מנהל עסקים התמחות בשוק ההון וממשל תאגידי במסלול האקדמי

המסלול האקדמי המכללה למנהל

תואר שני במנע"ס התמחות בשוק ההון וממשל תאגידי למשפטנים במסלול האקדמי

 

מסלול לא פעיל, למסלולים נוספים של המסלול האקדמי המכללה למינהל לחצו כאן

 

שוק ההון הינו בעל חשיבות מרכזית לכל פעילות כלכלית במשק המודרני. ההשתלבות בשוק ההון הדינמי והמעניין מספקת הזדמנויות תעסוקה רבות ומגוונות. תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשוק ההון וממשל תאגידי מיועד לעורכי דין ומשפטים הרוצים להעמיק את ידיעותיהם בתחום הניהול בכלל ובשוק ההון בפרט.

 

קצת על המסלול האקדמי

 

המסלול האקדמי המכללה למנהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנע"ס עם שוק ההון וממשל תאגידי דווקא במכללה למינהל?

 

שוק ההון הינו שוק דינמי ומורכב הדורש ידע נרחב ומקצועי מצד המשקיעים בו. לפיכך, התפתחה דרישה ההולכת וגוברת מצד ארגונים וחברות רבות בתעשייה, הן בישראל והן בעולם כולו, לאנשי מקצוע בעלי הכשרה משפטית-ניהולית והבנה באספקטים השונים של שוק ההון.

 

המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשוק ההון וממשל תאגידי המיועדת לבעלי תואר ראשון במשפטים העוסקים בתחום המסחרי. תוכנית הלימודים מפתחת חשיבה ומיומנות ניהולית תוך העמקה בנושאים הנדרשים להתנהלות בשוק ההון.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים במהלכה על הסטודנטים לצבור 59 נקודות זכות בכדי להיות זכאים לתואר השני. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים המקנים כלים יישומיים בתחום הניהול ושוק ההון. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: ניהול השיווק, יסודות המימון, תמחיר ויסודות החשבונאות, ניתוח ניירות ערך, הערכת שווי חברות, אופציות ונכסים נגזרים, היבטים משפטיים של הסחר הבינלאומי, דיווח כספי, ניהול השקעות, טכנולוגיות עסקיות, ניהול המערכת הארגונית, ניהול אסטרטגי ועוד.

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים עם התמחות בשוק ההון וממשל תאגידי יוכלו להשתלב במשרות ניהול בכירות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה המקומי והבינלאומי ע"י משרדי עורכי דין, חברות עסקיות וארגונים שונים. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המעשית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול בכירים בתחום. אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

תנאי הקבלה לתואר השני

 

תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בשוק ההון וממשל תאגידי במסלול האקדמי: תואר ראשון במשפטים (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 80 לפחות. לחילופין, ציון גמר 70 לפחות, לבעל תואר ראשון, בעל רישיון מקצועי המוענק על עמידה בהצלחה בבחינות חיצוניות של לשכת עורכי הדין.

 

בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון או בתואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון במנהל עסקים, מקצועות הניהול, כלכלה,חשבונאות, הנדסת תעשייה וניהול ותקשורת עם חטיבה בניהול.

 

יש לציין כי מועמדים בעלי ניסיון ניהולי בתפקידים בכירים של 10 שנים לפחות, יוכלו לפנות בבקשה לקבלת פטור מן הבחינה. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון אישי בועדת הקבלה של התוכנית.

 

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-57,420 עבור 4 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).

 

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל

ssssssssss

מתוך פורום המסלול האקדמי המכללה למנהל

איך סטודנטים של המכללה מוציאים תעודת סטודנט?
שי
ללא תגובה
עומס הלימודים בלימודי משפחה של המכללה למינהל
יגאל צמח
ללא תגובה
תואר כפול בקרימינולוגיה ועוד תחום
לינוי נהרי
ללא תגובה
פטור לקורסים בכלכלה וניהול
רפי
ללא תגובה
תואר ראשון בהנדסה תעשייה וניהול
לי
ללא תגובה
אישור על לימודים בשנים 95-96
לירי קדמן
ללא תגובה
שכר לימוד לתואר שני בפסיכולוגית ספורט
קובי
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp