תואר שני במנהל עסקים התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש במסלול האקדמי

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במנהל עסקים התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש במסלול האקדמי

תואר שני במנע"ס - התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש במסלול האקדמי

 

כיום, בכל תחומי המשק קיים צורך במנהלים בעלי ידע בתחום משאבי אנוש, היודעים כיצד לתעל ולנהל את כוח האדם המהווה מרכיב הכרחי בהצלחתו של כל ארגון. תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במשאבי אנוש מיועד לבעלי תואר ראשון המעוניינים להרחיב את השכלתם בתחום ולהתקדם למשרות ניהול בכירות.

 

קצת על המסלול האקדמי המכללה למנהל

 

המסלול האקדמי המכללה למנהל היא חלוצת המכללות האקדמיות בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. מדי שנה לומדים במכללה האקדמית אלפי סטודנטים והם נהנים מקמפוס צעיר, תוסס ומסלולי לימוד ברמה הגבוהה ביותר. סטודנטים אלו מגיעים למכללה מכל רחבי הארץ וזאת לאור תוכניות הלימודים המגוונות המותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה.

 

מדוע ללמוד תואר שני במנע"ס עם ייעוץ וניהול משאבי אנוש דווקא במכללה למינהל?

 

כוח האדם המרכיב את הארגון מהווה חלק מרכזי ובלתי נפרד מהצלחתו. אי לכך, ישנה חשיבות גדולה ביותר לניהולו של כוח האדם, הוא המשאב האנושי בארגון. לאור ההתפתחות במאה האחרונה חלחלה ההבנה כי יש לשנות את היחסים בין העובדים לארגון ולהתייחס לתכונותיו הנפשיות והרגשיות של העובד בצד לתכונותיו ומיומנויותיו המקצועיות והטכניות. לפיכך, התפתחו תיאוריות העוסקות בניהול משאבי אנוש שהובילו לפיתוחו של תחום ניהול משאבי האנוש בכלל השווקים בעולם.

 

המסלול האקדמי מציע תוכנית ייחודית ללימודי תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש שמטרתה להקנות לבוגרים ידע נרחב בתחומי הפעילות והתפקודים השונים של הארגון וכלים יישומיים. התוכנית מאפשרת בחירה בין שני תתי-התמחות: התמחות בניהול משאבי אנוש והתמחות בייעוץ ארגוני.

 

תוכנית הלימודים נפרסת על פני שנתיים במהלכן על הסטודנט לצבור נקודות זכות בכדי להיות זכאי לתואר. התוכנית כוללת מגוון רחב של קורסים תיאורטיים המקנים בסיס ידע נרחב בתחום וקורסים מעשיים המעניקים כלים פרקטיים לפיתוח מומחיות מקצועית בתחום. בין הקורסים ניתן לציין את הבאים: יסודות המימון, דיני עסקים, ניהול התפעול, שיטות חקר ומדידה בארגונים, קבלת החלטות בארגונים, ניהול צוותים בארגון, ניהול משא ומתן עסקי, אבחון ארגוני, גיוס ומיון עובדים, מבוא ליחסי עבודה, הדרכה ופיתוח המשאב האנושי ועוד רבים.

 

בוגרי תוכנית הלימודים יוכלו להשתלב במשרות ניהול משאבי אנוש מעניינות ומאתגרות הן בסקטור הפרטי והן בסקטור הציבורי. כמו כן, הידע התיאורטי וההכשרה המעשית שרכשו מאפשר לבוגרים רבים להתקדם במקום עבודתם הנוכחי ואף מהווה יתרון בהגשת מועמדות לתפקידי ניהול בכירים בתחום. אפשרות נוספת ומומלצת העומדת בפני הבוגרים היא להמשיך ללימודים מתקדמים לקראת תואר שלישי במגוון תחומים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם (בכפוף להשלמת תזה).

 

תנאי הקבלה לתואר השני

 

תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ וניהול משאבי אנוש במסלול האקדמי: תואר ראשון (מהארץ או מחו"ל), המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה בממוצע 75 לפחות. לחילופין, ציון גמר 70 לפחות, לבעל תואר ראשון, בעל רישיון מקצועי המוענק על עמידה בבחינות חיצוניות (עריכת דין, ראיית חשבון, רפואה ועוד). בנוסף, כל המועמדים חייבים בבחינת GMAT. פטור מן הבחינה יוענק למועמד בעל הצטיינות בתואר הראשון, תואר שני ומעלה המוכר ע"י המועצה להשכלה גבוהה או ציון ממוצע 85 לפחות בלימודי התואר הראשון בתחומים: מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, עבודה סוציאלית, ניהול, קרימינולוגיה, חינוך, יחסים בינלאומיים ומנהל עסקים. בעת הרישום יש להגיש קורות חיים כולל שמות ממליצים. מועמדים שימצאו מתאימים יזומנו לראיון אישי שייערך ע"י ועדת הקבלה של התכנית כאשר ניסיון תעסוקתי בתחום מהווה יתרון.

 

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במסלול האקדמי המכללה למנהל על פי המפורט באתר המכללה הוא כ-57,420 עבור 4 סמסטרים. כל שעת השלמה נוספת לתואר השני הינה 775 ₪. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד (פירוט על המלגות השונות ניתן למצוא במדור שכר הלימוד של המכללה).

עוד מסלולי לימוד - המסלול האקדמי המכללה למנהל
Whatsapp Whatsapp