מדעי כדור הארץ לתואר שני באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני במדעי כדור הארץ - האוניברסיטה העברית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי כדור הארץ של האוניברסיטה העברית

 

המכון למדעי כדור הארץ של האוניברסיטה העברית ממוקם בגבעת רם ופועל במסגרת הפקולטה למדעי הטבע. המכון מצויד בטכנולוגיה מתקדמת ומכשור למחקר ניסויי ותיאורטי במדעי כדור הארץ. החוג למדעי כדור הארץ של האוניברסיטה מציע מגוון של תוכניות ללימודי תואר שני, תוך התנסות במחקר עצמאי של הסטודנט באחד מתחומי ההתמחות ושימוש במעבדות המחקר של המכון.

 

מה לומדים?

 

תוכנית הלימודים משלבת בין המחלקות לגיאוגרפיה פיסית, גיאולוגיה ומדעי האטמוספירה. הלימודים בחוג מאפשרים יישום של שיטות מחקר מודרניות במדעי הטבע תוך הבנה מעמיקה בדרכי הפעולה והתפתחותו של כדור הארץ. תוכניות הלימודים כוללת מגוון של נושאים החל מהיווצרותם של הרים ויבשות ועד להתפתחות של סדקים לפני רעידות אדמה או היווצרות של בועות גז לפני התפרצות וולקנית.

 

הים התיכון, ים המלח, הכינרת, סלעי ישראל והאטמוספירה של המזרח התיכון מהווים את מעבדת השטח למחקר התשתיות הטבעיות של מדינת ישראל. תוכניות הלימודים השונות מעניקות כלים לפיתוח תשתיות אלו תוך דגש על הבנה מעמיקה של ההשפעות ויחסי הגומלין בין האדם לסביבתו. בנוסף, האוניברסיטה העברית מנהלת את המכון הבין- אוניברסיטאי המצוי בשמורת חוף אלמוג באילת. תלמידי מחקר רבים משתלבים בפיתוח והעמקת המחקר במכון ובוחנים את זמינות מקורות המזון במפרץ אילת.

 

תוכניות הלימודים השונות בחוג כוללות מגוון רחב של קורסים לפי עניינו האישי של כל סטודנט והחוג מכשיר מידי שנה בוגרים שישתלבו בפיתוח והעמקת המחקר בתחומי כדור הארץ, כמו גם להשתלבות בתעשייה תוך שימוש בידע ובכלים שרכשו במהלך הלימודים.

 

תוכנית הלימודים

 

החוג למדעי כדור הארץ מציע את תוכניות הלימוד הבאות לתואר שני:

 

  • תואר שני במדעי האטמוספירה
  • תואר שני בגיאולוגיה
  • תואר שני בהידרולוגיה ומשאבי מים
  • תואר שני אוקיינוגרפיה
  • תואר שני בלימודי הסביבה

 

תוכניות הלימודים לתואר שני בחוג למדעי כדור הארץ הינם בהיקף של 32 נ"ז

 

תנאי קבלה למסלולים השונים

 

תנאי הקבלה לתואר שני בחוג למדעי כדור הארץ הינם:

 

  • הידרולוגיה ומשאבי מים: תואר ראשון בתחומים: מדעים ניסויים או גיאוגרפיה פיסית בציון ממוצע של 85 ומעלה בתואר.
  • לימודי הסביבה: בוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי הטבע, מדעי החקלאות וההנדסה בציון ממוצע של 80 ומעלה בתואר.
  • אוקיינוגרפיה: בוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי הטבע בציון ממוצע של 80 ומעלה בתואר.
  • גיאולוגיה: בוגרי תואר ראשון בתחומי מדעי הטבע או בגיאולוגיה בציון ממוצע של 80 ומעלה בתואר
  • מדעי האטמוספירה: בוגרי תואר ראשון במדעי האטמוספירה או בתחומי מדעי הטבע בציון ממוצע של 80 ומעלה בתואר. מועמדים שאינם בוגרי תואר ראשון במדעי האטמוספירה יידרשו ללימודי השלמה.

 

משך הלימודים ותעודות

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בחוג למדעי כדור הארץ אורכת שנתיים אקדמיות המתפרסות על גבי ארבעה סמסטרים. בסיום החובות האקדמיות מוענקת לסטודנט תעודת תואר שני M.S.c.

 

אפשרויות תעסוקה

 

עבור בוגרי התואר יפתחו דלתות תעסוקה מרובות במחקר ופיתוח בארץ ובחו"ל בייעוץ ופיתרונות לבעיות של הפקת מים, טיפול בזיהומים, תכנון אזורי, הגנת הסביבה ופיתוח טכנולוגי. ניתן להשתלב בחברות ייעוץ, במשרד לאיכות והגנת הסביבה, בשירות המטאורולוגי ועוד. בנוסף, הבוגרים יכולים להמשיך ללימודי דוקטורט במכון ולהשתלב בפיתוח המחקר וההוראה באקדמיה.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp