לימודי חינוך לאמנות לתואר שני במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך לאמנות לתואר שני במכללה האקדמית בית ברל

תואר שני בחינוך לאומנות במכללה האקדמית בית ברל

 

תוכנית הלימודים לתואר שני בחינוך לאומנות הינה תוכנית אשר בנויה בצורה מודולארית המאפשרת לכל הסטודנטים להעמיק ולהרחיב את התפתחותם המקצועית לצד ההתפתחות האישית בתחומים החשובים להם בתור אומנים או בתור העוסקים בחינוך והוראת האומנות.

 

תוכנית הלימודים

 

התוכנית ללימודי תואר שני בחינוך לאומנות במכללה האקדמית בית ברל הינה התוכנית הראשונה מסוגה בישראל. תוכנית לימודים זו מאפשרת למורים ומחנכים בתחום האומנויות להתקדם, להתמקצע ולהתפתח מבחינה חינוכית, לימודית ואומנותית גם יחד.

 

התכנית מבוססת בעיקרה על לימודים נרחבים מתחומי ההוראה והחינוך לאמנות. תחומים אלו הינם המשפעים ביותר על הגדרתה של האמנות והוראתה, השיח על האומנות, תפקידיה החברתיים ומקומה בקהילה.

 

תכנית הלימודים לתואר שני .M.Ed בחינוך לאומנות בבית ברל בוחנת את כל הפעילויות הללו, מיישמת אותן ומתעלת את השפעתן ותרומתן לחינוך, לתרבות ולחברה. הלימודים לתואר זה כוללים הקניית ידע רב ומתודות מתחומי התרבות החזותית, המדיה האומנותית, האסתטיקה, ההיסטוריה של האמנות וביקורת האמנות.

 

כמו כן הלימודים מאפשרים מחקרים שונים בנוגע ליישומן של מתודות ותיאוריות הנ"ל בנושאים הלוקחים חלק בסביבות חינוכיות ותרבותיות, כגון: בתי ספר, מוזיאונים, מוסדות תרבות, מוסדות לחינוך פורמאלי, מוסדות לחינוך בלתי פורמאלי, אירגונים חברתיים וקהילתיים למיניהם.

 

 

מטרות התוכנית

 

מטרתה העיקרית של תוכנית הינה הרחבת התפיסה הכללית הרווחת כיום אודות תפקידם של המורים והמחנכים לאומנויות בבתי הספר השונים. באמצעות הקניית ידע תיאורטי רלוונטי וחדשני, בעזרת גישות חברתיות שונות, תיאוריות וביקורתיות ניתן יהיה לחנך ולעסוק בהוראת האומנות כהלכה.

 

תוכנית הלימודים לתואר זה דוגלת בהעמקת המתודות עליהן מתבסס החינוך לאומנויות לצד רכישת ידע תיאורטי ויישומי בתחומים החשובים להוראת האומנויות, כגון: ביקורת, תיאוריה, היסטוריה, תרבות חזותית ופילוסופיה של האמנות. הלימודים מקנים לסטודנטים בחוג זה פרקטיקות ספציפיות אשר הכרחיות לכל העוסקים בחינוך לאמנות וכמו כן התנסות בהן, לדוגמא: אמנות קהילתית, אוצרות ומוזיאולוגיה, כתיבה ביקורתית, הרחבת העשייה האמנותית וכדומה.

 

מה לומדים?

 

לימודי תואר שני בחינוך לאומנות במכללה האקדמית בית ברל הינם לימודים מקיפים ומעמיקים אשר נפרשים על פני שנתיים של לימודים, במהלך יום וחצי בכל שבוע. קיימים גם מקרים חריגים בהם יינתן אישור ללימודים ביום אחד בלבד.

 

תוכנית לימודים בחוג זה הינה תוכנית מאוד אישית הנבנית ומשתנה מסטודנט לסטודנט. התוכנית מורכבת משלושה פרקי לימוד:

 

 • לימודי תשתית
 • לימודים מתקדמים בחינוך לאמנות
 • לימודי אמנות מתקדמים בתחום התיאורטי והמעשי גם יחד

 

תשובות לשאלות נפוצות בקרב ציבור המתעניינים

 

 • שאלה: האם במסגרת תוכנית לימודים זו ארחיב ואעמיק את הידע שלי בתחום אחד של חינוך לאמנות?
 • תשובה: כן. תכנית הלימודים לתואר שני מאפשרת לימודים מודולאריים המאפשרים לסטודנטים לשים דגש על תחומי לימוד מועדפים.
   
 • שאלה: בתור מורה מטעם המכללה האקדמית בית ברל, האם אני זכאית להנחה בשכר הלימוד לחוג זה?
 • תשובה: כן, מורים מטעם המכללה האקדמית בית ברל ייהנו מהנחה בשיעור של 10%.
   
 • שאלה: אני מורה אל במסגרת החינוך הבלתי פורמלי, האם ניסיון ההוראה שצברתי במהלך השנים במסגרת זו ייחשב לצורך הצגת מועמדות לתוכנית?
 • תשובה: כן, אם מדובר במסגרת חינוך בלתי פורמלי או ארגון בעל מערכת חינוכית משמעותית.
   
 • שאלה: האם ישנה אפשרות ללמוד רק יום אחד בשנה ולא יומיים?
 • תשובה: במקרים חריגים.
   
 • שאלה: האם קיימת אפשרות לשלב לימודי אמנות מעשית במסגרת תוכנית זו?
 • תשובה: כן. בהיקף של עד שש שעות שבועיות.
   

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל
Whatsapp Whatsapp