לימודי מנהיגות ומדיניות בחינוך לתואר שני באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מנהיגות ומדיניות בחינוך לתואר שני באוניברסיטת חיפה

תואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה

 

הלימודים לתואר שני בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך מעניקים הרחבה והעמקה של הידע בתחומי המנהיגות החינוכית, מדיניות החינוך, סוגיות חברתיות בחינוך וחינוך בלתי פורמאלי. מטרת הלימודים היא להכשיר אנשי אקדמיה מיומנים ומעורבים על מנת שיקדמו ויפעלו בתחום המחקר החינוכי והעשייה החינוכית בארץ. הלימודים נותנים כלים יישומיים ומחקריים, וכן דוגלים בגישה ביקורתית של עמדות, ערכים ודרכים בחינוך.

 

תכניות הלימוד

 

אלו הן אפשרויות הלימוד השונות לתואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך באוניברסיטת חיפה:

 

המגמה לניהול מערכות החינוך - מגמה זו מקנה ידע והתנסות בתחום הארגון, הניהול ומשאבי האנוש. כל תחומים אלו נבדקים הן בתחומי החינוך הפורמאלי והן בתחומי החינוך הבלתי פורמאלי. תוכנית הלימודים מעניקה ידע נרחב בתחומי הפסיכולוגיה האירגונית, הסוציולוגיה והכלכלה. מלבד בסיס תאורטי ירכשו התלמידים גם כישורים ומיומנויות ניהוליות, על מנת לסייע לארגונים להסתגל לשינויים ולשפר את תפוקת הארגון.

 

ניהול מערכות החינוך לחיילי צה"ל (מסלול ללא תזה) - מערכת החינוך כיום, פועלת תוך התמודדות עם מציאות חברתית, סביבתית וטנולוגית לא פשוטה. תוכנית זו מיועדת להקנות ידע תאורטי ויישומי תוך התאמת עקרונות ניהול מחודשים באירגוני חינוך פורמאלי ובלתי פורמאלי.

בבסיס תוכנית זו קיימת התמקדות בגישה בין תחומית אשר מאפשרת הכשרת מנהיגים מומחים שיקדמו וינהיגו את מערכת החינוך לאופק של מצויינות. התוכנית מעודדת למידה מתמדת על מנת לאפשר תהליכי הפריה מחשבתית וסיעור מוחין. מלבד תרומה חברתית, התוכנית תורמת להתפתחותו האישית של כל תלמיד בתהליכי ההתנהגות שלהם כחלק מארגון או כמנהלים. במשך התוכנית יעברו התלמידים הכשרה מעשית שתשלב בין התיאוריה והפרקטיקה.

 

המגמה לחינוך חברה ותרבות - מגמה זו מתמקדת בקשרים בין מערכת החינוך החברה והתרבות תוך התייחסות לחינוך הבלתי פורמאלי. תוכנית הלימודים תעסוק בתחומי הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה, הפילוסופיה והתקשורת. המגמה מאפשרת חשיבה בקורתית של תהליכים שונים כגון חינוך והגירה, אנתרופולוגיה של ילדות ונעורים, מגדר וחינוך, חינוך ורק תרבותיות, פוליטיקה של החינוך וצדק חברתי.

הלימודים יאפשרו השתלבו במגוון תחומים ותפקידים כגון: מחקר, הערכה, הוראה, ניהול ופיקוח, ריכוז הנחייה וייעוץ של מערכות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית הלימודים נערכת בשני מסלולים אפשריים: מסלול עם עבודת גמר מחקרית (נמשך שלוש שנים), ומסלול ללא עבודת גמר מחקרית (נמשך שנתיים וכולל מבחן גמר). לכל אחד מהמסלולים תנאים משלו. מפגשי הלימוד נערכים במהלך יום אחד בכל שבוע, כך שאפשר לשלב אותם עם עבודה או עם לימודים לתעודת הוראה. 

 

תנאי קבלה

 

מועמדים המעוניינים ללמוד בחוג למנהיגות ומדיניות בחינוך צריכים להיות בעלי ממוצע של לא פחות מ - 80 בכל אחד מחוגי התואר הראשון. במקרים מסוימים יידרשו קורסי השלמה על מנת להתקבל לתואר, אותם יש לסיים בציון של 80 ומעלה. כמו כן, הקבלה לחוג מותנת בציון שאינו נמוך מ - 75 בבחינת הכניסה באנגלית. סטודנטים אשר השפה העברית אינה שפת אימם, יידרשו למעבר מבחני ידע בשפה העברית. במגמה לחינוך, חברה ותרבות המועמדים המתאימים יזומנו לראיון אישי. בשל מספר מקומות מוגבל, יתקבלו הסטודנטים בעלי נתוני הקבלה הטובים והגבוהים ביותר. ניסיון בתפקידי ניהול והובלה בחינוך פורמלי ובלתי פורמלי נלקח בחשבון.

 

אופציות מגורים

 

מעונות הלימודים באוניברסיטת חיפה הינן מטופחות מושקעות ומותאמות לצרכי הסטודנט. המעונות כוללים חרים לשותפים, חדרים לזוגות חדרים לבעלי צרכים מיוחדים ועוד. מעונות הלימודים משופצות, נעימות ומציעות חווית דיור מהנה. כמו כן, פועלת הנהלת המעונות לטיפול מסור ומהיר לכל צורך העולה במעונות. הדיור במעונות מאפשר לימודים נוחים ויעילים , תוך קירבה לכל אמצעי הלימוד שמציעה האוניברסיטה.

 

מלגות ללימודי תואר שני

 

המלגות המוצעות לתלמידי תואר שני הינן מגוונות ומוצעות לפי קריטריונים מסויימים. מלגות אלו ממומנות הן ממימון פנימי של המוסד עצמו והן ממימון חיצוני של קרנות וגופים שונים. הזכאות למלגות תואר שני נקבעת לפי מצויינות, הישגים אקדמיים, תקינות אקדמית ומנהלית ועוד קיטריונים שונים לפי החלטת המוסד.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני מנהיגות ומדיניות בחינוך - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
12/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הלימודים עצמם עמוסים ודורשים השקעה רבה, המון מטלות על בסיס שבועי. מרצים מדהימים, קורסים מרתקים, ממש קרא עוד...

על הקמפוס

האוניברסיטה גדולה ועשירה במבחר מקומות לקניית מזון, מרחבים ופעילויות לסטודנטים

טיפים

אם רוצים לעשות תזה אז אני ממליצה על המסלול. במידה ולא מעוניינים בתזה ודוקטורט אז עדיף לעשות חיים קלי קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
05/10/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוניברסיטת חיפה מקום גדול שאפשר ללכת לאיבוד , צריך להגיע לפני הזמן בכדי למצאו את המקום . וגם יש בה ס קרא עוד...

על הקמפוס

צרכיך ללכת המון ברגל ממקום למקום, עלות הצילום יחסית לא זול , הלימודים מאוד מעניינים והמרצים טובים ק קרא עוד...

טיפים

לא לקנות תו חניה מאוד יקר ואין מקומות חניה , כדאי להביא אוכל מהבית


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp