תואר שני במנהל עסקים התמחות במימון במכללה למינהל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים התמחות במימון במכללה למינהל

תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון במסלול האקדמי המכללה למינהל

 

לאור ההתפתחויות והשינויים התכופים בעולם העסקים של ימינו, קיימת דרישה גוברת מצד חברות ותעשיות שונות למנהלים מקצועיים בעלי ידע בתחום המימון והניהול הפיננסי. עולם המימון נמצא בתהליך של שינוי וכל העת מתפתחות מגמות חדשות בתחום. תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון מיועד לבעלי תואר ראשון המעוניינים להרחיב את ידיעותיהם בתחום הניהול ולרכוש את הכלים החדשניים ביותר בתחום המימון.

 

המסלול האקדמי – המכללה למנהל

 

המסלול האקדמי המכללה למנהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנע"ס התמחות במימון דווקא במסלול האקדמי המכללה למינהל?

 

בעשור האחרון התפתחה דרישה ההולכת וגוברת מצד ארגונים וחברות רבות בתעשייה, הן בישראל והן בעולם כולו, לאנשי מקצוע בעלי הכשרה ניהולית יחד עם הבנה בתחום הפיננסים. הצלחתו של כל ארגון תלויה בהבנתו של עולם המימון ויישומו באופן יעיל. כל מנהל נדרש להתמודד עם אתגריים עסקיים מורכבים הדורשים הכרה עם מכשירים פיננסיים שונים ועם שוקי ההון בארץ ובעולם.

 

המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון שמטרתה להכשיר סטודנטים לתפקידי ניהול עם אוריינטציה פיננסית. התוכנית מפתחת חשיבה ומיומנות ניהולית תוך התמקדות בתהליכים פיננסיים ובחשיבה מימונית הנדרשת להתנהלות בעולם העסקים התחרותי. כמו כן, סטודנטים שירצו לבסס יכולות מחקריות יוכלו להתקבל למסלול מחקרי להתמחות במימון עם תזה בכפוף לציון המשוקלל בקורסי החובה – יסודות המימון, חשבונאות ניהולית וחשבונאות פיננסית.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים במהלכן על הסטודנט לצבור 55 נקודות זכות על מנת שיהיה זכאי לתואר. תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים ומעשיים המקנים כלים יישומיים בתחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: דיווח כספי, ניהול השקעות, אתיקה ואחריות תאגידית, ניהול אסטרטגי, ניהול פיננסי מתקדם, מימון בינלאומי, ניהול סיכונים פיננסיים, מימון מתמטי, היבטים התנהגותיים במימון, יזמות עסקית, ניתוח והערכת חברות בענפי המשק השונים ועוד.

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים עם התמחות במימון יוכלו להשתלב במשרות ניהול בכירות מעניינות ומאתגרות המוצעות בשוק העבודה המקומי והבינלאומי. בין המשרות המוצעות לבוגרים ניתן לציין את הבאות: מנהלי פיתוח, מנהלי משאבי אנוש, יועצים אסטרטגיים, מנהלי מוצר, ייעוץ השקעות ועוד תפקידי ניהול רבים בתחום הפיננסים. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המחקרית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידים בכירים בתחום. אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

תנאי הקבלה לתואר השני

 

תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון במסלול האקדמי: תואר ראשון (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון גמר 70 לפחות, לבעל תואר ראשון, בעל רישיון מקצועי המוענק על עמידה בבחינות חיצוניות (עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה ועוד).

 

בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון או בתואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון במנהל עסקים, מקצועות הניהול, כלכלה,חשבונאות, הנדסת תעשייה וניהול ותקשורת עם חטיבה בניהול. יש לציין כי מועמדים בעלי ניסיון ניהולי בתפקידים בכירים של 10 שנים לפחות, יוכלו לפנות בבקשה לקבלת פטור מן הבחינה.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-57,420 עבור 4 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).
 

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp