לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני במכללה האקדמית עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בחינוך?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני בייעוץ חינוכי - עמק יזרעאל.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכללת עמק יזרעאל – תואר שני בייעוץ חינוכי

 

מכללת עמק יזרעאל נחשבת לאחד מן המוסדות האקדמיים המובילים במדינה. מדובר במכללה אשר מפעילה באופן עצמאי כ-13 מסלולים לתואר ראשון ושתי תוכניות לימודים תואר שני (כולם מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה). הלימודים במכללת עמק יזרעאל מועברים על ידי סגל הוראה המונה למעלה מ-100 חברים ויותר מ-300 עמיתי הוראה. כמו כן, סגל ההוראה מורכב ממרצים בוגרי המכללה, מרצים מובילים מאוניברסיטאות בארץ ובחו"ל, וכן מספר מכובד של דוקטורנטים וסטודנטים לתואר שני.

 

הלימודים במכללת עמק יזרעאל נעשים ברמה אקדמית בלתי מתפשרת, תוך ראיה מעשית ברורה. המכללה מכירה בכך שתואר אקדמי יוקרתי איננו שלם ללא התנסות מעשית. אי לכך, במסגרת הלימודים עוברים הסטודנטים סדנאות מעשיות ופרויקטי גמר המעניקים להם ניסיון מעשי והתמודדות עם האתגרים אשר בתחום לימודיהם. התנסות מעשית זו נעשית תוך חניכה צמודה מצד מומחים ומרצים מן השורה הראשונה.

 

מכללת עמק יזרעאל מעמידה לרשות הסטודנטים קמפוס ירוק וצעיר, מעונות סטונדטים מרווחים (היחידים בישראל בעלי יחידות דיור נפרדות), שירותי אדמינסטירציה מובילים ויחס אישי וחם לכל סטודנט. כמו כן, אגודת הסטונדטים במכללה מפעילה מגוון רחב של פעיליות תרבויות וחברתיות, החל ממופעים והרצאות מטעם מומחים, דרך שירותים לסטודנטים (דוגמת סיוע בהגשת ערעורים או ייעוץ משפטי) וכלה בעזרה בלימודים וקשת רחבה של שיעורי עזר.

 

כ-5,000 סטודנטים באים בשערי המכללה היוקרתית מדי שנה ואלו נהנים ממגוון רחב של מסלולים אקדמיים מבוקשים. שמה של מכללת עמק יזרעאל, כאקדמיה מובילה בתחומה, יצא למרחוק בקרב גורמים בכירים בתעשייה ובמשק. אי לכך, בוגרי המכללה נהנים מיתרונות רבים בצאתם לשוק העבודה. בוגרים אלו משתלבים מדי שנה בעשרות משרות ותפקידים מובילים הן בענף הציבורי והן בשוק הפרטי.

 

 

ייעוץ חינוכי, מדוע?

 

מסלול הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית עמק יזרעאל הינו תוכנית אקדמית איכותית וייחודית. מטרתה של התוכנית הינה להכשיר יועצים חינוכיים אשר ישתלבו בבתי ספר ותיכונים ברחבי הארץ. במסגרת הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים מעשיים ותיאוריטיים המאפשרים להם להתמודד עם האתגרים השונים אשר מציבה מערכת החינוך. כמו כן, לימודים אלו יונקים מתחומים רבים כגון סוציולוגיה, פסיכולוגיה, חינוך, הוראה, התפתחות ילדים וכדומה.

תוכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי נערכת בשלושה מישורים עיקריים:

 

במישור הראשון - עוברים הסטודנטים מגוון רחב של קורסים תיאוריטיים אשר דרכם הם נחשפים לגישות מדעיות ומודלים חברתיים הקשורים בחינוך. הסטודנטים צוברים ידע רב בעניין המחקר החינוכי ומתפתחת אצלם החשיבה הביקורתית.

 

במישור השני - הוא המישור המעשי, עורכים הסטודנטים היכרות אמיתית ומעמיקה עם תהליכים ומסגרות חינוכיות. כמו כן, במסגרת מישור זה מ[פתחים הסטונדטים מודעות לאתגרים והבעיות החינוכיות העומדים בפני מערכת החינוך בישראל. כידוע, החברה הישראלית הינה חברה מורכבת אשר מציבה בפני מערכת החינוך מכשולים יומיומיים. כמו כן, מערכת החינוך משמשת מצד אחד ככור היתוך תרבותי, ומצד שני כמכשיר לפיתוח האינדיבידואל בכל תלמיד. אי לכך, תפקידו של היועץ החינוכי הינו לשלב בין שני קצוות אלו תוך הענקת החינוך האיכותי והראוי ביותר.

 

המישור השלישי - בו עוסק הייעוץ החינוכי הינו התחום החברתי-ערכי. במסגרת מישור זה מפתחת מכללת עמק יזרעאל את חוקרי המחר בתחום הייעוץ החינוכי. מדובר בחלק מתוכנית הלימוד הפונה אל האופי היצריתי של הסטודנטים ומאפשר להם להשתתף במחקרים הנערכים על ידי מרצים מובילים במכללה. כמו כן, מישור זה כולל גם הכשרתם של יועצי החינוך העתידיים של מערכת החינוך הישראלית והכשרתם לקראת השתלבות במערכת בתום הלימודים.

 

 

דגשים במסגרת תואר שני בייעוץ חינוכי במכללת עמק יזרעאל

 

מכללת עמק יזרעאל נחשבת, כאמור, למוסד אקדמי מוביל בתחום ההשכלה הגבוהה בכלל, ובענף החינוך והמחקר בפרט. במסגרת תוכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי, שמה המכללה דגשים על מספר אספקטים בתחום זה. לדוגמא, המכללה מקדישה משאבים רבים למחקר העוסק בהשלכות של העבודה המערכתית על קידום הבריאות הנפשית והפיסית של התלמיד. כמו כן, ניהול והנחיית קבוצות מהווים אף הם נושא בראש סדר העדיפויות במסגרת הלימודים לתואר זה.

 

מכללת עמק יזרעאל רואה במשפחה כמערכת בעלת השפעה עצומה על התלמיד. אי לכך, דגש נרחב מושם גם על נושא זה במסגרת תוכנית הלימודים. בוגרי תואר שני בייעוץ חינוכי במכללת עמק יזרעאל משתלבים פעמים רבות במערכות הרווחה והחינוך תוך שהם מסייעים לתלמידים להגיע להישגים על בסיס עבודה משותפת בין בית הספר, התלמיד וההורים. בנוסף, יועצים חינוכיים המכירים בחשיבות התא המשפחתי כגורם ממריץ או מעכב בחייו של התלמיד, יכולים לסייע לצוות הפדגוגי בבית הספר למקסם את הישגי התלמידים הלומדים בו.

 

התנסות מעשית במהלך הלימודים

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל מכירה בחשיבות של צבירת ניסיון מעשי עוד במהלך הלימודים. אי לכך, כבר במקביל לשנת הלימודים הראשונה, עובדים הסטונדטים ביחד עם יועץ חינוכי במערכת החינוך וזוכים להדרכה צמודה. כמו כן, במשך הלימודים מקדישים הסטונדטים יום אחד בשבוע לצורך עבודה מעשית ותצפיות בבתי ספר. זאת ועוד, הסטודנטים זוכים להשתתף בישיבות פדגוגיות וליטול חלק בפעיליות בתי הספר באזור.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה לתוכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי דורשים תואר ראשון מטעם מוסד מוכר להשכלה גבוהה בארץ או בחו"ל. כמו כן, ייתכן ומועמדים יוזמנו, בטרם קבלתם, לראיון קבלה במכללה.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל

חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בייעוץ חינוכי - עמק יזרעאל

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

המכללה האקדמית עמק יזרעאל
30/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני לא אוהבת שהקמפוס גדול מרגיש פחות ביתי ומלא באנשים וגם יותר קשה להגיע ממקום למקום במיוחד אם יורד  קרא עוד...

על הקמפוס

מכללה מאוד נחמדה. יש פה מדשאות גדולות ובניינים ברמה טובה. הכיתות מרווחות מה שכן הייתי ממליצה זה שיתק קרא עוד...

טיפים

ממליצה לסטודנטים לעתיד לבוא ללומד פה מכללה מאוד נחמדה. הכל ירוק, מרצים טובים וכיתות נוחות. אין לי עו קרא עוד...

המכללה האקדמית עמק יזרעאל
16/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שאין מחשבים בבניין אלא רק בספריה..הדשא מאוד נעים והבניין חדש ומטופח!

על הקמפוס

אץחבל שהרכבת תא עוצרת במכללה אני נוסעת כ3 שעות להגיע ללימודים..מי שאין חו רכב זה מאוד לא נוח

טיפים

מכרזים עבודה טיפולית.. חייבים לעסוק בתחום כי הניסיון חשוב להמחיש את הץמה שלומדים חיביים להתנסות..


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום לימודי חינוך

קבלה למסלול דו מחלקתי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטת בן גוריון
אופק חנוך
1 תגובות
בחירת לימודים בתחום פרטני עם ילדים
נירית
1 תגובות
השלמת תזה בחוג מדיניות ומנהיגות בחינוך באונברסיטת חיפה או בר אילן
עריפה
1 תגובות
דו חוגי עם תעודת הוראה
אנונימי
1 תגובות
משכורת של הסבת אקדמאים
מאיה
1 תגובות
חוות דעת על מכללת תלפיות
ליטל
1 תגובות
המשך ללימודי דוקטורט עם תואר שני בצטיינות מסלול תזה מכללת אורנים
סוניה זינאלדין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    האוניברסיטה העברית בירושלים951 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון589 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בחינוך

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp