע ומגדר
  • מגדר ותרבות פופולרית
  • לימודי גבריות
  • הבנייה תרבותית של נשיות וגבריות
  • ועוד

 

פרטים נוספים

 

הלימודים מתקיימים בשני מסלולים, מסלול עם תיזה ומסלול עם בחינת גמר:

 

  • המסלול הראשון נפרש על פני 3 שנים, כאשר שנתיים מתוכן מוקדשות ללימודי הקורסים והשנה האחרונה מוקדשת לכתיבת התיזה.

 

  • המסלול השני נפרש על פני שנתיים ומחייב מעבר של בחינת גמר.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתכנית הלימודים הם תואר ראשון (BA) ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל בציון סופי מינימלי של 80 בכל חוגי הלימוד לתואר הראשון. בנוסף, יש לעמוד בריאיון אישי הכולל גם בחינה ייעודית באנגלית. בעלי תואר ראשון מתחומים אקדמיים שונים יידרשו להשלים קורסי לימוד במהלך שנת לימודיהם הראשונה ולסיים אותם בציון 80 לפחות.

 

המשך הדרך

 

עם סיום הלימודים, הבוגרים יהיו זכאים לקבלת תואר שני בלימודי מגדר ונשים והם בעלי ראייה כוללת ורחבה של המציאות המגדרית, ראייה שתסייע להם בהמשך דרכם האקדמית – במסגרת הלימודים לתואר שלישי, או בהמשך דרכם המקצועית – כיועצים לענייני מגדר בחברות פרטיות, בארגונים חברתיים שונים המעודדים שינוי חברתי, במחלקות לקידום שוויון מגדרי או בכל ארגון ציבורי המחויב להטמעת הראייה המגדרית.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

Whatsapp Whatsapp