תואר שני בלימודי גרמניה בת ימינו באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני בלימודי גרמניה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 

תואר שני בלימודי גרמניה בת ימינו - פוליטיקה חברה ותרבות באוניברסיטה העברית

 

בתוכנית הלימודים לקראת תואר שני בלימודים גרמניה בת זמננו: פוליטיקה חברה ותרבות באוניברסיטה העברית, רוכשים הסטודנטים כלים למחקר ולימוד תהליכים עכשוויים בחברה הגרמנית. הם לומדים על מקומה של גרמניה באיחוד האירופי, על תרומתה של מדינה זו לכלכלה הגלובלית, למדע ולטכנולוגיה ועל חיי התרבות והאמנות בגרמניה. כמו כן, נלמד המבנה הפוליטי של הרפובליקה הפדרלית ותהליכים שהתחוללו במדינה לאחר איחוד גרמניה בשנת 1989. 

 

בחירת התמחויות

תוכנית הלימודים לתואר שני בלימודי גרמניה בת ימינו כוללת את תחומי ההתמחות הבאות:

 

 • פוליטיקה וכלכלה
 • סוציולוגיה והיסטוריה
 • משפט ויחסים בין לאומיים
 • גיאוגרפיה ולימודים עירוניים
 • פילוסופיה, ספרות, אמנות ותרבות

 

מסלולי לימוד

תכנית זו לתואר שני מתקיימת בשני מסלולי הלימוד הבאים:

מסלול מחקרי - מסלול לתואר שני עם תזה, שמתאים למעוניינים להמשיך בעתיד לתואר שלישי. במסלול זה הסטודנטים בוחרים שניים מתוך חמשת תחומי ההתמחות, כאשר העדיפות היא כי אחד מתוכם יהיה קשור לענף לימודיהם בתואר הראשון. את התכנית מרכיבים באופן אישי לכל אחד מן הסטודנטים יחד עם יועצים בהתאם לשאיפות המחקריות. את עבודת התזה הסטודנטים עורכים בהנחייה של אנשי סגל מתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח או משפטים.


מסלול עיוני - סטודנטים במסלול העיוני (ללא תזה) נדרשים לבחור שלושה מבין חמשת נושאי ההתמחות. ההמלצה היא כי לפחות אחד מנושאים אלה יהיה קשור לתחום הלימוד של אותם סטודנטים בתואר הראשון. בתכנית נכללים קורסים בסיסיים, קורסי חובה, קורסי סימולציה, קורסי בחירה וסמינריון.

 

מתכונת הלימוד

 

מרבית הקורסים בתכנית מתקיימים בשפה האנגלית, וחלקם גם בעברית.

 

בתכנית נכללים קורסים המועברים על ידי מרצים מן האוניברסיטה העברית לצד קורסים המוערים על ידי מומחים מחו"ל. במסלול מעודדים את הסטודנטים להשתתף בכנסים מחקריים, ומציעים תמיכה בהוצאתם לאור של מחקרי הסטודנטים.

 

הסטודנטים בתכנית זו לוקחים חלק בסיורים לימודיים באירופה, ומשתתפים בסימולציות דיונים במוסדות האיחוד האירופי. נוסף על כך, הם משתלבים בקבוצות מחקר ובכנסים בין לאומיים.

 

במהלך התואר ניתן להסתייע במלגות לימודים שונות, כגון מלגות לימודי שפה בחו"ל, מלגות ללימודי סמסטר בחו"ל או מלגות מחיה המיועדות לסטודנטים מצטיינים.


נושאי הלימוד

תוכנית הלימודים כוללת מגוון רחב של קורסי חובה ובחירה, להלן רשימה של קורסים לדוגמה:

 

 

 • תרבות פופולרית בברלין
 • ספרות גרמנית בת זמננו
 • מודרניזם גרמני בספרות
 • הגות של גולים גרמנים לארצות הברית
 • הגותם של מרטין בובר ורודולף שטיינר
 • ועוד

 

תנאי קבלה

לתכנית זו מתקבלים בעלי תואר בוגר, בממוצע ציונים של לפחות 80. יש צורך ברמת פטור אוניברסיטאי באנגלית.

 

קבלת סטודנטים היא למסלול הלא מחקרי. המעוניינים לעבור למסלול המחקרי יכולים לעשות זאת בשנה ב' לתכנית. מעבר מהמסלול הלא מחקרי למסלול המחקרי היא על סמך לימודים בקורסי מוסמך בהיקף של לפחות מחצית מנקודות הזכות לתואר בממוצע של לפחות 85, לרבות עבודה סמינריונית בציון 85 ומעלה.

 

יש לציין כי אין צורך בידע קודם בשפה הגרמנית כדי להתקבל למסלול. עם זאת, הסטודנטים נדרשים לעבור קורס גרמנית למתקדמים או בחינת פטור בשפה זו כחלק מן התנאים לקבלת התואר.

 

אפשרויות תעסוקה

בוגרי התואר יכולים להמשיך ללימודי תואר שלישי (דוקטורט). בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה כגון: מחקר בתחומים הקשורים לגרמניה, שגרירות ישראל בגרמניה, כתבי חוץ בתחום גרמניה, חברות גרמניות היושבות בישראל ועוד.
 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp