תואר שני במנע"ס התמחות בניהול אסטרטגי במסלול האקדמי המכללה למנהל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנע"ס התמחות בניהול אסטרטגי במסלול האקדמי המכללה למנהל

תואר שני במנע"ס התמחות בניהול אסטרטגי במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

ניהול אסטרטגי הוא תהליך שבו הארגון ומנהליו קובעים את מטרות הארגון ואת הדרך להשגת מטרות אלה. גישת ניהול כזו מאפשרת לארגון לייעל את תפקודו ע"י הגדרת מטרות ספציפיות, מתן תחושה של כיוון לעובדים, יצירת לכידות בין הגורמים השונים בארגון ויישום תהליך ניהול עקבי יותר.

 

קצת על המסלול האקדמי - המכללה למינהל

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנע"ס עם התמחות בניהול אסטרטגי דווקא במסלול האקדמי המכללה למינהל?

 

עולם העסקים הינו עולם תחרותי ודינמי הדורש התאמה לשינויים ולהתפתחויות האחרונות. לפיכך, בעשור האחרון התפתחה דרישה ההולכת וגוברת מצד ארגונים וחברות רבות בתעשייה, הן בישראל והן בעולם כולו, לאנשי מקצוע בעלי הכשרה ניהולית יחד עם הבנה בתחום הניהול האסטרטגי.

 

המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול אסטרטגי שמטרתם להכשיר את הסטודנטים לתכנון ויישום האסטרטגיה הארגונית. תוכנית הלימודים מיועדת לבעלי תואר ראשון אקדמי העוסקים או שואפים לעסוק בתפקידי ניהול בכירים בתחומים שונים. התוכנית שמה דגש על לימודים פרקטיים הכוללים תרגול מעשי כגון סימולציות ניהוליות וניתוח מצבים עסקיים אמיתיים. התרגול מקנה ידע ומיומנות בתחומי הניהול השונים בד בבד עם הענקת כלים יישומיים שיאפשרו השתלבות טובה ויעילה יותר בארגון.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים במהלכן על הסטודנט לצבור 52 נקודות זכות על מנת שיהיה זכאי לתואר. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים המקנים כלים יישומיים בתחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: מערכות מידע ניהוליות, יישומי חקר ביצועים בניהול, אתיקה ואחריות תאגידית, ניהול אסטרטגי, ניהול המערכת הארגונית, ניהול מיזוגים ורכישות, שיתופי פעולה אסטרטגיים, ממשלה ועסקים, אסטרטגיה ותכנון השיווק, ניהול הון סיכון, קבלת החלטות בארגונים, מנהיגות בארגון ועוד.

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים עם התמחות בניהול אסרטגי מבוקשים מאוד בשוק העבודה המקומי והבינלאומי. עם סיום התואר יוכלו הבוגרים להשתלב במשרות ניהול בכירות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק ובכך להנהיג ארגונים וחברות אל מול ההתפתחויות בעולם העסקי הגלובאלי.

 

כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המחקרית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידים בכירים בתחום. אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

סגל ההוראה

 

במסלול האקדמי המכללה למינהל, סגל המרצים הינו מן השורה הראשונה בתחום מנהל העסקים בארץ ובעולם. בקורסי התוכנית משמשים כמרצים אורחים מנכ"לים ומנהלים בכירים כגון מנכ"ל זארה, מנכ"ל פז, סמנכ"ל פלאפון ועוד רבים.

 

תנאי הקבלה לתואר השני

 

תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול אסטרטגי במסלול האקדמי: תואר ראשון (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון גמר 70 לפחות, לבעל תואר ראשון, בעל רישיון מקצועי המוענק על עמידה בבחינות חיצוניות (עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה ועוד).

 

בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון או בתואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון במנהל עסקים, מקצועות הניהול, כלכלה, הנדסת תעשייה וניהול ותקשורת עם חטיבה בניהול. יש לציין כי מועמדים בעלי ניסיון ניהולי בתפקידים בכירים של 10 שנים לפחות, יוכלו לפנות בבקשה לקבלת פטור מן הבחינה.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למינהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-57,420 עבור 4 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp