לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהל ומדיניות ציבורית לתואר שני באוניברסיטת חיפה

 

תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית MPA באוניברסיטת חיפה

 

לימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מוצעים במחלקה למנהל ציבורי ומדיניות ציבורית שבאוניברסיטת חיפה. המחלקה שמה לה למטרה להכשיר סטודנטים להתמודד עם האתגרים הניצבים במדיניות הציבורית ובמנהל הציבורי בכל הרמות. המחלקה למנהל ציבורי ומדיניות ציבורית שמה דגש על חינוך איכותי ומאמינה כי עובדי ציבור משכילים יוכלו למזג תיאוריה ומעשה באמצעות כלים אקדמיים מתאימים.

 

במחלקה זו מוצעות מספר תוכניות ללימודי תואר שני במנהל הציבורי, מדיניות ציבורית, מנהל, שלטון מקומי וביקורת ציבורית. מטרתן הן להכשיר אנשי ניהול ציבורי מקצועיים שיקדמו התחום לאופקים חדשים ויהיו מסוגלים לשפר את השירותים הניתנים לציבור בצורה היעילה ביותר.

 

קהל היעד

 

לימודי תואר שני במנהל ומדיניות ציבורית מציעים סביבת לימוד חדשנית ומיועדים לכל מי שמעוניין להרחיב ידיעותיו בתחום כדי לפתוח בקריירה או לחזק קריירה קיימת בשירות הציבורי. התוכנית מתאימה למכלל הארגונים במגזר הציבורי בישראל (רווחה, בטחון, כלכלה, תחבורה חינוך, בריאות) ולאנשי מנהל בתחומים דומים, כמו למשל ארגונים ללא כוונות רווח.

 

תוכניות הלימוד והמסלולים:

 

לימודי תואר שני (MPA) במנהל והמדיניות הציבורית מקנה לסטודנטים הבנה רחבה של מגזר זה בהקשר הבין לאומי והלאומי. תוכנית הלימודים מתמקדת בקשרים שבין עיצוב מדיניות, פוליטיקה וניתוח מערכות ציבוריות ארגוניות במדינה. כמו כן, התוכנית מתמקדת במדעי הניהול תוך שימת דגש על הקשרים בין פעילות ארגונית לבין מוסדות פוליטיים.

 

מבין הנושאים שנלמדים במסלול: משפט ציבורי,ביקורת פנימית וציבורית, כלכלה פוליטית, משפט מנהלי, מדיניות ציבורית, התנהגות ארגונית, ניהול משאבי אנוש ונושאים נוספים.

 

בתכנית ה-MPA מוצעים מגוון מסלולים ביניהם:

 

1. מסלול מחקרי עם כתיבת תזה


מסלול זה מיועד לסטודנטים מצטיינים אשר מעוניינים להרחיב את השכלתם במסלול לימוד מחקרי ולרכוש ידע מדעי שיכין אותם ללימודים מתקדמים בתחום כמו תואר שלישי, דוקטורט. הלימודים מרוכזים ביומיים בשבוע.

 

2. מסלול למנהלים - בתחום כללי מנהל ומדיניות ציבורית


מטרתו של המסלול לתואר שני במדיניות ציבורית למנהלים היא ביסוס הידע של מנהלים על פעילות של ארגונים ציבוריים. ההתמחות מספקת למנהלים כלים לניתוח בתחום המדיניות הציבורית והמינהל. התכנית מיועדת למנהלים, בעלי תואר ראשון וניסיון ניהולי. התכנית מתקיימת במסלול שאינו מחקרי.

 

3. מסלול למנהלים - בתחום "מנהל השלטון המקומי"


המסלול מקנה ידע רב בנושא מנהל השלטון המקומי בישראל. הוא מתמקד בהבנת מרכיביו, מאפייניו והסביבה בה מתבצעות הפעולות. התכנית משלבת ידע עיוני בנושאי מנהל וממשל עם בסיס אמפירי. התכנית פונה לראשי ראשיות מקומיות, לראשי עיריות, ולבכירים שנושאים בתפקידים מנהליים שונים בגופים הללו. התכנית מתקיימת במסלול שאינו מחקרי.

 

4. מסלול למנהלים - בתחום "ביקורת פנימית וציבורית"


תכנית זו מקנה לבוגרים תואר MPA וגם הסמכה בענף הביקורת הציבורית. המסלול שם לו למטרה להרחיב את הידע של הסטודנטים בתחומי הביקורת הפנימית והציבורית ובתחומים שקשורים למשפט מנהלי ולבקרה פיננסית במגזר הציבורי. הסטודנטים בתוכנית מקבלים הכשרה לפעולה במנגנון הביקורת החשוב לדמוקרטיה. זהו מסלול לא מחקרי.

 

 

הסמכה:

 

בוגרי התוכנית יהיו זכאים לתואר מוסמך במנהל ציבורי ומדיניות ציבורית - .MPA - Masters in Public Administration & Policy

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על מנהל ומדיניות ציבורית לתואר שני - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 3.7 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
19/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שירותי המזכירות והמנהל התומך בצוות המוסד היום שירותים יעילים ועוזרים. הסגל האקדמי ברובו מנסה לעזור ב קרא עוד...

על הקמפוס

הגישה נוחה וכך גם השירותים הניתנים לסטודנטים מספקים. מקומות החניה נוחים ושירותי ההסעדה טובים למדי.

טיפים

טרם הקבלה ללימודים יש לבחון היטב כי העבודה והלימודים יוכלו להסתדר במערכת השעות היומית שכן גם לימודים קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
17/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני חושב שהמוסד הוא טוב והוא מאפשר אופציות. אני אוהב את המגוון של הקורסים שיש במוסד.

על הקמפוס

הקמפוס מאוד יפה ושווה לראות את הנוף מהקומה ה30 של הבניין הגדול של האוניברסיטה יש אחלה אווירה שם.

טיפים

אני חושב שצריך לבוא עם הרבה רצון להכיר אוכלסייות חדשות ולא להיות מקובע עם הרעיונות שלך.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp