ללמוד באוניברסיטת חיפה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > תואר שני בחינוך > תואר שני מנהיגות ומדיניות בחינוך - אוניברסיטת חיפה

לימודי מנהיגות ומדיניות בחינוך לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - אוניברסיטת חיפה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

תואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה

 

הלימודים לתואר שני בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך מעניקים הרחבה והעמקה של הידע בתחומי המנהיגות החינוכית, מדיניות החינוך, סוגיות חברתיות בחינוך וחינוך בלתי פורמאלי. מטרת הלימודים היא להכשיר אנשי אקדמיה מיומנים ומעורבים על מנת שיקדמו ויפעלו בתחום המחקר החינוכי והעשייה החינוכית בארץ. הלימודים נותנים כלים יישומיים ומחקריים, וכן דוגלים בגישה ביקורתית של עמדות, ערכים ודרכים בחינוך.

 

תכניות הלימוד

 

אלו הן אפשרויות הלימוד השונות לתואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה:

 

המגמה לניהול מערכות החינוך - מגמה זו מקנה ידע והתנסות בתחום הארגון, הניהול ומשאבי האנוש. כל תחומים אלו נבדקים הן בתחומי החינוך הפורמאלי והן בתחומי החינוך הבלתי פורמאלי. תוכנית הלימודים מעניקה ידע נרחב בתחומי הפסיכולוגיה האירגונית, הסוציולוגיה והכלכלה. מלבד בסיס תאורטי ירכשו התלמידים גם כישורים ומיומנויות ניהוליות, על מנת לסייע לארגונים להסתגל לשינויים ולשפר את תפוקת הארגון.

 

ניהול מערכות החינוך לחיילי צה"ל (מסלול ללא תזה) - מערכת החינוך כיום, פועלת תוך התמודדות עם מציאות חברתית, סביבתית וטנולוגית לא פשוטה. תוכנית זו מיועדת להקנות ידע תאורטי ויישומי תוך התאמת עקרונות ניהול מחודשים באירגוני חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי.

בבסיס תוכנית זו קיימת התמקדות בגישה בין תחומית אשר מאפשרת הכשרת מנהיגים מומחים שיקדמו וינהיגו את מערכת החינוך לאופק של מצויינות. התוכנית מעודדת למידה מתמדת על מנת לאפשר תהליכי הפריה מחשבתית וסיעור מוחין. מלבד תרומה חברתית, התוכנית תורמת להתפתחותו האישית של כל תלמיד בתהליכי ההתנהגות שלהם כחלק מארגון או כמנהלים. במשך התוכנית יעברו התלמידים הכשרה מעשית שתשלב בין התיאוריה והפרקטיקה.

 

המגמה לחינוך חברה ותרבות - מגמה זו מתמקדת בקשרים בין מערכת החינוך החברה והתרבות תוך התייחסות לחינוך הבלתי פורמאלי. תוכנית הלימודים תעסוק בתחומי הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, הפילוסופיה והתקשורת. המגמה מאפשרת חשיבה בקורתית של תהליכים שונים כגון חינוך והגירה, אנתרופולוגיה של ילדות ונעורים, מגדר וחינוך, חינוך ורק תרבותיות, פוליטיקה של החינוך וצדק חברתי.

הלימודים יאפשרו השתלבו במגוון תחומים ותפקידים כגון: מחקר, הערכה, הוראה, ניהול ופיקוח, ריכוז הנחייה וייעוץ של מערכות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית הלימודים נערכת בשני מסלולים אפשריים: מסלול עם עבודת גמר מחקרית (נמשך שלוש שנים), ומסלול ללא עבודת גמר מחקרית (נמשך שנתיים וכולל מבחן גמר). לכל אחד מהמסלולים תנאים משלו. מפגשי הלימוד נערכים במהלך יום אחד בכל שבוע, כך שאפשר לשלב אותם עם עבודה או עם לימודים לתעודת הוראה. 

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים ללמוד בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך צריכים להיות בעלי ממוצע של לא פחות מ - 80 בכל אחד מחוגי התואר הראשון. במקרים מסוימים יידרשו קורסי השלמה על מנת להתקבל לתואר, אותם יש לסיים בציון של 80 ומעלה. כמו כן, הקבלה לחוג מותנת בציון שאינו נמוך מ - 75 בבחינת הכניסה באנגלית. סטודנטים אשר השפה העברית אינה שפת אימם, יידרשו למעבר מבחני ידע בשפה העברית. במגמה לחינוך, חברה ותרבות המועמדים המתאימים יזומנו לראיון אישי. בשל מספר מקומות מוגבל, יתקבלו הסטודנטים בעלי נתוני הקבלה הטובים והגבוהים ביותר. ניסיון בתפקידי ניהול והובלה בחינוך פורמלי ובלתי פורמלי נלקח בחשבון.

 

אופציות מגורים

 

מעונות הלימודים באוניברסיטת חיפה הינן מטופחות מושקעות ומותאמות לצרכי הסטודנט. המעונות כוללים חרים לשותפים, חדרים לזוגות חדרים לבעלי צרכים מיוחדים ועוד. מעונות הלימודים משופצות, נעימות ומציעות חווית דיור מהנה. כמו כן, פועלת הנהלת המעונות לטיפול מסור ומהיר לכל צורך העולה במעונות. הדיור במעונות מאפשר לימודים נוחים ויעילים , תוך קירבה לכל אמצעי הלימוד שמציעה האוניברסיטה.

 

מלגות ללימודי תואר שני

 

המלגות המוצעות לתלמידי תואר שני הינן מגוונות ומוצעות לפי קריטריונים מסויימים. מלגות אלו ממומנות הן ממימון פנימי של המוסד עצמו והן ממימון חיצוני של קרנות וגופים שונים. הזכאות למלגות תואר שני נקבעת לפי מצויינות, הישגים אקדמיים, תקינות אקדמית ומנהלית ועוד קיטריונים שונים לפי החלטת המוסד.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה


עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה: 

חוות דעת של סטודנטים: תואר שני מנהיגות ומדיניות בחינוך - אוניברסיטת חיפה (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, תואר שני מנהיגות ומדיניות בחינוך - אוניברסיטת חיפה, 12/02/2019

דירוג: 4/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
הלימודים עצמם עמוסים ודורשים השקעה רבה, המון מטלות על בסיס שבועי.
מרצים מדהימים, קורסים מרתקים, ממש למידה מתוך הנאה

על הקמפוס
האוניברסיטה גדולה ועשירה במבחר מקומות לקניית מזון, מרחבים ופעילויות לסטודנטים

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English