לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני באקדמית רמת גן

שירות אישי - צור קשר

לימודי ייעוץ חינוכי לתואר שני באקדמית רמת גן

תואר שני בייעוץ חינוכי באקדמית רמת גן

 

תורמים לחינוך איכותי

 

מתחילים בפברואר 2021

 

ליועצים חינוכיים, כנציגי בריאות הנפש במערכת החינוך, יש תפקיד מרכזי בעיצוב אישיותם של הילדים והנוער. הם יכולים להביא לשיפור ולהתקדמות משמעותיים בכל הקשור בלמידה עצמה, ובנוסף גם לסייע בפתרון בעיות אישיות של התלמידים ושל הוריהם. עבודתם היומיומית של היועצים החינוכיים היא מאתגרת, ויש בה היבטים של שליחות קהילתית.

 

העיסוק בייעוץ מציב אתגרים רבים בפני אנשים המבקשים להתמחות בו. על כן, הללו זקוקים להכשרה נרחבת. הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי מספקים הכשרה זו, ובמקביל הם תורמים להתפתחות האישית של המשתתפים, ומחזקים את יכולתם להשתלב בתפקידים מובילים במערכת החינוך.

  

 

תכנית הלימודים

 

תכנית הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי משלבת תיאוריות קלאסיות עם מיומנויות עדכניות, המיועדות ליישום בפועל. במהלך השיעורים, נחשפים הסטודנטים לידע נרחב בשיטות מחקר איכותניות וכמותניות, רוכשים מיומנות בעריכת ראיונות ובתקשורת בין אישית, ונחשפים לכלי אבחון והערכה מרכזיים בתחום הפסיכולוגיה. בתוך כך, הם מפתחים רגישות לדילמות אתיות, ומתבוננים באופן שבו נוצרים יחסים בין אישיים בקבוצות בעלות שונות תרבותית. במקביל, הם מגבשים תפיסה מערכתית, הרואה בבית הספר ארגון שיש לפעול בתוכו מתוך מעורבות ושיתוף פעולה.

 

התמחויות מבוקשות

 

הסטודנטים בתכנית יכולים להתמחות בנושאים הבאים:

 

ייעוץ למשפחה - סטודנטים בהתמחות זו יכולים להעמיק, להעשיר ולעדכן את הידע המתודולוגי והעיוני בתחום הייעוץ למשפחה וכך לתרום להעצמה של העבודה הייעוץ במרחב המשפחתי. בהתמחות נכללת היכרות עם שלל מבנים משפחתיים המאפיינים את החברה הישראלית בממד רב תרבותי וכן היכרות עם פעילויות חינוכיות שבהן יש צורך במיומנות ייעוץ למשפחה, הקנייה של מיומנויות וכלים לעבודה ייעוצית יעילה ונכונה עם משפחות וילדים. כמו כן, בהתמחות נכללת התנסות מעשית בתהליכי ייעוץ למשפחות, שמתקיימת במסגרת ייעוץ בית ספרי ובנייה של תהליכי עבודה משותפיםעם המשפחה ובית הספר מתוך ראיית טובת הילד במרכז.

 

הנחיית קבוצות - באקדמית רמת גן מציעים התמחות ייחודית ויישומית בתחום הנחיית הקבוצות. בעזרת הכלים הנלמדים בהתמחות יכולים מנחי הקבוצות לעודד שיתופי פעולה פרודוקטיביים וליצור דינמיקה קבומתית אפקטיבית כדי לתרום להעצמת העבודה הייעוצית במסגרות בית ספריות. בהתמחות נכללת העמקה, עדכון והעשרה של הידע המתודולוגי והעיוני בהנחיית קבוצות וכן היכרות עם פעילויות חינוכיות שבהן נדרשות מיומנויות בהנחיית קבוצות, הקנייה של כישורים בעבודת צוות, מיומנויות מנהיגות במערכות חינוכיות וטכניקות להובלת שינוי במסגרת תהליכים קבוצתיים. נוסף על כך, בהתמחות הסטודנטים מקבלים כלים להנחיית קבוצות, לפיתון ולהתמודדות עם שלל סוגיות מערכתיות והתנגדויות שעשויות לעלות בקבוצה, וכן הקניית מיומנויות כתיבת תכניות התערבות קבוצתיות והתאמתן לצורכי המערכת.

 

מתכונת הלימודים

 

הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי מתפרשים על פני חמישה סמסטרים. שיעורי המסלול מרוכזים ביום אחד בשבוע (למעט בסמסטר הקיץ) וזאת על מנת לאפשר לסטודנטים לעבוד תוך כדי הלימודים. הלימודים אינם כוללים תזה, והם משלבים בין קורסים עיוניים ושיעורי העשרה, לבין סמינרים מעשיים. בשנה השנייה, לוקחים המשתתפים חלק בעבודת שטח במסגרת פרקטיקום, במהלכה הם מתנסים בניהול מצבים מורכבים, ומעמידים למבחן את ערכיהם אישיים בתהליך הייעוץ.

 

נושאי הלימוד

 

 • הריאיון ככלי מסייע
 • היבטים רגשיים בלמידה
 • מבחני אבחון פסיכולוגיים
 • התערבויות ייעוציות ביום יום
 • עבודה עם הורים בבית הספר
 • השפעת המחשוב על הלמידה
 • סוגיות קוגניטיביות בגיל ההתבגרות
 • שילוב תלמידים עם צרכים מיוחדים
 • ייעוץ למשפחות
 • לקויות למידה
 • הייעוץ הקבוצתי
 • בית הספר כארגון
 • בעיות נוירולוגיות
 • התמודדות עם לחץ
 • ועוד

 

 

סגל המורים

 

ראש התכנית, ד"ר דינה ורדי, היא בעלת תואר דוקטור ויועצת חינוכית בכירה ומנוסה. בעבר שימשה כמרכזת הארצית לייעוץ החינוכי התיכוני. כיום היא פעילה בין היתר גם באגודה פסיכותרפיסטית הומניסטית ועוסקת בכתיבה בתחום הפסיכולוגיה.

 

על סגל המרצים בחוג נמנים גם: פרופסור המתמחה בנוירו-פסיכולוגיה שיקומית, חוקר פגיעות מוח ונושאים כהפרעות קשב וריכוז; פרופסור שניהל מרכז רפואי מוביל בארץ, ומחקריו נוגעים בבריאות הציבור ובאי השוויון במערכת הבריאות; דוקטור אשר משמשת כמנחה ויועצת להורים, ודנה במחקריה בדילמות אתיות במדעי החברה; ועוד.

 

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה באקדמית רמת גן במסלול ללימודי התואר השני בייעוץ חינוכי, יש צורך בתואר ראשון עם ממוצע ציונים של 80 או יותר, בתחומים כמו פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, מדעי ההתנהגות או חינוך והוראה. תלמידים שאין להם השכלה קודמת בחינוך או בייעוץ, יידרשו להשתתף בשיעורי השלמה.

 

מועמדים שברשותם ממוצע נמוך מ - 80 עוברים ראיון קבלה בתיאום ראש התכנית.

 

תעודה

 

סטודנטים שישלימו בהצלחה את הלימודים יהיו זכאים לקבל תואר שני (MA) בייעוץ חינוכי מטעם האקדמית רמת גן.

למידע נוסף לחצו: האקדמית רמת גן

עוד מסלולי לימוד - האקדמית רמת גן

חוות דעת של סטודנטים על האקדמית רמת גן - תואר שני בייעוץ חינוכי

התקבלו 15 דירוגיםבציון ממוצע: 3.9 מתוך 5

האקדמית רמת גן
24/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

היחס האישי של המרצים , שקיפות בקבלת החלטות ,גמישות ויכולת הכלה של כל הסטודנטים בהתאם לצורכהם

על הקמפוס

קמפוס אסטתי ונקי,קפיטריה גדולה ,שירות הספריה תומך ועוזר ושירות הדפסות יעיל וזול

טיפים

מכללה מומלצת ,מערך הלימודים מאורגן ביעילות ומקצועיות. ניתן לשלב ביעילות עם עבודה. המון בהצלחה

האקדמית רמת גן
30/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אהבתי את סידור הקורסים וההתחשבות בסטודנתים מבחינת שעות

על הקמפוס

קטן אבל נגיש ותמיד יש מקום לחנות קרוב ובחינם זה גם חשוב

טיפים

שיהיו כל הסטודנתים נכנסים להרצאות באותה שעה ויוצאים באותה שעה שלא יהיה רעש בזמן הרצאה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp