תואר שני במנהל עסקים התמחות במימון וניהול במסלול האקדמי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים התמחות במימון וניהול במסלול האקדמי

תואר שני במנע"ס התמחות במימון וניהול לבוגרי שנת השלמה בחשבונאות

 

מנהל עסקים הוא תחום לימוד ממדעי החברה העוסק בתורת הניהול של ארגונים וחברות. בין הנושאים הנלמדים בתחום ניתן לציין שיווק, מימון, ניהול משאבי אנוש, יזמות עסקית, קבלת החלטות ועוד. תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון וניהול לבוגרי שנת השלמה בחשבונאות, מיועד לרואי חשבון הרוצים להשתלב בתפקידי ניהול בשוק המקומי והבינלאומי ולקדם את הקריירה שלהם. התואר מעניק לסטודנטים כלים תיאורטיים ופרקטיים המאפשרים להם להשתלב בעולם העסקים.

 

קצת על המסלול האקדמי

 

המסלול האקדמי המכללה למינהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנע"ס התמחות במימון וניהול דווקא במסלול האקדמי המכללה למינהל?

 

בעשור האחרון התפתחה דרישה ההולכת וגוברת מצד ארגונים וחברות רבות בתעשייה, הן בישראל והן בעולם כולו, לאנשי מקצוע בעלי הכשרה ניהולית ופיננסית. הצלחתו של כל ארגון תלויה בהבנתו של עולם המימון ויישומו באופן יעיל. על מנת להגיע לתפקידי ניהול בכירים, על המנהלים המגיעים מתחום ראיית החשבון להבין את הסביבה העסקית בכללותה.

 

המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון וניהול המיועדת לרואי חשבון מתחום המימון והפיננסים. תוכנית הלימודים מפתחת חשיבה ומיומנות ניהולית תוך העמקה בנושאים כגון שיווק, מערכות מידע, מימון בינלאומי הנדרשים להתנהלות בעולם העסקים התחרותי.

 

תכנית התואר השני לרואי חשבון נפרשת על פני שלושה סמסטרים עוקבים (שנה אחת) במהלכה על הסטודנטים לצבור 45 נקודות זכות בכדי להיות זכאים לתואר השני. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים המקנים כלים יישומיים בתחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: ניהול אסטרטגי, ניהול התפעול, ניהול פיננסי מתקדם, מיזוגים ורכישות, ניהול משא ומתן עסקי, בעיות נבחרות בהתנהגות צרכנים, מדיניות מערכות מידע, ניתוח ניירות ערך ומכשירים פיננסיים ועוד.

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים עם התמחות במימון וניהול יוכלו להשתלב במשרות ניהול בכירות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה המקומי והבינלאומי. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המעשית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול בכירים בתחום הפיננסיים.

 

אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון לבוגרי שנת השלמה בחשבונאות במסלול האקדמי: תואר ראשון בחשבונאות (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון גמר 70 לפחות, לבעל תואר ראשון, בעל רישיון מקצועי המוענק על עמידה בהצלחה בבחינות חיצוניות של לשכת רואי החשבון החל משנת 2002.

 

בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון או בתואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון במנהל עסקים, מקצועות הניהול, כלכלה,חשבונאות, הנדסת תעשייה וניהול ותקשורת עם חטיבה בניהול. יש לציין כי מועמדים בעלי ניסיון ניהולי בתפקידים בכירים של 10 שנים לפחות, יוכלו לפנות בבקשה לקבלת פטור מן הבחינה. מועמדים מתאימים יוזמנו לראיון אישי בועדת הקבלה של התוכנית. יש לציין כי ההתמחות מיועדת למספר מצומצם של סטודנטים והטובים ביותר יתקבלו.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-34,364 עבור 3 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp